Skocz do zawartości

Czy wiesz, że... kolby zawierające produkty piekarnicze są niezdrowe? -

kolby zawierające produkty piekarnicze są niezdrowe?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

PRZEGRZANIE: szybki oddech, czerwone uszy, nagły upadek, drgawki oraz ZAPOBIEGANIE PRZEGRZANIU

przegrzanie szybki oddech czerwone uszy przewróciła się pokłada się drgawki dreszcze trzęsie się ciężko oddycha

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
137 odpowiedzi w tym temacie

#1 Anka

Anka

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 10 postów
  • LokalizacjaRadzionków, woj. śląskie

Napisano 30 marzec 2010 - 20:05

Nie chciałabym naruszyć zasad panujących na forum, ale przejrzałam kilka tematów i niestety nie znalazłam nic bardzo podobnego, dlatego pozwalam sobie napisać... Większość z odwiedzających forum ma ogromne doświadczenie w zw. z szynszylami, w związku z czym bardzo proszę o pomoc...

Szynszyla mamy od tygodnia. Wiem, że to krótko i może wzniecam niepotrzebny alarm, ale bardzo się boję o zwierzątko i zupełnie nie wiem co robić i czy w ogóle trzeba coś robić... Dotychczas Frodo był b. żywy, skoczny, w dzień spał, wieczorem i w nocy szalał po klatce, stopniowo z dnia na dzień oswajał się z nami i z otoczeniem (wczoraj sam wyszedł z klatki wchodząc mi na ręce). Dziś zachowuje się niepokojąco dziwnie... Jest osowiały, nie je, śpi non stop i w miejscu, w którym dotychczas w ogóle nie spał (na jednej z półeczek - na piętrze, dotychczas spał w domku), uszka ma położone na ciele, jest cały czas skulony, właściwie to opiera się o drabinkę. Nie biegał jeszcze sam po domu więc nie zjadł nic spoza klatki, sprawdzałam brzuszek, czy nie jest twardy - tu mam problem, nie "zbadałam go" dokładnie w dniach poprzednich więc nie wiem, czy brzuszek jest inny niż zwykle, ale nie wydaje się być twardy i wzdęty. Na forach czasem podaje się powód, że może to tęsknota, ale przez 7 dni wyglądał inaczej, był ciekawy miejsca, oswajał się z każdym dniem cotaz bardziej... No widzę, że coś jest nie tak, ale nie mam pojęcia co... Nie dostał nic innego do jedzenia niż dotychczas, załatwia się normalnie, kupki ma normalne - jak dotychczas. No nie mam pojęcia. Gorąco proszę o jakąś wskazówkę, trop...

• 0

#2 olcia288

olcia288

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 565 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 30 marzec 2010 - 20:15

Pewnie jest mu zagorąco :D
  • 0

Tofa 4 lata

#3 Anka

Anka

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 30 marzec 2010 - 20:23

Rany, jaka jestem głupia... Tak się przejęłam zwierzątkiem, że malenstwu może być za zimno, że muszę uważać na przeciągi, że chyba faktycznie przesadziłam z ciepłem w domu:) 10 min. temu przewietrzyłam pokój, zkręciłam kaloryfer:P Frodo wrócił do dokmu:) Mam nadzieję, że alarm odwołany i bardzo serdecznie dziękuję:)
  • 0

#4 Lucyna

Lucyna

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 63 postów
  • LokalizacjaPomorskie

Napisano 31 marzec 2010 - 08:51

Anka cieszę się, że należysz do ludzi który "się przejmują".
  • 0
Lucyna

#5 olcia288

olcia288

• Użytkownik
  • 565 postów

Napisano 31 marzec 2010 - 11:59

I jak z szynszylkiem??
  • 0

Tofa 4 lata

#6 Anka

Anka

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 31 marzec 2010 - 13:33

Wyśmienicie:) Wczoraj wieczorem już nie wychodził z domku, chyba go umęczyłam tą temperaturą:) W każdym razie dziś rano szalał jak zwykle, jadł jak zwykle, po czym zażył pierwszej kąpieli (zakupiłam piasek:), zwiedza coraz większe tereny poza klatką i teraz śpi:) Jeszcze raz serdecznie dziękuję za pomoc...

O ogóle odkrywam internet na nowo:) Fantastycznie, że jest forum o szynszylach, ukłony dla jego twórców:) Pozdrawiam serdecznie:)
  • 0

#7 Michał

Michał

Gipsuje dziury w ścianach

• Administrator
  • 2215 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 01 kwiecień 2010 - 01:14

Fantastycznie, że jest forum o szynszylach, ukłony dla jego twórców:) Pozdrawiam serdecznie:)

Ukłony dla osób które pomagają na forum, ja tylko dałem miejsce do pomagania.
  • 0

Zapoznaj się z nową funkcją na forum "NASZE BLOGI" zajrzyj tu (klik) i zacznij blogowanie

Pojawiły się dodatkowe reklamy, zobacz co jest ich powodem (klik)

:loveszynszyla:

#8 Frodens

Frodens

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 19 postów
  • LokalizacjaSosnowiec

Napisano 01 kwiecień 2010 - 09:25

True... :-)

A tak apro pos temperatury. Zbliża się lato, więc będzie coraz cieplej. A jak dobrze wiemy Szyszkom przeciągi nie służą. Wobec tego co Wy, tu pytanie do bardziej doświadczonych, robicie w upalne dni żeby naszym kuleczkom było dobrze?
  • 0

#9 olcia288

olcia288

• Użytkownik
  • 565 postów

Napisano 01 kwiecień 2010 - 09:34

JA daje szynszyla do cienia albo jak jest ciepło nie za gorąco ale w sam raz to daje szylke na dwór w klatce pół w słońcu i w pół cienu to sie wygrzewa :)
  • 0

Tofa 4 lata

#10 kasia_tomeq

kasia_tomeq

• Użytkownik
  • 729 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 01 kwiecień 2010 - 16:50

W słoneczne dni kiedy temperatura wzrasta ponad 20 st C najlepiej dać szyszką zamrożoną wodę w plastikowej butelce owiniętą w ręcznik tak żeby szyszka nie dostała się do środka!

Albo zamrożone wkłady do przenośnej lodówki.

Ja nawet w zimie tak robię co niestety w domu mam dość wysoką temperaturę ponad 20 st C i jak szynszylą jest za ciepło to wskakują i przytulają się do butelki!

[ Dodano: 2 Kwiecień 2010, 10:51 ]

Wietrzenie pomieszczenia gdzie jest szynszyl jest jak najbardziej wskazane jak i np w dni niewietrzne kiedy temperatura sięga 15 st c i wyżej uchylenia czy otwarcia okna pamiętać trzeba tylko żeby nie było przeciągów!
  • 0

#11 Wiewiora

Wiewiora

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 79 postów
  • LokalizacjaSkrzyszów, woj. śląskie

Napisano 03 kwiecień 2010 - 18:40

ja mam klatke w jednym kacie pokoju z dala od okna wiec slonce na klatke nie swieci a uchylic okno tez moge, bo jest na drugim koncu pokoju, wiec wiac nie bedzie, oczywiscie wszystko tak zeby przeciagu nie bylo ;-)

a w zimie to u mnie tez jest w domu ponad 20 stopni wiec zazwyczaj kaloryfer jest przykrecony albo wrecz zakrecony zeby zbyt cieplo nie bylo, ale i tak Albercik lubi sobie posiedziec na cieplutkim kaloryferze :-D
  • 0
Kasia

#12 ivonusia

ivonusia

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 11 postów
  • LokalizacjaPiaseczno

Napisano 13 listopad 2010 - 12:58

Mam szynszyla koloru beżowego i często po bieganiu Niuni robią się bardzo czerwone uszka, o czym to może świadczyć?
  • 0

#13 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 13 listopad 2010 - 13:25

o tym, że po aktywnosci fizycznej jego temperatura ciała wzrosła, czasem bywa to niebezpieczne, ale tak naprawdę wszystkie beże mają po wybiegach lekko zaróżowione uszy co jest związane z wypigmentowaniem skóry, u innych odmian które maja ciemno-szare uszy tego lekkiego "rumienca" po prostu tak nie widac.

Natomiast nalezy zwracac uwage jesli kulka zaczyna sie pokladac na boki itp bo może to już świadczyc o hipertermii, jeśli uszy są b. czerwone a nie zaróżowione, to także należy mieć się na bacznosci, warto zakręcać kaloryfer, lekko przewietrzyc pokoj przed wybiegiem (nie po, bo łatwo o przeziebienie) i na wszelki wypadek miec zamrożoną butelkę z lodem którą możemy użyć w przypadku przegrzania, owniętą ręcznikiem, wkładając do klatki.
  • 0

#14 ivonusia

ivonusia

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 11 postów
  • LokalizacjaPiaseczno

Napisano 13 listopad 2010 - 13:35

dziękuję za odpowiedź. Moje przypuszczenia były takie same, tylko, że w pokoju jest raczej chłodno, a kaloryfery pozakręcane.
  • 0

#15 olcia288

olcia288

• Użytkownik
  • 565 postów

Napisano 13 listopad 2010 - 14:39

Moja Tofa Standard często ma czerwone uszy i kładze się a bok jak biega. Czy to może też być od zmęczenia?
  • 0

Tofa 4 lata

#16 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 13 listopad 2010 - 15:30

może, lub przegrzania.
  • 0

#17 olcia288

olcia288

• Użytkownik
  • 565 postów

Napisano 13 listopad 2010 - 20:54

aha dzięki za szybką odpowiedź :->
  • 0

Tofa 4 lata

#18 Gosiaczek

Gosiaczek

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 274 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 27 styczeń 2011 - 16:48

Cześć, niepokoi mnie jedna rzecz u mojej Katiuszki, mam ją od ok 2 miesięcy i zauważyłam, że po dłuższym bieganiu po pokoju--- bo wieczorem ją wypuszczam z klatki--- kładzie się na bok i się nie rusza, przelewa mi się przez ręce, trwa to parę minut. Odkładam ją wtedy do klatki, wietrze pokój--- tak aby nie było przeciągu--- i daje świeżej zimnej wody do picia. Czytałam, że są to objawy przegrzania ale szczerze mówiąc trochę mnie to dziwi ponieważ Katiuszka jest w pokoju ((mieszkamy w domu,gdzie temp jest zawsze niższa w pomieszczeniu nie grzanym niż w bloku)) gdzie kaloryfer skręcamy na zero, temperatura więc wynosi tam ok 16-17 C. Bardzo proszę o poradę. Dziękuję.
  • 0

#19 olcia288

olcia288

• Użytkownik
  • 565 postów

Napisano 27 styczeń 2011 - 17:24

U mnie też tak jest po bieganiu szynszyl się przegrzewa dlatego im gorąco. Moja Tofa jak się przegrzeje to można robić z nią wszystko bo jest jej gorąco. :-)
  • 0

Tofa 4 lata

#20 mikasu82

mikasu82

W wolnych chwilach szyje hamak

• Użytkownik
  • 33 postów
  • LokalizacjaJaktorów

Napisano 27 styczeń 2011 - 20:32

ha ha to moja Szyszka jeszcze się dogrzewa! tak kładzie się koło pieca na kafelkach i wyciągnięta leży! co wy na to? :-)
  • 0
Pokochałam Szyszunię, ale być z nią nie jest wcale takie proste.............

#21 Gosiaczek

Gosiaczek

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 274 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 27 styczeń 2011 - 22:00

a czy to przegrzanie jest niebezpieczne ?
  • 0

#22 ANASZTA

ANASZTA

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 396 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 27 styczeń 2011 - 23:21

Przegrzanie z pewnością jest niebezpieczne, ale stosujesz dobre metody o ile szyla nie leży w przeciągu podczas schładzania. Jednak Muszę Cię zasmucić,że jest jeszcze inna możliwość tłumacząca taką reakcję, szczególnie że jak piszesz temperatura w pomieszczeniu nie jest wysoka, mianowicie wada serca.

Jeśli znasz dobrego weterynarza sprawdź to, jeśli nie to poobserwuj szyszunię, przy chorym serduszku będzie tak reagowała na każdy większy stres nie tylko wysiłek fizyczny.

Jeżeli to dotyczy Twojego zwierzątka to absolutnie go nie rozmnażaj i obchodź się jak z jajkiem, nie straszyć nie stresować, nie ganiać, do tego jeszcze dieta bogata w GŁÓG który zmniejsza częstość skurczów serca a poprawia ich efektywność i brak skutków ubocznych w jego stałym stosowaniu.
  • 0
Zwierzęta uważamy za inteligentne dopiero wówczas gdy sami je zrozumiemy, tymczasem każde zwierzę, nawet najmniejsze, posiada inteligencję nawet gdy my jej nie chcemy zauważyć!

#23 ewellina102

ewellina102

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 1 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzecz

Napisano 02 kwiecień 2011 - 21:36

Hej mam pytanie co to oznacza jak szynszyl nie biega po klatce a co najgorsze lezy na boku tak jak by zdychal pomuzcie mi prosze bo nie wiem juz co mam robic myslalam ze to przegrzanie ale teraz jest z zimniejszym pomieszczeniu niz byl wczesniej a zachowuje sie tak samo i zauwazylam tez to ze jak wczesniej mu dawalam karme bo zawsze juz czekal w misce na nia a teraz nawet na jedzienie nie spojrzal pomuzcie dziekuje :cry: :cry: :cry:
  • 0

#24 Michał

Michał

Gipsuje dziury w ścianach

• Administrator
  • 2215 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 03 kwiecień 2011 - 00:26

Na forum chyba nikt Ci nie będzie w stanie pomóc, myślę, że musisz go jak najszybciej do weta zabrać. Tu masz namiary na weterynarza w Gorzowie http://www.forum.szy...
  • 0

Zapoznaj się z nową funkcją na forum "NASZE BLOGI" zajrzyj tu (klik) i zacznij blogowanie

Pojawiły się dodatkowe reklamy, zobacz co jest ich powodem (klik)

:loveszynszyla:

#25 Malutka8820

Malutka8820

W wolnych chwilach szyje hamak

• Użytkownik
  • 40 postów
  • LokalizacjaLubin

Napisano 23 sierpień 2011 - 17:44

Witam, mam mały problem . Od paru dni panują upały ,mieszkam na 3 piętrze i okna mam cały czas na słońcu . Klatka Jumpera stoi w cieniu ale i tak jest bardzo gorąco. Dziś dałam butelkę z zamrożoną wodą,owinęłam w ręcznik ale i tak mały się do niej nie przytula :( od jutra ma być 30 stopni ,co zrobić by mimo wszystko maluszek się nie przegrzał ?!!
  • 0
Dołączona grafika

Zobacz podobne tematy z jednym lub większą ilością słów kluczowych: przegrzanie, szybki oddech, czerwone uszy, przewróciła się, pokłada się, drgawki, dreszcze, trzęsie się, ciężko oddycha

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych