Skocz do zawartości

Czy wiesz, że... kolby zawierające produkty piekarnicze są niezdrowe? -

kolby zawierające produkty piekarnicze są niezdrowe?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

na upały ---> lodówka dla szyli

chłodzenie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
230 odpowiedzi w tym temacie

#1 miszasty1982

miszasty1982

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 331 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 27 lipiec 2012 - 21:23

[Edit] - zapraszamy do przeczytania tekstu nt Udaru cieplnego

i do pobrania broszury na temat: http://stowarzyszeni...-informacyjne/ 

Siedziałem i kminiłem ostatnio jak tu ulżyć stworkom w ta mega duszna i goraca pogode.

Maja juz marmurek na ktorym sie uwalaja ale to najwyraźniej nie wystarczało bo wygladały jak by było im mega gorąco... Patenty z butelka z woda, wkładami od lodowek itp owijanymi w papier/recznik tez niespecjalnie sie sprawdziły... wiec nadszedł pomysł na nowy diwajs...

Bazą pomysłu był wkład od lodówki turystycznej tylko potrzebne było opakowanie ktore potrzyma dłużej chłodek i ktorego szyle odrazu nie zdewastują...

Wersja beta lodoweczki wygląda jak na foto:

Załączony plik  P5124140.JPG   98,12 KB   15 Ilość pobrańZałączony plik  P5124141.JPG   70,83 KB   12 Ilość pobrańZałączony plik  P5124143.JPG   84,85 KB   9 Ilość pobrańZałączony plik  P5124144.JPG   85,52 KB   10 Ilość pobrań

Jest to typowa kamienna skrzyneczka z otwieranym jednym bokiem aby wymienić wkłady...

Produkt nie jest testowany na zwierzetach... ale przez nie :-D

Zmrożony wkład umieściłem około 18godz... do chwili obecnej całość jest przyjemnie zimna i została pozytywnie przyjeta co widać na załączonych obrazkach.

W przyszłosci pomysle nad modyfikacjami wielkosciowymi i jakosciowymi aby zwiekszyc długość chłodzenia.

Jeżeli byli by chętni to moge zrobić w przyszłosci rowniez lodoweczki dla waszych stworow.. armia chinczyków juz czeka na zamowienia :mrgreen:

Aniutka (11 maj 2016 - 20:52):
Wstawiłam własne zdjęcia lodówki ponieważ linki do zdjęć były już nieaktualne

• 0

#2 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 27 lipiec 2012 - 22:58

A ile by ta armia za taką lodóweczkę chciała? Miskę ryżu :P
  • 0

#3 dorotan

dorotan

Zaawansowany zamiatacz bobków

• Użytkownik
  • 115 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 27 lipiec 2012 - 23:03

Super pomysł :mrgreen:
  • 0

#4 marl

marl

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 289 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 28 lipiec 2012 - 08:53

Estetyczne i praktyczne! To Lubię :-D
  • 0

#5 miszasty1982

miszasty1982

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 331 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 28 lipiec 2012 - 09:00

Wczoraj jak szedłem spać około 24 skrzyneczka była nadal przyjemnie zimna, jedyny minus to delikatne pocenie się od spodu (nie wiem czy wynika to z różnicy temperatur czy skrzyneczka jest delikatnie nieszczelne i skroplona wilgoć sobie wylatuje)

Co do kosztów to mnie zrobienie wyniosło 70 zł + koszt wkładu (chyba 4 albo 5 zł w tesco) wiec myślę ze się opłaca. (ryz ostatnio coś zdrożał a i vat przeciez podnieśli :056: )

• 0

#6 abrakadabra

abrakadabra

Tańczy jak mu szynszyle zagrają

• Użytkownik
  • 1032 postów
  • Lokalizacjałódzkie
  • Województwo:Łódzkie

Napisano 28 lipiec 2012 - 14:33

Bardzo pomysłowe rozwiązanie! Dzięki, że się podzieliłeś z nami :)
  • 0
Sid (beż Towera homo) - 27.03.2011 - 19.05.2013
Badi (standard) - 04.2011

#7 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8865 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 30 lipiec 2012 - 07:35

miszasty1982, skrzyneczka jest granitowa? Zamawiałeś ją u kamieniarza? Czy sam się parasz taką działalnością? podaj więcej szczegółów jak zorganizować takie cudo:)
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#8 miszasty1982

miszasty1982

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 331 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 sierpień 2012 - 19:23

Mam znajomego kamieniarza który sam miał kupe lat temu szylki i wtedy tez im taką szufladkę sam wykombinował. Teraz odgrzał sobie pomysł i zaoferował sie ze moze mi cos takiego wykombinować.

Dzisiaj sprawdzałem jak to czasowo wyglada.. o 8 rano wsadziłem zmrożony wkład (szufladka była w klatce, wcześniej tez ja schładzałem w lodowce ale wtedy strasznie się pociła i szyle nie chciały na nią wchodzić) do 15 była jeszcze chłodna (nie zimna ale wyczuwalnie chłodniejsza od grubego kawałka marmuru który maja na drugiej półce) czyli 2 wkłady powinny załatwić sprawe na cały dzień
  • 0

#9 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 02 sierpień 2012 - 19:55

Co do kosztów to mnie zrobienie wyniosło 70 zł + koszt wkładu (chyba 4 albo 5 zł w tesco)

ech... mało to to nie jest, do tego dochodzi przesyłka, która przy tak ciężkim przedmiocie będzie grubo ponad 20 zł. :(
  • 0

#10 miszasty1982

miszasty1982

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 331 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 sierpień 2012 - 20:26

Co do kosztów to mnie zrobienie wyniosło 70 zł + koszt wkładu (chyba 4 albo 5 zł w tesco)

ech... mało to to nie jest, do tego dochodzi przesyłka, która przy tak ciężkim przedmiocie będzie grubo ponad 20 zł. :(

http://sendit.pl/
oferta dokładnie 16.10zł najtaniej

Osobiscie wole wydać 100 i miec swiety spokoj (raz im włozyłem plastikową butelke to jakims cudem przygryzły i 1.5l wody zalało klatke + panele na pokoju.... radosc ze sprzątania BEZCENNA :mrgreen: )

Co tydzien, dwa zasuwam pod Warszawe przez Łódź wiec 16.10zł mozesz zaoszczedzic.

[ Komentarz dodany przez: abrakadabra: 3 Sierpień 2012, 00:49 ]

Linki zewnętrzne podajemy w [ code][/code] - zajrzyj proszę do regulaminu forum.
  • 0

#11 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 02 sierpień 2012 - 20:32

A jakie wymiary ma ta skrzyneczka? Można ustalić rozmiar samemu?
  • 0

#12 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8865 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 sierpień 2012 - 20:49

Mausi, myślę, że możesz się pokusić o ściągnięcie pomysłu i zrealizowanie go we własnym zakresie. kamieniarza znajdziesz przy każdym cmentarzu. Nie sądzę, żeby był problem z przycięciem kamienia na odpowiednie kawałki, które można połączyć silikonem ( o to czym skleić ścianki można zapytać kamieniarza).

Ja zamierzam spróbować zrealizować pomysł, który opisał miszasty1982, właśnie w taki sposób, a jak się nie uda wtedy będę "molestować" pomysłodawcę, żeby jadąc pod Warszawę zabrał taką "lodóweczkę ze sobą dla moich chłopaków :D

Rozmiar musi być taki jakie kupisz wkłady.
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#13 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 02 sierpień 2012 - 22:17

Jak Ci się uda to daj znać ;)
  • 0

#14 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8865 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 sierpień 2012 - 08:26

Dziś lub jutro spróbuje podjechać do kamieniarza i zrobię rozeznanie.
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#15 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 05 sierpień 2012 - 21:19

Aniutka, i jak? Popytałaś tu i tam?
  • 0

#16 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8865 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 sierpień 2012 - 22:08

Mausi, nie dałam rady. Musze zrobić podejście w tygodniu. Jeśli nie to mój mąż twierdzi, że zrobi coś takiego przy użyciu płytek ceramicznych (glazura). Tyle, że płytki kupuje się w paczkach, więc musielibyśmy wykorzystać resztki, które mamy w domu. No i są o wiele cieńsze niż kamień. Zobaczymy, jak dotrę do kamieniarza. Niestety kamieniarze zwykle pracują tylko w tygodniu, więc muszę zrobić druga przymiarkę, może zdążę zanim zamknie swój zakład (pracuję do 16.00 zanim wyjdę i dojadę robi się późno :(
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#17 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 05 sierpień 2012 - 22:12

Niestety kamieniarze zwykle pracują tylko w tygodniu, więc muszę zrobić druga przymiarkę, może zdążę zanim zamknie swój zakład (pracuję do 16.00 zanim wyjdę i dojadę robi się późno

no właśnie u mnie jest ten sam problem, bo nie mam żadnego kamieniarza w najbliższej okolicy, a dodatkowo pracuję do 17:00.

No nic to czekam na nowinki ;)
  • 0

#18 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8865 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 sierpień 2012 - 22:20

Może się udać, bo będę miała w tygodniu kilka spraw poza firmą, więc przy odrobinie szczęścia i organizacji... :)
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#19 Mariusz28

Mariusz28

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 437 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Województwo:Pomorskie

Napisano 06 sierpień 2012 - 17:17

A telefonicznie? :) Ewentualnie mailowo, ale nie wiem czy kamieniarz weźmie to na poważnie.

-Tak słucham?

-Dzień dobry, chciałbym zapytać się czy była by możliwość i ile by kosztowało zrobienie lodówki dla szynszyli?

-eee..

;-)
  • 0

Maksia* (4 latka), Jacuś* (13 lat), Sonia (7 lat), Śnieżek (4 lata), Turi* (8 lat)

#20 smyku

smyku

Zaawansowany zamiatacz bobków

• Użytkownik
  • 106 postów
  • LokalizacjaRadom

Napisano 06 sierpień 2012 - 19:27

Ja mam znajomego kamieniarza, tzn moja mama ma. :) Pogadam z nią i dam znać jakie są koszta takiego czegoś (jeśli tam u Was gość odmówi czy coś). W razie czego będę mógł na pewno wspomóc w daniu namiarów itd.

pozdro
  • 0

2mc6kgw.jpg

#21 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8865 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 sierpień 2012 - 21:23

OK smyku, to zrób rozeznanie. Ja swoją drogą jutro w drodze powrotnej z pracy zajrzę do kamieniarza.
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#22 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 06 sierpień 2012 - 21:47

Myślę, że w zależności od wielkości miasta cena może się dość znacznie różnić, tak samo jak za samego szyszka ;)
  • 0

#23 Gosiaczek

Gosiaczek

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 274 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 06 sierpień 2012 - 22:07

Mariusz28, Jk przeczytałam Twój post -Tak słucham?

-Dzień dobry, chciałbym zapytać się czy była by możliwość i ile by kosztowało zrobienie lodówki dla szynszyli?

-eee.

to buchnęłam śmiechem aż mi łzy poleciały, kamieniarz chyba nie jest zorientowany o co tu chodzi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Moje szyszki dzisiaj wyniosłam do garażu jest tam dużo chłodniej (samochód zostawiam na zewnątrz) ponieważ temp. w pokoju niebezpiecznie rosła do góry, nawet moja Kati , która NIGDY ALE TO NIGDY nie leży na boku na nim leżała. Przestraszyłam się że nie żyje, bo oczka też miała zamknięte. A od ok 2 lat jak ją mam nigdy nie widziałam aby spała na boku z zamkniętymi oczami ona zawsze czuwa na tzw. kucąco i może to dziwne ale nigdy nie przyłapałam ją z całkiem zamkniętymi oczami. Rubik też wylegiwał jak foka na boku. U mnie woda w butelce nie bardzo się sprawdza Rubik bankowo by sie do niej dobierał, a pozostałe szyszki w drugiej klatce nigdy nie wskakiwały na butelkę aby się schłodzić. Wkładam na pułeczki płytki ceramiczne i szylki na nich leżą. Kiedyć na klatkę kładłam kilka wkładów tych z lodówek aby chłodek szedł dołem do szylek ale skraplało się kapało i takie tam... :-/ Myślę że narazie garaż jest dobrym rozwiązaniem.
  • 0

#24 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8865 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 sierpień 2012 - 08:08

Mausi, na 100% ceny w WAW będą inne, ale zawsze orientacyjnie dobrze jest wiedzieć. Poza tym jest jeszcze opcja kupienia płytek granitowych w sklepie (tak jak glazurę) i tylko je u kamieniarza pociąć. Wada jest taka, ,że trzeba kupić paczkę a to pewnie będą ze 3-4 płyty.

Niestety Gosiaczek, u mnie nie ma prywatnego garażu, a wszystkie naprawdę chłodne miejsca są albo w piwnicy albo w łączniku między budynkiem a garażami.

No i to co Ty zauważyłaś u swojej Kati ja ze zdziwieniem zauważyłam u Dyźka, który też nigdy na boczku nie polegiwał, a w niedzielę i wczoraj widziałam jak leżał jak długi. Ale czujność zachowywał cały czas :)

[ Dodano: 8 Sierpień 2012, 20:54 ]

Byłam u kamieniarza. Oczywiście przytnie kamień na kawałki odpowiedniej wielkości. Grubość granitu to ok. 2cm, więc będzie grubszy niż ten na zdjęciach u miszasty1982. Koszt został oszacowany na ok 100zł

Podsumowując: koszty są wyższe niż w mniejszych miejscowościach, ale "lodówkę" prawdopodobnie zrobi każdy kamieniarz. Ja zapowiedziałam, że potrzebuję tylko kawałki, bo skleję je sobie sama, ale podejrzewam, że kamieniarz wykonałby takie pudełko bez problemu.
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#25 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 08 sierpień 2012 - 20:50

smyku, a jak Twój wywiad środowiskowy?
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych