Skocz do zawartości

FORUM SZYNSZYLE używa plików cookies. Przeczytaj Polityka prywatności aby zobaczyć więcej szczegółów. Aby zamknąć i nie pokazywać już tej wiadomości kliknij przycisk:    AKCEPTUJĘ PLIKI COOKIES I POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
AKCEPTUJĘ PLIKI COOKIES I POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
Czy wiesz, że... kolby zawierające produkty piekarnicze są niezdrowe? -

kolby zawierające produkty piekarnicze są niezdrowe?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

ODGŁOSY SZYNSZYLI: szczeka / piszczy / płacze / fuka / inne

odgłosy szynszyli szczeka piszczy płacze fuka woła skrzeczy grucha popiskuje

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
421 odpowiedzi w tym temacie

#401 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 23 styczeń 2015 - 00:35

Zapraszam do zapoznania się z regulaminem forum:

2/ Pisanie wiadomości, odpowiadanie:

a/ Obowiązuje zakaz pisania postów używając w wypowiedziach SAMYCH WIELKICH LITER oraz nadużywanie tekstu pogrubionego i powiększonej czcionki. Wypowiedzi takie, jak ten wzór, będą usuwane, bez względu na ich wartość merytoryczną.

Kolejny taki post będzie usuwany bez ostrzeżenia.

• 0

#402 Spike

Spike

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 58 postów
  • Województwo:Wielkopolskie

Napisano 12 luty 2015 - 03:29

Heja skoro piszemy o dźwiękach to mam pytanie o dziwne zachowanie Kuby. W sumie sie mnie nie boi ale raczej nie chce żebym go brała na ręce. Dziwne jest to, ze czasami otwieram klatkę i sam podchodzi ale kiedy wyciągam rękę to na mnie szczeka. Kiedy go zacznę drapać za uchem to się zamyka i nadstawia a kiedy przestaje to znowu na mnie szczeka. Tak samo jest kiedy trzymam w ręce smakołyk. Podchodzi szczeknie dwa razy i zabiera smakołyk. Nie wiem o co mu chodzi. On jest na mnie zły czy po prostu tak ma?
  • 0

#403 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8866 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 12 luty 2015 - 13:02

Nie wiem o co mu chodzi. On jest na mnie zły czy po prostu tak ma?
Trudno powiedzieć, ponieważ zazwyczaj ten dźwięk to nic innego jak komunikat: nie zbliżaj się do mnie, zabieraj ode mnie te łapy, zostaw mnie w spokoju.

Tymczasem piszesz, że Kuba szczeknie na ciebie po czym każe się miziać :) No chyba, że w ten sposób wyraża swoje niezadowolenie z niewystarczającej ilości pieszczot :D

Prawdopodobnie Twoja dłoń jest dla niego potencjalnym zagrożeniem - ma biedak problem, bo z jednej strony groźba i strach przed ręką a z drugiej łakomstwo i chęć uzyskania pieszczot :): Spróbuj go przekonać, ze ręka w jego pobliżu = pyszne, pyszne i mizianie. Może przestanie Cię obszczekiwać :):

• 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#404 Kate

Kate

Opiekunka Potworów Syberyjskich

• Użytkownik
  • 1858 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Województwo:Podlaskie

Napisano 12 luty 2015 - 13:28

A może on szczeka tak wyczekująco? "Służbo, zapodaj pyszne!" czy coś takiego? :P Do mnie czasem podbiega Berta i trzeszczy, żeby jej dać coś dobrego

• 0

#405 Spike

Spike

• Użytkownik
  • 58 postów
  • Województwo:Wielkopolskie

Napisano 12 luty 2015 - 13:52

No właśnie tak dziwnie bo raz do mnie podbiega i szczeka i chce być miziany a czasami ucieka i szczeka wydając ten sam dźwięk. Jak by był zły, że klatkę otwieram różnica jest tylko w porze dnia. W sumie może to być na zasadzie "szczekam zawsze ale jak chce spać to odejdź a jak nie chce spać to miziaj". Wtedy śmieszna jest Nuka bo skacze przez niego ciekawska wchodzi mu na głowę żeby tylko się jako pierwsza do mnie dostać.  xD

• 0

#406 kaffa

kaffa

W jego domu rządzą szynszyle

• Użytkownik
  • 4556 postów
  • LokalizacjaWrocław\Shrekownia\
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 13 luty 2015 - 08:04

Klemka szczeka jak ją drapie w niewłaściwy sposób, w ten sposób pokazuje swoje niezadowolenie z zaistaniałej sytuacji :P
np. za wolno drapie - szczek i 5 sekundowa zrypka wzrokowa
za delikatnie- szczekanie +5 sekundowa zrypa wzrokowa
z tym że ona nigdy nie ucieka z pod ręki. siedzi i żąda poprawy mego podłego zachowania
  • 0

#407 MarcinJ

MarcinJ

• Użytkownik
  • 78 postów
  • LokalizacjaKatowice/Jaworzno
  • Województwo:Śląskie

Napisano 25 czerwiec 2015 - 19:23

Moja szylki, zwłaszcza Lilac, bardzo często wydają dźwięk przypominający "Chatter" ze strony http://www.cheekychi...chinsounds.html

Był też czas, keidy obydwie szylki wydawały dźwięki podobne do szczekania (Calling 1, 2).

Trochę mnie to przestraszyło, ale po kilku dniach się uspokoiło.

Zdarzają się też inne dźwięki - gdy są np. złe, bo ktoś je obudził ;)

http://www.soundboar...inchilla_Sounds

• 0

#408 Kaalinkaa

Kaalinkaa

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 769 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Województwo:Lubelskie

Napisano 25 czerwiec 2015 - 19:51

Weszłam sobie na stronę z poprzedniego wpisu (tę na samym dole) - świetnie oddaje głosy szynszyli, to jest to, co mnie ucieszyło :). Zmartwiło mnie natomiast to, że mój Riko często wydaje dźwięk z tej strony, nazywany "WEHMUT" - sprawdziłam w translatorze, z niemieckiego to znaczy "smutek" :(.

• 0

#409 MarcinJ

MarcinJ

• Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 25 czerwiec 2015 - 19:57

Szczerze mówiąc podałem tę stronę, bo te dźwięki też najbardziej mi przypominają moje szylki, ale nie dam sobie głowy uciąć, że są właściwie opisane. To portal generalnie z dźwiękami, a nie weterynaryjny lub zoologiczny.

• 0

#410 bellamorte

bellamorte

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1344 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Województwo:Lubuskie

Napisano 25 czerwiec 2015 - 23:24

Niechcący włączyłam jeden z dźwięków przy mojej szylce-jedynaczce. Natychmiastowo zamarła i zaczęła nasłuchiwać. Aż m się zrobiło jej żal ;)

• 0

Luna + Lucek - ze mną od 09.08.2015
Lilu <3 2009-2015

Moja kula szczęścia.

#411 MarcinJ

MarcinJ

• Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 26 czerwiec 2015 - 12:17

Wniosek: musisz sprawić szylce kompana ;)

Kurczę, szkoda, że nie ma takiej poważnej i wyczerpującej encyklopedii odgłosów szynszyli - wiedzielibyśmy dużo więcej.

Dziś jedna z szylek szczekała kilka razy w ciągu dnia - podejrzewam, że coś jej się złego przyśniło :)

• 0

#412 Kaalinkaa

Kaalinkaa

• Użytkownik
  • 769 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 26 czerwiec 2015 - 14:44

Ma kompana, ale znają się tylko z widzenia i wąchania na razie :D. Łączymy jutro :).
  • 0

#413 bellamorte

bellamorte

• Użytkownik
  • 1344 postów

Napisano 26 czerwiec 2015 - 22:48

Moja jest samotna. Dopiero zastanawiam się nad przygarnięciem towarzyszki. Póki co przed Lilu operacja, więc to nie jest dobry okres na nowego członka rodziny.

• 0

Lilu <3 2009-2015

Moja kula szczęścia.

#414 nitka

nitka

Przyjaciel taśmy izolacyjnej

• Użytkownik
  • 1771 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 czerwiec 2015 - 08:03

Ja bardzo mocno poszukiwałam publikacji na temat dźwięków, jakie wydają szynszyle, ale niestety nic sensownego nie znalazłam....Mam nadzieje, że w końcu ktoś się pokusi o taki artykuł - publikacje, to byłoby coś :)

• 0
Myszor :diabelek: - od 26.04.2014 r. z nami :629:
Maniek :aniol: - od 10.2014 r. z nami :629:

#415 Kaalinkaa

Kaalinkaa

• Użytkownik
  • 769 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 27 czerwiec 2015 - 20:26

Ciężko będzie. Nie wyobrażam sobie jak naukowo można zbadać stan emocjonalny szynszyli w chwili wydawania danego dźwięku...
A moje szczurki dzisiaj wydawały z siebie dość nowy dźwięk :D. Nie mam pojęcia, co oznaczał, ale podejrzewam coś w stylu: "odejdź, bo ugryzę", bo Nemo starał się zniechęcić Rika do zdominowania go. Całkiem skutecznie - dodam :P.

• 0

#416 Ethelen

Ethelen

Wyspecjalizowana służba jaśniepaństwa

• Administracja
  • 3458 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 czerwiec 2015 - 10:53

Nie wyobrażam sobie jak naukowo można zbadać stan emocjonalny szynszyli w chwili wydawania danego dźwięku...

myślę tylko, że na podstawie wieloletnich obserwacji :) Wydaje mi się, że znam całkiem sporą gamę szynszylich śpiewów, ale co jakiś czas słyszę nowy odgłos, który mi do żadnego wcześniej usłyszanego nie pasuje - i  nauka ciągle trwa :)  

Nie mam pojęcia, co oznaczał, ale podejrzewam coś w stylu: "odejdź, bo ugryzę", bo Nemo starał się zniechęcić Rika do zdominowania go. Całkiem skutecznie - dodam

jak stawał na dwóch łapkach i przypominało to terkotanie po drewnie? thyry-thyry?  

• 0

iske! Iske! Iske! Iske! Iske! Kolme rautaa iskekäähän, teidät iski Ilmarinen!

#417 miki997

miki997

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 1 postów
  • LokalizacjaXxX

Napisano 10 wrzesień 2015 - 02:19

Hej tak czytając Twój post hmm... masz dziwnego szynszyla :) po prostu albo zmniejsz mu dawkę pokarmu co podajesz,... albo podaj mi nr tel do tej hurtowni:)) 

Mój szynszyl np oddaje jakiś dzwięk jak by dochodził i wchodzi na szafę oddaje ten odgłos i skacze :))

a nic takiego nie podaje :)) zwykły pokarm z odrobiną thc lub po prostu ziarnami maryśki, chyba że podasz troszkę pigułki np..hmmmm... Mitsubishi no zaczyna śpiewać i tryska na prawo i lewo :D a pokój to jest jego  :) super man :))

• 0

#418 rafQ

rafQ

Zaawansowany zamiatacz bobków

• Użytkownik
  • 163 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 12 wrzesień 2015 - 13:53

Hej tak czytając Twój post hmm... masz dziwnego szynszyla

Szynszyle nie muszą jadać marychy albo innego typu dopalaczy by wydawać z siebie dźwięki :D, jak nie słyszałeś ich dźwięków to jeszcze usłyszysz, mają wiele typów odzywek czasem sie wołają a czasem odstraszają ale nie zawsze wiadomo o co im chodzi :)

• 0

0a36da836b.png
e2ed045e2a.png
Zuzia była z nami  <3  15.12.09r - 21.12.13r

#419 Gienek

Gienek

• Użytkownik
  • 153 postów
  • LokalizacjaTrzebnica

Napisano 12 wrzesień 2015 - 14:20

http://infolific.com...nchilla-sounds/  Tu są dźwięki wydawane przez szynszyle i ich wytłumaczenie, tylko słuchajcie na słuchawkach, bo Wasze szynszyle mogą się niepokoić. A ten miki to jakiś troll..mam nadzieje..

• 0

#420 rafQ

rafQ

• Użytkownik
  • 163 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 18 październik 2015 - 08:17

Dziś rano Lusia oddawała dziwny dźwięk identyczny jak na tym nagraniu

myśleliśmy że to Tosia i ją wzięliśmy, ale okazała sie że to Lusia odaję ten dźwięk, i zastanawiamy się co może oznaczać, ból brzuszka?, zły sen?, bo pół godziny wcześniej dostały śniadanko, nie wiem czy to ma coś z tym wspólnego...

o to tekst z tej strony z tym dźwiękiem :

Call Ostrzeżenie

Zawsze, gdy słyszy lub widzi szynszyli coś niezwykłego i że nie wie, co to jest, to odpowiada za pośrednictwem sekwencji krótkich i głośnych rozmów ostrzegawczych (do 15 jednocześnie). To typowa rozmowa ostrzegawcza brzmi jak szczekanie. Myślę, że w naturze ten dźwięk ma na celu zwrócenie całą grupę. (warn1.mp3:. tutaj, szynszyli obawy o niektórych fajerwerków na odległość)

Nowo zakupione szynszyli często korzysta z tego dźwięku, ponieważ istnieje wiele dziwnych odgłosów w nowym środowisku. Jednak, gdy szynszyli przyzwyczaja się do nowego domu i stopniowo staje się monotonny, usłyszysz ten dźwięk coraz rzadziej.

Szynszyle mają bardzo wrażliwą nagłówek. Na przykład, jeśli zamyka drzwi samochodu gdzieś z daleka, my, ludzie prawdopodobnie nie zauważy, bo dotarłeś do tego przyzwyczaić. Jednak szynszyli może stać się strach z powodu tego hałasu, który jest nowy.

Od czasu do czasu można usłyszeć szczekanie szynszyli podczas gdy śpi. Zazwyczaj, to sprawia, że ​​zaledwie kilka croaky / ochrypłym krzyki. Jestem pewien, szynszyle marzą! Myślę, że czasami nawet koszmary.

Użytkownik rafQ edytował ten post 18 październik 2015 - 08:18

• 0

0a36da836b.png
e2ed045e2a.png
Zuzia była z nami  <3  15.12.09r - 21.12.13r

#421 bellamorte

bellamorte

• Użytkownik
  • 1344 postów

Napisano 18 październik 2015 - 09:24

rafQ, to może być wszystko to, co we wklejonym opisie, nie martw się  ;-)

• 0

Lilu <3 2009-2015

Moja kula szczęścia.

#422 dżastin

dżastin

• Użytkownik
  • 81 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Województwo:Podkarpackie

Napisano 09 listopad 2015 - 10:43

Lulusia adoptowałam, to 2 letni samczyk, strasznie boi się ludzi i to tak chyba strasznie strasznie. w domu u mnie ma klatkę , ma domek, hamak, wodę pokarm, sianko, patyki do gryzienia. a jak go wypuszczam na wybieg to chowa się w kacie. Wczoraj wlazł za kanapę (mała dziura była, nie wpadłam na to że się tam zmieści) jak go wyciągałam i odsuwałam meble to piszczał tak strasznie że aż się posikał ze strachu, jest u nas tydzień, nikt go nie głaska nie robi krzywdy nic. w dzień siedzi w kącie klatki, w nocy nawet mnie nie budzi, a mam lekki sen a jest ze mną w sypialni, czyli w nocy tez grzeczny, może on jest chory?? patrzyłam jak je, wcina sianko, karmy nie lubi, kupki robi uhmmm dużo małych bobków, twardych które mogę wziąźć w palce i sie nie rozlecą - więc to dobrze. Ale co zrobić żeby się nas nie bał? Czy to możliwe że boi sie ludzi, bo ktoś go wcześniej męczył lub kochał za bardzo? (w poprzednim domu było małe dziecko, więc może go kochało za bardzo??? )

sprawa dwa: czy ma ktoś kontakt do użytkowniczki KoloroweKredki? Chciałam kupić do biegania mu karuzelę, ale użytkowniczką nie odpisuje :(

• 0

Zobacz podobne tematy z jednym lub większą ilością słów kluczowych: odgłosy szynszyli, szczeka, piszczy, płacze, fuka, woła, skrzeczy, grucha, popiskuje

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych