Skocz do zawartości

Czy wiesz, że...

kolby zawierające produkty piekarnicze są niezdrowe?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

[szynszyl] siberian husky i szynszyl

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jolcik8

Jolcik8

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 4 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 styczeń 2010 - 23:13

mam pytanko ,mam 2 letniego huskiego i miesiecznego szynszylka,zastanawiam sie jak oswoic pieska z Rudolfikiem,nasz piesek caly czas siedzi lub lezy przy klatce i próbuje go lizać,jak trzymamy go na reku to nie lapie go zębami ale sie strasznie oblizuje i sie szczerzy do niego,w klatce sam go prowokuje i podchodzi do niego a potem ucieka,i obydwaj dostaja ADHD,pies merda ogonem i czsami szczeknie a Rudolf skacze po klatce i lubi go podgryzac za futro jak ten sie polozy pod klatka,zastanawiam sie czy jest jakis sposób aby ich ze sobą oswoic,żeby mogły razem latac po mieszkaniu,prosze o pomoc...pozdrawiam
  • 0

#2 koniu

koniu

Zaawansowany zamiatacz bobków

• Użytkownik
  • 106 postów
  • Lokalizacjaszczecin

Napisano 11 styczeń 2010 - 02:35

ja przez święta oswajałem szczeniaka z prawie 10 letnią samiczką, wydaje mi się, że oswojenie jest możliwe ale nigdy nie można mieć pewności że pies nie podchodzi do szynszyla ja jak do zabawki którą może rozszarpać :-/ dlatego u mnie obowiązywała zasada jak nikogo nie ma u szyszki w pokoju to pies też nie ma wstępu..może kiedyś to się zmieni;)
  • 0
Konrad - koniu:)

#3 Jolcik8

Jolcik8

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 4 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 styczeń 2010 - 20:28

dziekuje bardzo za wiadomosc,wczoraj w nocy szynszyl uciekl mi z klatki i sie ganiali oboje po pokoju ale nic pies mu nie zrobil,chyba poprostu nie zdazyl,mam klatke po fretce i musialam ja odrutowac i szukam "przecieku" ale jak na zlosc nie pokazuje ktoredy wyszedl,,pozdrawiam
  • 0

#4 Aneta

Aneta

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 439 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 styczeń 2010 - 14:26

Szynszylki są bardzo sprytne, dlatego klatki dla nich mają w specjalny sposób zamykane drzwiczki. Może twój szynszylek sam otwiera sobie drzwiczki? :mrgreen:
  • 0
www.naszekoty.waw.pl

www.rosyjski-niebieski.info

#5 olcia288

olcia288

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 565 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 17 luty 2010 - 21:13

Ja to samo mam z moim psem :)
  • 0

Tofa 4 lata

#6 szynszylek10

szynszylek10

W wolnych chwilach szyje hamak

• Użytkownik
  • 28 postów
  • LokalizacjaJozefkowo15

Napisano 09 marzec 2010 - 14:56

Tak sam o i ja
  • 0
Domi=MUras

#7 Beatrix Black

Beatrix Black

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 78 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 grudzień 2011 - 22:33

Wiem że temat odległy czasowo, ale może kogoś zainteresuje...

Sama mam teriera z wyjątkowo rozwiniętym instynktem myśliwskim- potrafi godzinami stać przy klatce szyli, a one już tak się do niego przyzwyczaiły, że nie zwracają uwagi (trwa to 5 lat dla Lucky i rok dla Albina). Próbowałam zaznajomić zwierzęta ze sobą, i wszystko jest OK, dopóki zwierzątko (oswajałam też z chomikami) siedzi u mnie na kolanach czy ręku. Kiedy zaczyna biec (w umyśle psa- ucieka)- pies, mający instynkt- chce, a właściwie kieruje nim instynkt właśnie- i usiłuje złapać zwierzątko. Dlatego tutaj baaardzo dużo zależy od rasy. Mój Paco od szczylka był chowany z innymi zwierzakami, i niestety stanowi dla nich zagrożenie- w przeciwieństwie do innych moich psów (nie-myśliwskich). W drugim przypadku zazwyczaj wystarcza zaznajomienie pupili ze sobą, pozytywne szkolenie (nagradzanie odpowiedniego zachowania w obecności gryzonia) no i jednak nadzór- pies zawsze- nawet nieświadomie, może zrobić krzywdę mniejszemu zwierzęciu.
  • 0
Beatrix Black

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych