Skocz do zawartości

FORUM SZYNSZYLE używa plików cookies. Przeczytaj Polityka prywatności aby zobaczyć więcej szczegółów. Aby zamknąć i nie pokazywać już tej wiadomości kliknij przycisk:    AKCEPTUJĘ PLIKI COOKIES I POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
AKCEPTUJĘ PLIKI COOKIES I POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
Czy wiesz, że... szynszyla może dożyć 20 lat? -

szynszyla może dożyć 20 lat?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

ODGŁOSY SZYNSZYLI: szczeka / piszczy / płacze / fuka / inne

odgłosy szynszyli szczeka piszczy płacze fuka woła skrzeczy grucha popiskuje

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
421 odpowiedzi w tym temacie

#51 Michał

Michał

Gipsuje dziury w ścianach

• Administrator
  • 2215 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 31 grudzień 2010 - 05:31

Prawdopodobnie tęskni za starą klatką. Spróbuj mu coś przełożyć ze starej klatki do nowej, żeby czuł zapach może pomoże, a jak nie pomoże, to za 3 dni powinien się przyzwyczaić :)
  • 0

Zapoznaj się z nową funkcją na forum "NASZE BLOGI" zajrzyj tu (klik) i zacznij blogowanie

Pojawiły się dodatkowe reklamy, zobacz co jest ich powodem (klik)

:loveszynszyla:

#52 olcia288

olcia288

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 565 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 31 grudzień 2010 - 10:32

Daj mu coś z klatki poprzedniej ;P Co miał m starej klatce jakąś rzecz?
  • 0

Tofa 4 lata

#53 gamota1

gamota1

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 2 postów
  • LokalizacjaŚmiechowice

Napisano 31 grudzień 2010 - 11:47

No to przeniosłem wszystko z starej klatki.
  • 0

#54 Asia

Asia

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 31 grudzień 2010 - 16:45

A ma jakiś domek, w którym może się rozłożyć i "schować". Zrób mu coś takiego w nowej klatce i szybciutko się zaaklimatyzuje :-) doceni w końcu więcej przestrzeni :-)
  • 0
Asia

#55 ANASZTA

ANASZTA

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 396 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 01 styczeń 2011 - 18:51

Asiu, takie podskakiwanie jak piłeczka to nic innego jak oznaka radości i zadowolenia, szczególnie młode szynszylki często tak się cieszą i wytracają nadmiar energii ;]
  • 0
Zwierzęta uważamy za inteligentne dopiero wówczas gdy sami je zrozumiemy, tymczasem każde zwierzę, nawet najmniejsze, posiada inteligencję nawet gdy my jej nie chcemy zauważyć!

#56 Michał

Michał

Gipsuje dziury w ścianach

• Administrator
  • 2215 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 01 styczeń 2011 - 21:43

Asiu, takie podskakiwanie jak piłeczka to nic innego jak oznaka radości i zadowolenia, szczególnie młode szynszylki często tak się cieszą i wytracają nadmiar energii ;]

A to przepraszam w nawiązaniu do czego?
  • 0

Zapoznaj się z nową funkcją na forum "NASZE BLOGI" zajrzyj tu (klik) i zacznij blogowanie

Pojawiły się dodatkowe reklamy, zobacz co jest ich powodem (klik)

:loveszynszyla:

#57 ANASZTA

ANASZTA

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 396 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 01 styczeń 2011 - 22:44

"A ja tak na marginesie zapytam:) nie wstrzele się w temat pewnie:)) ....

moje szynszyle skaczą jak z nimi siedzę, jak piłeczki pingpongowe :-) co to znaczy??? tak to śmiesznie wygląda:)"

Michale w nawiązaniu do powyższego ;]

[ Komentarz dodany przez: Michał: 2 Styczeń 2011, 03:32 ]

Kompletnie się nie wstrzeliłaś w temat. Proponuję zakończyć rozmowę w tym miejscu o skakaniu i powrócić do dźwięków wydawanych przez szynszyle.
  • 0
Zwierzęta uważamy za inteligentne dopiero wówczas gdy sami je zrozumiemy, tymczasem każde zwierzę, nawet najmniejsze, posiada inteligencję nawet gdy my jej nie chcemy zauważyć!

#58 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 01 styczeń 2011 - 23:29

Anaszta, dziękuję za odp. Często tak skaczą i wydają przy tym dziwne dźwięki:)) Cieszą się...to ja też się cieszę, że im się u nas podoba :mrgreen: Edzio tak nie szaleje, bo zazdrosny jest bardzo, ale mamuśka z młodymi jak najbardziej :mrgreen:
  • 0
Asia

#59 Karolina96

Karolina96

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 8 postów
  • LokalizacjaKuźnia Raciborska

Napisano 14 styczeń 2011 - 19:23

Hejka:)Zaobserwowałam że Basia co jakiś np.wczoraj wieczorem zaczeła wydawać dziwne odgłosy-coś ala pies i jakiś ptak.Inczej nie umiem tego określić.Czego to jest oznaką?Nawołowywania,przestraszenia czy jeszcze czekoś innego?z góry dzięki:)

Pozdrawaim serdecznie :)

[ Komentarz dodany przez: Michał: 14 Styczeń 2011, 19:37 ]

Przeniosłem twój temat do już istniejącego identycznego. Zamiast zakładać nowy wątek poszukaj na forum, czy nie było już o tym pisane, wyszukiwarka na forum naprawdę nie gryzie!
  • 0
Karolina Jurczyk

#60 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 14 styczeń 2011 - 19:40

Gdzieś tu na forum jest fajny link odnośnie dźwięków. Poszukaj i już bedziesz miała odp. :-D Moje wydają podobne dźwięki jak :-D coś im się śni albo nie podoba i jest nie po ich myśli :-/
  • 0
Asia

#61 ANASZTA

ANASZTA

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 396 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 14 styczeń 2011 - 23:14

Twoja Bazia nawołuje samca.
  • 0

#62 Ciastek

Ciastek

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 12 postów
  • Lokalizacjatu

Napisano 29 styczeń 2011 - 22:45

Cześć, moja szynszyla czasami wydaje odgłosy jakby kichała.

Czy to katar?

[ Komentarz dodany przez: Michał: 30 Styczeń 2011, 01:34 ]

Przeniosłem twoje pytanie w bardziej odpowiednie miejsce.
  • 0

#63 olcia288

olcia288

• Użytkownik
  • 565 postów

Napisano 30 styczeń 2011 - 11:20

Nie, moja też kicha ale jak jej wejdzie piasek do noska.

[ Dodano: 3 Luty 2011, 19:38 ]

Nie uwierzycie przed przed chwilą wypuszczałam Tofe i włączyłam radio i siedziałam na kanapie mój pies chodził za Tofcią. Pies chciał wyjść a ja go wypuściałam i podeszłam do niej 5m była odemnie i zacmokałam a on przyleciała merdając ogonem i wydawała śmieszny dźwięk takie ala popiskiwanie. W linku który był podany jednym z poście przeczytałam że jest to oznaka że szynszyl jest szczęśliwy hehehe :mrgreen:
  • 0

Tofa 4 lata

#64 Hihaho

Hihaho

Zaawansowany zamiatacz bobków

• Użytkownik
  • 108 postów
  • LokalizacjaSwiat

Napisano 03 luty 2011 - 22:08

Jakie to popiskiwanie? Takie gadanie u-u-u-u czy trąbienie-szczekanie? Czy jeszcze coś innego? :) Moja to często gada do siebie u-u-u-u albo trąbi sobie. Za to jedna ze świnek morskich jest nietypowa, bo zdarza jej się w nocy ćwierkać jak ptakom. To rzadkie u świnek, a u mojej występuje, ale tylko u jednej. Chcecie to zobaczyć jako ciekawostkę, to wpiszcie w youtube "guinea pig chirping".
  • 0

#65 ANASZTA

ANASZTA

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 396 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 04 luty 2011 - 11:25

Hihaho to wcale nie takie rzadkie u świnek, to ćwierkanie, szczególnie w nocy w okresie okołorujowym ;] u mnie prawie wszystkie w 'kwiecie wieku' tak ćwierkały ;]

Jeżeli chodzi o szynszyle to wcale nie takie ciche z nich zwierzątka, urwisy często nadają nawet przez sen ale tak cichutkimi głosikami, że aby je podsłuchać to trzeba nawet radio wyłączyć :-D
  • 0

#66 olcia288

olcia288

• Użytkownik
  • 565 postów

Napisano 04 luty 2011 - 13:52

http://www.chinchilla-sounds.de/sounds/u1_adpcm.wav

To wydaje gdy mnie czuje i przybiega do mnie i merda ogonkiem ;-)
  • 0

Tofa 4 lata

#67 Hihaho

Hihaho

Zaawansowany zamiatacz bobków

• Użytkownik
  • 108 postów
  • LokalizacjaSwiat

Napisano 04 luty 2011 - 16:54

ANASZTA - u mnie tylko jednak ćwierka. W dodatku czytam, jak ludzie mają hodowle 12-20 lat i tylko jedna na długi czas im się taka zdarza. Jak pierwszy raz ją słyszałam, to myślałam, że to moja papuga. Identycznie jak ćwierkanie. Ona wtedy jest w transie. Jakby śpi, ale nie śpi. Trzeba ją "obudzić". Miałam 3 świnki morskie (2 dalej mam) i tylko ta jedna ćwierka. Znajomi mający świnki też przeważnie tego nie obserwowali u swoich.

olcia: No to moja szynszyla często tak robi, ale moja tak marudzi podczas rui, gdy nie wie co ze sobą zrobić i muszę ją przytulać. A właśnie - moja merda jak jest zła. Np. jak wejdzie do klatki świnek i któraś ją natarczywie wącha, to szynszyla zaczyna merdać ogonem. Czasami moja robi tak z dominacji nad nimi.
  • 0

#68 olcia288

olcia288

• Użytkownik
  • 565 postów

Napisano 04 luty 2011 - 19:04

Właśnie ona tak rano robi o 6.40 gdy wstaje do szkoły i mnie wita merdając ogonkiem i wydając taki dźwięk ;D
  • 0

Tofa 4 lata

#69 ANASZTA

ANASZTA

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 396 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 05 luty 2011 - 23:34

Hihaho, chyba ty pytałaś czy mam tez świnki? Tak więc dla twojej wiad. tak hodowałam kilka lat świnki w domu, sporo ich było, do kilkunastu sztuk z małymi i samcami ;], do dziś pozostała mi jedna świnka staruszka na dożywotniej emeryturze, ale szynszyla jeszcze potrafi ustawić według swoich zasad :lol:
  • 0

#70 tezetka

tezetka

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 84 postów
  • LokalizacjaCzernikowo
  • Województwo:Kujawsko-pomorskie

Napisano 08 luty 2011 - 14:42

to mnie niepokoi...

bo od kiedy mam blanco od czasu do czasu jej się zdarza coś w rodzaju szczekania

przez odstanie 3 miesiące była cisza a od tygodnia zdarzyło się to już 2 razy

dziś wzięłam ją do łóżka i spała po chwili zaczęła szczekać i to z 6 razy

co to może oznaczać? coś w rodzaju rui? czy od złego snu

bo to częściej zdarzało się w nocy w dzień bardzo rzadko

jak byłam u weterynarza to powiedział że to może być od samotności ze potrzebuje towarzystwa...ale ja ją codziennie przytulam i się bawię. zresztą często kota zaczepia więc ma towarzystwo...
  • 0

#71 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 08 luty 2011 - 19:18

No niby tak...ale nasze maja towarzystwo, są we trójkę a też "szczekają". Te odgłosy szynszylowe gdzieś tu są na forrum, tam możesz sprawdzić czego domaga się Twoja kuleczka ;-)
  • 0
Asia

#72 kasia_tomeq

kasia_tomeq

• Użytkownik
  • 729 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 08 luty 2011 - 20:07

Odgłosy szynszyla
  • 0

#73 ANASZTA

ANASZTA

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 396 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 09 luty 2011 - 13:22

Charakterystyczne szczekanie szynszyli to nawoływanie osobnika swojego gatunku, najczęściej samca podczas rui, ale bywa tez oznaką niepokoju, odstraszaniem intruza, wtedy sposób poszczekiwania jest inny, trudno określić nie słysząc.
  • 0

#74 Marciocha927

Marciocha927

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 79 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 luty 2011 - 06:37

Witam wszystkich

Jestem tu nowa i mam nadzieję ,że na forum zagoszczę jak najdłużej

Przejdę do konkretów.

Otóż mam podobno 2 miesięcznego szylka ( u weta z potwierdzeniem płci jescze nie byłam,zapisałam się na wizytę kontrolną) ,podobno jest to samczyk wabi się NIUNIO ;)

Jest u mnie od tygodnia.... oczywiście zaopatrzyłam się we wszystko co może pomóc niuniowi przyzwyczaić sie do mnie i nowego otoczenia, Niunio wzięty był z domowej mini hodowli.

Zwierzątko wydaje sie zdrowe, wizualnie nie mam zastrzeżeń ..jednak...w nocy bardzo piszczy,często budząc mnie odgłosami,zrywam się szybko w obawie,że niefortunnie skoczył bądź coś mu się stało...zaklinował się czy coś w podobie....

Dopóki nie poczuje mojej ręki czy zapachu piszczy i siedzi skulony.....serce mi się kraja bo nie wiem czy to kwestia tęsknoty za matką za starym otoczeniem....wypuszczam niunia jak tylko wracam z pracy na okolo 2 godziny na wybieg...staram się nim interesować,jak tylko pojawi się na horyzoncie nawołuję go po imieniu i czasami zareaguje.....jest wyjątkowym szynszylkiem....bardzo inteligentny i rozumny.... ale obawiają mnie te piski...włożyłam nawet koszulkę "z moim zapachem" żeby wiedział,żę niby podczas mojej nieobecności ma gdzie się schować.

w dzień pisków nie ma,wracam z pracy niunio filuje przy otwarciu klatki i uderza łapką o klatke dając mi do zrozumienia ,że chce pobiegac :) ale dlaczego nocą ą takie ekscesy ???

miałam kiedyś szylkę ale 1,5 roczną i miala swoje nawyki ,była dzika i nie dopuszczała człowieka do siebie....Niunio jest jej przeciwieństwem.... Proszę o porady...może macie jakieś wskazówki ???

Jak zapewnić robaczkowi bezpieczeństwo ????

Nie chcę żeby pieknota moja piszczała i źle się u mnie czuła....

Całkiem niedawno obudził mnie piskiem ,nawet delikatnym skowytem..coś w podobie pisku świnki morskiej ,podbiegłam przyłożyłam ręke do klatki i się uspokoil,pogłaskałam go po pyszczku i dałam pesteczki dyni które uwielbia...zabrał i schował się w swoją "szmatkę" ode mnie....W weekend mam jak sprawować nad nim pieczę ale jak jestem w pracy i ewentualnie coś takiego się dzieje ???
  • 0

#75 kasia_tomeq

kasia_tomeq

• Użytkownik
  • 729 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 20 luty 2011 - 11:12

Witaj na forum:)

Przeniosłam Twój temat w odpowiednie miejsce - to normalne zachowanie maluszek się boi, może słyszeć jakieś dźwięki w nocy, które wywołują u niego taką reakcję po za tym to zwierzęta nocne więc ich aktywność jest największa właśnie nocą:) Poczytaj jeszcze w tym temacie różne przypadki zostały opisane:)

A na przyszłość mam prośbę żebyś pierw poszukała czy nie ma tematu jaki Cię interesuję a w dalszej kolejności zakładała nowy:)
  • 0

Zobacz podobne tematy z jednym lub większą ilością słów kluczowych: odgłosy szynszyli, szczeka, piszczy, płacze, fuka, woła, skrzeczy, grucha, popiskuje

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych