Skocz do zawartości

Czy wiesz, że... dobrym sposobem na rozładowanie energii jest karuzela? -

dobrym sposobem na rozładowanie energii jest karuzela?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

PRZEGRZANIE: szybki oddech, czerwone uszy, nagły upadek, drgawki oraz ZAPOBIEGANIE PRZEGRZANIU

przegrzanie szybki oddech czerwone uszy przewróciła się pokłada się drgawki dreszcze trzęsie się ciężko oddycha

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
137 odpowiedzi w tym temacie

#126 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 19 czerwiec 2013 - 19:45

Unowocześniłam nieco mój pomysł na schładzanie futerek ;)

Najpierw kładłam wkłady do lodówki turystycznej bezpośrednio na drewnianą półkę, a na górę kładłam kafelek (sposób ten widać na filmiku w dziale: Funclub Szariczka), jednak półka robiła się mokra, a woda kapała dalej, do tego (co też widać na filmiku) futra się niezdrowo interesowały wkładami.
Rozwiązanie tańsze od lodówek, o większej powierzchni (mam obecnie u siebie jedną z lodówek dla Didaś, więc widzę jakiego jest rozmiaru), a po przetestowaniu stwierdzam, że bardzo skuteczne ;)

Poniżej prezentuję focię. Co jest potrzebne:

- brytfanna kwadratowa (koszt około 7-10 zł)
- 2 wkłady do lodówki turystycznej (ja mam 4, gdy 2 są w użyciu, pozostałe 2 się schładzają, koszt jednego około 3-5 zł)
- kafelek podłogowy duży (a przynajmniej większy powierzchniowo od brytfanny)

Brytfanna zatrzymuje wodę w środku rozmrażających się wkładów, sama się ciut "poci", ale kafel pozostaje prawie suchy (co się nie działo w przypadku bezpośredniego kładzenia kafelka na wkładach, wtedy był cały mokry).

tak to wygląda:

Załączone pliki

• 0

#127 monia.szila

monia.szila

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 462 postów
  • LokalizacjaBolesławiec

Napisano 19 czerwiec 2013 - 22:03

Chinchilla, patent to kupić gruby gres podłogowy, taki jak sie daje np. na zewnatrz na taras. Wtedy docinasz na szerokość półki i kładziesz przy ściance równiutko . Nie ma bata by drgnęły. A szylki leżą na nim jak naleśniki.
  • 0
Szilka (standard), Fuga (dark ebony), Róża (white wilson mosaic), Lady (White tan), Juliana (white violet ebony sc), Blondie (blond ebony), Freya (tan violet), Coco*(dark ebony),oraz Kacper* (dark tan), Alvin (medium ebony) Ninja*(chocolate tan), Kacper jr (chocolate) i Romeo (white ebony extreme)

#128 Gość_anezob_*

Gość_anezob_*
  • Gość

Napisano 20 czerwiec 2013 - 05:48

Mausi twój pomysł przypadł mi do gustu,skopiuję u chłopców
  • 0

#129 Lenka

Lenka

• WIELKIE SERCE
  • 710 postów
  • LokalizacjaZagłębie
  • Województwo:Śląskie

Napisano 20 czerwiec 2013 - 08:08

A ja mam takie pytanie. Za niedługo czeka mnie wyjazd na weekend. Niestety wyjazd całą rodziną. Do tej pory szylek zostawał sam w mieszkaniu z zapasem wody i jedzenia. Ale w te upały kiedy wszystko w mieszkaniu będzie zamknięte taka opcja w gre nie wchodzi. Nie chce go też ciągnąć ze sobą w podróż tym bardziej, że spotkanie z psami i kotami byłoby nieuniknione.
Jako, że mieszkam w domu prywatnym mam piwnicę ( około 2 m pod fundamentami). Piwnica jest dwukomorowa w jednej jest węgiel na zimę a w drugiej przetwory itd. Latem temperatura tam to około 20 stopni. Czy mogę klatkę z szylką zostawić w piwnicy na te 2 dni?
  • 0

#130 kaffa

kaffa

W jego domu rządzą szynszyle

• Użytkownik
  • 4556 postów
  • LokalizacjaWrocław\Shrekownia\
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 20 czerwiec 2013 - 08:12

jak nie ma tam wigloci to spokojnie mozesz zostawić.
W moim domku rodzinnym "piwnica" jest tak zrobiona że spokojnie mozna by tam mieszkac, jest tam kuchnia i powiedzmy techniczna łazienka . ale łazienka robi jako pralnia i suszarnia
  • 0

#131 Lenka

Lenka

• WIELKIE SERCE
  • 710 postów
  • LokalizacjaZagłębie
  • Województwo:Śląskie

Napisano 20 czerwiec 2013 - 08:48

Kafciu Grzyba nie ma :) Trzymamy tam również drewno na rozpałkę i patyczki dla Peszka. Zawsze jest wysuszone:)Dzięki:)
  • 0

#132 kaffa

kaffa

W jego domu rządzą szynszyle

• Użytkownik
  • 4556 postów
  • LokalizacjaWrocław\Shrekownia\
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 20 czerwiec 2013 - 09:21

hhihi to dobrze. ale ja pytalam o wilgoć, bo szynszyle nie lubia miec mokrego futerka. skoro jest sucho to spokojnie mozesz go dac w chłodniejsze miejsce. tak OT to niektorzy maja takie wypaśne piwniczki że fajniesze do mieszkania niż mieszkania
  • 0

#133 natalka_0827

natalka_0827

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 77 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 23 czerwiec 2013 - 14:01

Swojej szylce daję kostki lodu, a przed chwiłą włożyłam jej zimny wkład z lodem do skarpety. Mała od razu się ożywiła i oczywiście stara się skonsumować skarpetę :evil: Cała ona :-) :-D
  • 0
Takie cztery łapki na gałęzi,
cztery ciekawe łapki drepczące za Mną.

( Mistle- pink white, ur 28.08.2012
Falka- standard, ur 02.2012- zm 06.2013)

#134 TOBIK1003

TOBIK1003

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 3 postów
  • Lokalizacjajkl

Napisano 29 czerwiec 2013 - 23:14

Do chlodzenia uzywam plytki marmurowej. Mozna ja dodatkowo wsadzic do zamrazalnika na jakis czas. Bedzie zimna przez dlugi czas. Gdzies tez czytalam, ze mozna chlodzic w lodowce porcje piasku do kapania, wtedy zwierzak bedzie mial orzezwiajaca, chlodna kapiel:)

Zachęcam do zapoznania się z Regulaminem. Na forum używamy polskich znaków.
  • 0
Pozdrawiam Sabina

#135 natalka_0827

natalka_0827

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 77 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 30 czerwiec 2013 - 07:40

Hmm, niezły pomysł z tym piaskiem. :-)
Wypróbuję przy najbliższej okazji :-D
  • 0
Takie cztery łapki na gałęzi,
cztery ciekawe łapki drepczące za Mną.

( Mistle- pink white, ur 28.08.2012
Falka- standard, ur 02.2012- zm 06.2013)

#136 Chinchill@

Chinchill@

• Użytkownik
  • 461 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Województwo:Lubelskie

Napisano 22 czerwiec 2015 - 16:10

Nie znalazłam podobnego tematu, więc postanowiłam taki założyć, z powodu początku lata, które szynszyle mogą znosić gorzej niż my. Tutaj możemy pisać jak chronimy swoje szynszyle przed wysokimi temperaturami. Ja na przykład daję szynszylom butelkę z zamarzniętą wodą w np. skarpecie zasłaniam okno żeby pokój się nie nagrzewał, a także kiedy jestem w domu włączam im wentylator.
didaś (23 czerwiec 2015 - 10:46):
Przeniesione do tematu o przegrzaniu :)

• 0
Pusia <3 , Psotka <3 , Papajka [*] <3 , Pimpusia [*] <3, Puszek [*] <3 - Szynszylki
Mela [*] <3 - Świnka Morska

#137 Pepsii

Pepsii

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 13 postów
  • LokalizacjaLondyn

Napisano 30 czerwiec 2015 - 12:59

Witam wszystkich
Pisze pierwszy raz, choć forum wertuje praktycznie codziennie. Moje ping pongi trafiły do mnie miesiąc temu (znalazłam je na internecie) i chyba miały szczęście, bo poprzednia właścicielka kompletnie nie dawała im tego, co powinny mieć, w klatce miały domek, hamak i 2 nędzne patyczki do gryzienia i pełną miskę cheerios (chrupek do mleka). Teraz mają zabawki dosłownie wszędzie (w klatce i w pokoju) nowa karma która bardzo lubia, bo starej wogóle nie chcą jeść, sianko w wiszącej kulce (zabawa i czystość sianka). Są wypuszczane ile się tylko da, pomieszczenie w którym są wypuszczane jest 6.5x3.5 metra wiec maja się gdzie rozpędzić i oczywiście duży parapet, który uwielbiają. Do sedna, ponieważ mieszkanie mam od strony słonecznej w ciągu dnia jest ukrop wiec zapodałam i klimatyzator, temperatura jest 22c, urządzenie stoi w przeciwnym końcu pokoju skierowany w stronę ściany i do góry, żeby powietrze się rozbiło i zwolniło, zanim dojdzie do klatki. Kuleczki są aktywne biegają, jedzą, bawią się, ale co mnie martwi to ze Fiona na bardzo widoczne żyłki na uszach (chociaż jak sprawdzałam uszka są nawet można powiedzieć zimne), za to Homer (Homi) ma jasno różowe, a nawet białe żadnych żyłek.

Co o tym uważacie, powinnam się tym martwicy

Pozdrawiam wszystkich

• 0

#138 didaś

didaś

Nadworny medyk Miłościwie Panującego Dyktatora

• Administracja
  • 3216 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Województwo:Małopolskie

Napisano 30 czerwiec 2015 - 13:29

Żyłki jeszcze o niczym nie świadczą :) Obejrzyj sobie na spokojnie ich zdjęcia z wcześniej, czasami jest tak, że dopóki się człowiek nie wystraszy, a potem nie zacznie martwić, to nie zwraca uwagi na takie szczegóły (ja dopóki nie dostałam fobii grzybicowej, której to grzybicy oczywiście nie było, nie wiedziałam, że moja szynszyla ma pieprzyki na jednym uchu oraz że na uszach u nasady ma mniej futerka :D). Może okaże się, że takie żyłki miały wcześniej też, tylko nie zwracałaś uwagi. Odmiany jasne mają też z racji ogólnie jaśniejszej "karnacji" bardziej widoczne naczynka krwionośne.

Jeśli oddech jest w normie, uszka zimne, zwierzaki są aktywne, to przegrzane nie powinny być. Takie maksymalne orientacyjne (bo może być różnie zależnie od osobnika) temperatury komfortu to jest 25-26 stopni, chociaż niektóre szyszki w takiej temperaturze włażą do tunelu i śpią przytulone do kompanów ;) Jeśli rzeczywiście coś się zmieniło z tymi żyłkami, to poobserwuj może po prostu jak będzie jutro i pojutrze, jeśli nie będzie żadnych innych niepokojących objawów.

A na upały poza klimatyzatorem pomyśl o zrobieniu im jakiejś "lodówki"- jak były pokazane przykłady w tym temacie, jeśli będą potrzebowały, to skorzystają. I przedstaw maluchy w odpowiednim dziale! :)

• 0

"Do not quench your inspiration and your imagination; do not become the slave of your model."
V. van Gogh

458966ff1b.png

Zobacz podobne tematy z jednym lub większą ilością słów kluczowych: przegrzanie, szybki oddech, czerwone uszy, przewróciła się, pokłada się, drgawki, dreszcze, trzęsie się, ciężko oddycha

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych