Skocz do zawartości

Czy wiesz, że... szynszyle są aktywnie głównie wieczorem i w nocy? -

szynszyle są aktywnie głównie wieczorem i w nocy?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

karma Beaphar Care+ XtraVital

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#51 Greyson

Greyson

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 3 postów
  • Województwo:Lubuskie

Napisano 28 styczeń 2015 - 12:35

Mój szynszyl, uwielbia karmę VL Complete. Biorę trochę VL, trochę ziół, trochę suszonych warzyw i mieszam, i wsypuję do miseczki. Dwa dni temu kupiłam koszatniczkę, żeby Greyson nie czuł się samotny, karma im bardzo smakuje. Jedno to chinchila i degu complete a druga to chinchila complete. Ma też wapno i gałązki z jabłoni i drzew liściastych + siano i wodę w poidełku. Wcześniej kupowałam tańsze karmy bo chciałam sprawdzić która jest lepsza, ale przeczytałam na jednym blogu ranking karm dla szynszyli i się przeraziłam. Kupiłam VL, zrezygnowałam z kolb i kupiłam gałązki, taniej wychodzą i na dłużej starczą. Dokupiłam też mieszanki ziołowe dla szynszyli. I widzę, że dobrze zrobiłam. Rano wsypuję im wymieszaną karmę i na drugi dzień miseczka jest pusta. Greyson i Elliot (koszatniczek) się polubili. Ale wczoraj Elliot zagrodził Greysonowi drogę na górę i musiałam przenieść Elliota na inne miejsce, bo sam nie chciał się ruszyć z miejsca. Ciekawe co by było gdyby byli samicami : D

Użytkownik Greyson edytował ten post 28 styczeń 2015 - 12:36

• 0

#52 mattiMARTA

mattiMARTA

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 245 postów
  • LokalizacjaCzerniejewo
  • Województwo:Wielkopolskie

Napisano 28 styczeń 2015 - 14:31

Gałązki sa mega ważne,a co do karm to warto "przetransformowac" szyla na te lepszą bo wpłynie na pewno o wiele korzystniej na zdrówko  niż megan czy inna "karma". Ja mojego przyzwyczajam do granulek (jednakowa karma -pelet) i widzę że odkąd to wcina to futro o niebo lepsze i w ogóle wyładniał jakoś :) Teraz po stracie kolegi jest osowiały i dlatego cieszę się że ma ta lepsza karme z wszystkimi potrzebnymi minerałami bo przy granulkach wcina wszystko ,nie wybrzydza i jest w lepszej kondycji.Oczywiście pelet dostaje z beapharem xtra vital lub VL nature bo beaphara zostala mi reszta a od zawsze miał VL jako podstawę a inne jako dodatki były i sprawdzałam co szlachcie może sie przypodobać :P

Niestety wyłacznie granulek nie chce i dlatego troszke mu mieszam żeby potem głodny i zły na mnie nie chodził :P

• 0

" Nie skos­tnieć, ale nie sflaczeć, trwać na pos­te­run­ku, ale nie stać na miej­scu, być giętkim, ale nieugiętym, być lwem czy orłem, lecz nie zwierzęciem, nie być jed­nos­tron­nym, ale nie mieć dwóch twarzy, trud­na rzecz! " Kto nie szanuje zwierząt,nie szanuje niczego.

#53 pupillo_pl

pupillo_pl

Zaawansowany zamiatacz bobków

• Użytkownik
  • 105 postów
  • Województwo:Łódzkie

Napisano 06 luty 2015 - 13:34

Mój szynszyl, uwielbia karmę VL Complete. Biorę trochę VL, trochę ziół, trochę suszonych warzyw i mieszam, i wsypuję do miseczki. Dwa dni temu kupiłam koszatniczkę, żeby Greyson nie czuł się samotny, karma im bardzo smakuje. Jedno to chinchila i degu complete a druga to chinchila complete. Ma też wapno i gałązki z jabłoni i drzew liściastych + siano i wodę w poidełku. Wcześniej kupowałam tańsze karmy bo chciałam sprawdzić która jest lepsza, ale przeczytałam na jednym blogu ranking karm dla szynszyli i się przeraziłam. Kupiłam VL, zrezygnowałam z kolb i kupiłam gałązki, taniej wychodzą i na dłużej starczą. Dokupiłam też mieszanki ziołowe dla szynszyli. I widzę, że dobrze zrobiłam. Rano wsypuję im wymieszaną karmę i na drugi dzień miseczka jest pusta. Greyson i Elliot (koszatniczek) się polubili. Ale wczoraj Elliot zagrodził Greysonowi drogę na górę i musiałam przenieść Elliota na inne miejsce, bo sam nie chciał się ruszyć z miejsca. Ciekawe co by było gdyby byli samicami : D

Najlepszym rozwiazaniem jest mieszanie kilku podstawowych karm, wtedy łatwiej trafić w gust pożaracza...

• 0

www.pupillo.pl - internetowy sklep zoologiczny

Serdecznie zapraszamy na zakupy :-)

Zobacz podobne tematy z jednym lub większą ilością słów kluczowych: karma, Beaphar, Care+, XtraVital

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych