Skocz do zawartości

Czy wiesz, że...

szynszyla może dożyć 20 lat?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Warszawa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#26 Michał

Michał

Gipsuje dziury w ścianach

• Administrator
  • 2215 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 12 luty 2014 - 08:48

dr. Wojtyś-Gajda i do niej idź

W tej sytuacji tego się trzymaj ;)
  • 0

Zapoznaj się z nową funkcją na forum "NASZE BLOGI" zajrzyj tu (klik) i zacznij blogowanie

Pojawiły się dodatkowe reklamy, zobacz co jest ich powodem (klik)

:loveszynszyla:

#27 Chinchilla

Chinchilla

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 luty 2014 - 09:22

ok :) tak też zrobię. Miałam z dr Wojtyś - Gajdą co prawda przyjemność tylko podczas leczenia chomika mojej siostry, ale zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie.
  • 0
Tosia - 30.11.2012 r.
Mela - 14.03.2013 r.

#28 Snow.

Snow.

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 596 postów
  • LokalizacjaPruszków/Warszawa

Napisano 12 luty 2014 - 20:58

ok :) tak też zrobię. Miałam z dr Wojtyś - Gajdą co prawda przyjemność tylko podczas leczenia chomika mojej siostry, ale zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie.

Tylko musisz sprawdzić kiedy ma poranne dyżury, zawsze do niej sporo ludzi chodzi... Wiem, bo ja zazwyczaj jak byłam to było po 2-3 osoby w poczekalni, a ona sama. Ewentualnie jak będzie 2 wetów, to poproś o wizytę u dr. Wojtyś.
Zawsze pozytywnie nastawiona, pomogła mi w decyzji cesarki Rózi (nie ukrywam, że bardzo się bałam) i opiekowała się przez 3 kolejne dni (te dni były ciężkie i byłam z nią w stałym kontakcie telefonicznym). Angażuje się strasznie :)
  • 0

Rózia- Aksamitny Brąz (11.11.2011), Lilka- Beż Hetero (06.10.2012), Dolly- Tan Medium/Dark (24.06.2014), Ciri- White Ebony Violet Carrier i Dipsy- Standard Violet Carrier (25.07.2015), Ginny- Extra Dark Ebony (17.02.2016).

Suzie, Fruzia, Zuzia, biegajcie szczęśliwie za TM...

#29 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8869 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 czerwiec 2015 - 21:45

Okulistyczna Przychodnia Weterynaryjna

ul. Grupy AK "Północ" 2 lok. U10 (dojazd od ul. Bartyckiej)
00-713 Warszawa

http://www.garncarz.pl/kontakt.php

Zapisy pacjentów pod nr tel. (22)858 80 62 

w dni powszednie w godz. 9.00-21.00 
w soboty w godz. 10.00-14.00.

• 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#30 Claudi

Claudi

Człowiek o wielkim sercu

• Użytkownik
  • 211 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 lipiec 2015 - 13:35

Okulistyczna Przychodnia Weterynaryjna

ul. Grupy AK "Północ" 2 lok. U10 (dojazd od ul. Bartyckiej)
00-713 Warszawa

http://www.garncarz.pl/kontakt.php

Zapisy pacjentów pod nr tel. (22)858 80 62 

w dni powszednie w godz. 9.00-21.00 
w soboty w godz. 10.00-14.00.

Polecam bardzo w tej przychodni lek. wet. panią Elwirę Buczek, choć przyjmuje ona także w innych lecznicach.

Zalecona przez nią kuracja  spowodowowała w ciągu dwóch tygodni od chwili rozpoczęcia spadek ciśnienia w gałce ocznej u Dyzia (szynszyla) z 48 do 13.

Zwierzątko czuje się już znacznie lepiej i o wiele lepiej je, jest żywsze i widać, że nabiera ponownie chęci do życia.

Pozdrawiam -

Claudi

Użytkownik Aniutka edytował ten post 16 lipiec 2015 - 13:48

• 1

#31 Misiak63

Misiak63

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 4 postów
  • LokalizacjaJózefów

Napisano 12 wrzesień 2015 - 20:10

Witam,
Odkąd Ogonek przyjmuje w nowej siedzibie przez całą dobę, kolejki nie są już tak duże jak kiedyś. Poza tym, można zadzwonić na recepcję i dopytać się w jakich godzinach jest mniejszy ruch lub też zadzwonić przed przyjściem i sprawdzić jakie jest obłożenie - oczywiście w zależności od problemu, bo nie zawsze można przecież czekać. Poza tym pilne przypadki (np. wypadek) są realizowane poza kolejnością. Przyznaję jednak, że również dla mnie jest to minus tej lecznicy. Wizyty u specjalistów (np. konsultacja u chirurga) są już ustalane na godzinę (choć może się zdarzyć, że jakiś zabieg się wydłuży albo pojawi się nagły przypadek i trzeba trochę zaczekać. Ja zauważyłam też, że na wizytach nocnych jest niewiele czekających osób (zwykle 2-3 pacjentów), bo są to wizyty dodatkowo płatne.
Na duży plus zasługuje strona http://www.ogonek.waw.pl/lecznica.html na której na bieżąco zamieszczane są informacje takie jak np. zmiany w grafiku pracy lekarzy. Ponadto w części Niezbędnik można znaleźć e-mail pytanie@ogonek.waw.pl i instrukcję jakie pytania można do nich skierować w sprawie zwierzaków - mnie raz to bardzo pomogło, bo było -20 stopni, a do ogonka mam ok 50 km, więc akurat wtedy udało się uniknąć narażania zwierzaków na podróż w tych okolicznościach.
Dla mnie Ogonek to profesjonalna opieka moich szynszylek :-)

Witam, Jaki najlepszy jest lekarz dla szynszyli w Ogonku ? Potrzebuję dobrego specjalisty. Pozdrawiam

[Dodano: 12 wrzesień 2015 - 21:10]

Witam,

A czy ktoś może polecić coś bliżej np. Praga Południe lub na trasie Otwock.

Oczywiście dobrego lekarza i klinikę gdzie mają sprzęt do badań np. żeby zrobić prześwietlenie itp.

Dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Załączone pliki

• 0

#32 szynszylka555

szynszylka555

Przyjaciel taśmy izolacyjnej

• Administracja
  • 1820 postów
  • LokalizacjaBieniewice

Napisano 12 wrzesień 2015 - 21:50

Szczerze mówiąc Pulsvet i Ogonek. Sa to lecznice które się specjalizują w leczeniu malych zwierzaków. Jestem z poza Warszawy i dla Nas jest to wyprawa jak jedziemy do Pulsvetu z szyszkami, ale warta tego. Na miejscu masz specjalistów i odpowiedni sprzęt. Próbowałam też na miejscu gdzie mieszkam leczyć Pumbę, ale bez skutku. Poniosłąm niepotrzebne koszty, nie mówiąc już ile wycierpiał się mój maluch.Nie warto eksperymentować bo szkoda szylek. Lepiej poświecić czas i jechać do sprawdzonych i polecanych wetów :)

• 0

Timon I Pumba M

TIMON ur 20.08.2014 z nami od 19.11.2014 :serce:
PUMBA ur 20.08.2014 z nami od 19.11.2014 <3

#33 Claudi

Claudi

Człowiek o wielkim sercu

• Użytkownik
  • 211 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 wrzesień 2015 - 12:47

Wszystkie moje szyle mają korygowane zęby u pani Agaty Godlewskiej w PulsVecie. Dyzio co miesiąc, Bianka raz na kwartał oraz Benek - nowy szylek - póki co raz na kwartał, ale idzemy przed zima na kontrolę w październiku chociaż był ostatnio badany.

Pozdrawiam -

Claudi

Użytkownik Claudi edytował ten post 14 wrzesień 2015 - 12:47

• 0

#34 Misiak63

Misiak63

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 4 postów
  • LokalizacjaJózefów

Napisano 14 wrzesień 2015 - 13:29

Szczerze mówiąc Pulsvet i Ogonek. Sa to lecznice które się specjalizują w leczeniu malych zwierzaków. Jestem z poza Warszawy i dla Nas jest to wyprawa jak jedziemy do Pulsvetu z szyszkami, ale warta tego. Na miejscu masz specjalistów i odpowiedni sprzęt. Próbowałam też na miejscu gdzie mieszkam leczyć Pumbę, ale bez skutku. Poniosłąm niepotrzebne koszty, nie mówiąc już ile wycierpiał się mój maluch.Nie warto eksperymentować bo szkoda szylek. Lepiej poświecić czas i jechać do sprawdzonych i polecanych wetów :)

Ja też dojeżdżałam bardzo daleko też mieszkam poza Warszawą ale chciałam zmienić lecznicę na lepszą, i jak są upały po 30 stopni to wolałabym jedną mieć bliżej żeby nie męczyć szynszylka dlatego pytałam coś w pobliżu Pragi Południe ;) bo dojazd zajmuje mi 30 min a nie 1,5 h . Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

• 0

#35 chaitoum

chaitoum

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa/ Mińsk Mazowiecki

Napisano 14 wrzesień 2015 - 19:36

Ja też dojeżdżałam bardzo daleko też mieszkam poza Warszawą ale chciałam zmienić lecznicę na lepszą, i jak są upały po 30 stopni to wolałabym jedną mieć bliżej żeby nie męczyć szynszylka dlatego pytałam coś w pobliżu Pragi Południe ;) bo dojazd zajmuje mi 30 min a nie 1,5 h . Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

To ja proponuję Ci zadzwonić do Ogonka i zapytać się, czy nie mają gdzieś jakiegoś lekarza z którym współpracują, ale prawdę powiedziawszy mnie nie udało się nikogo lepszego w Wawie znaleźć. A najlepszą lekarską od szynszylek w mojej ocenie jest dr Milena Wojtyś-Gajda, ale w Ogonku są wszyscy naprawdę bardzo dobrzy i w razie potrzeby też się ze sobą konsultują. Jeśli nie chcesz wozić szylki w upale to zastanów się czy wogóle wizyta jest potrzebna akurat teraz, a może np. możesz wykonać zdjęcie u "zwykłego" weta a potem z samym zdjęciem pojechać? Zawsze możesz wysłać zapytanie na ich stronie - zwykle odpowiadają w ciągu 2-3 dni, choć oczywiście zależy to od ich czasu. Pozdrawiam

• 0
Pozdrawiam
chaitoum

#36 Misiak63

Misiak63

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 4 postów
  • LokalizacjaJózefów

Napisano 14 wrzesień 2015 - 19:49

To ja proponuję Ci zadzwonić do Ogonka i zapytać się, czy nie mają gdzieś jakiegoś lekarza z którym współpracują, ale prawdę powiedziawszy mnie nie udało się nikogo lepszego w Wawie znaleźć. A najlepszą lekarską od szynszylek w mojej ocenie jest dr Milena Wojtyś-Gajda, ale w Ogonku są wszyscy naprawdę bardzo dobrzy i w razie potrzeby też się ze sobą konsultują. Jeśli nie chcesz wozić szylki w upale to zastanów się czy wogóle wizyta jest potrzebna akurat teraz, a może np. możesz wykonać zdjęcie u "zwykłego" weta a potem z samym zdjęciem pojechać? Zawsze możesz wysłać zapytanie na ich stronie - zwykle odpowiadają w ciągu 2-3 dni, choć oczywiście zależy to od ich czasu. Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź. Pewnie będę korzystać z Ogonka ;)

• 0

#37 chaitoum

chaitoum

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa/ Mińsk Mazowiecki

Napisano 14 wrzesień 2015 - 20:09

Dzięki za odpowiedź. Pewnie będę korzystać z Ogonka ;)

Proszę :-) i życzę zdrowia Twojej szynszylce

• 0
Pozdrawiam
chaitoum

#38 Misiak63

Misiak63

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 4 postów
  • LokalizacjaJózefów

Napisano 14 wrzesień 2015 - 22:18

Proszę :-) i życzę zdrowia Twojej szynszylce

Są zdrowe ;) nie dziękuję ;) to z poprzednią miałam przykre przejścia dlatego szukałam dobrej kliniki i lekarza żeby się nie powtórzyło. Pozdrawiam

• 0

#39 Ethelen

Ethelen

Wyspecjalizowana służba jaśniepaństwa

• Administracja
  • 3458 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 wrzesień 2015 - 10:44

Osobiście polecam Pulsvet :) Po pierwsze dlatego, że w razie nieobecności jednego specjalisty - wiem, że mogę liczyć na innego "w ciemno", a w razie nieobecności dr Wojtyś w Ogonku juz takiego komfortu psychicznego nie miałam, a druga kwestia, nie ukrywam - finansowa - Pulsvet  ma też przystępniejsze ceny. Zwłaszcza jest to ważne w przypadku długiego i skomplikowanego leczenia.

U nas główne leczenie prowadzi dr Strąk, którą polecam z całego serca, ale także ze względu na skomplikowany charakter Ejkowych przypadłości odwiedzaliśmy i dr Wdowiarską (czuwającą z usg nad bebechami Ejka), dr Kliszcza (który oglądał powypadkową paszczę Ejka i jest naprawdę mistrzem jeśli chodzi o zębowe dolegliwości szynszyli), dr Rosińską (która jest specem od chorób serca), ale także pomagały w leczeniu bądź w trakcie wizyt Ejka dr Warchulska i dr Godlewska. Dla mnie dużym komfortem psychicznym jest fakt, że nie muszę się martwić co będzie jeśli nie będzie jednego lekarza, do którego mam pełne zaufanie, bo wiem, że bez obaw mogę powierzyć malucha w ręce innego weta. Zwłaszcza, kiedy jak w przypadku Ejka - nie znam dnia ani godziny kiedy znowu coś zacznie, pfu pfu, szwankować i trzeba będzie pędzić na złamanie karku, nie czekając na dyżur konkretnej osoby, bo czas ma ogromne znaczenie. 

• 0

iske! Iske! Iske! Iske! Iske! Kolme rautaa iskekäähän, teidät iski Ilmarinen!

#40 szynszylka555

szynszylka555

Przyjaciel taśmy izolacyjnej

• Administracja
  • 1820 postów
  • LokalizacjaBieniewice

Napisano 15 wrzesień 2015 - 19:33

Dokładnie,w Pulsvecie ja równiez czuję się bezpieczna :) I to dzięki dziewczynom z forum tam trafiłam :)

• 0

Timon I Pumba M

TIMON ur 20.08.2014 z nami od 19.11.2014 :serce:
PUMBA ur 20.08.2014 z nami od 19.11.2014 <3

#41 Snow.

Snow.

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 596 postów
  • LokalizacjaPruszków/Warszawa

Napisano 25 wrzesień 2015 - 11:49

Odradzam ogonek. W ostateczności można iść... Ale to nie ten sam ogonek, do którego pędziłam jeszcze 2 lata temu. 

Zostałam po prostu źle potraktowana (już któryś raz z rzędu) i w wielkiej ostateczności tam jeżdżę. 

• 0

Rózia- Aksamitny Brąz (11.11.2011), Lilka- Beż Hetero (06.10.2012), Dolly- Tan Medium/Dark (24.06.2014), Ciri- White Ebony Violet Carrier i Dipsy- Standard Violet Carrier (25.07.2015), Ginny- Extra Dark Ebony (17.02.2016).

Suzie, Fruzia, Zuzia, biegajcie szczęśliwie za TM...

#42 Michał

Michał

Gipsuje dziury w ścianach

• Administrator
  • 2215 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 wrzesień 2015 - 12:01

Z ogonkiem jest taki problem, że jeżeli już iść to tylko do właścicielki Pani Mileny, oni mają dość poważny problem z kadrami, raz jak byliśmy przycinać ząbki Alutce to wetka zostawiła z tyłu kolca (kawałek zęba) wbitego w policzek i od tamtej pory wyłącznie na zapisy do właścicielki.

• 0

Zapoznaj się z nową funkcją na forum "NASZE BLOGI" zajrzyj tu (klik) i zacznij blogowanie

Pojawiły się dodatkowe reklamy, zobacz co jest ich powodem (klik)

:loveszynszyla:

#43 Danak

Danak

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 1 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 październik 2017 - 12:33

Ja ze swoim chomikiem chodzę do weterynarz 24h mają bardzo przyjazne podejście do zwierzaków i nie biorą drogo.

Aniutka (05 październik 2017 - 13:20):
proszę nie uprawiać krypto reklamy

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych