Skocz do zawartości

FORUM SZYNSZYLE używa plików cookies. Przeczytaj Polityka prywatności aby zobaczyć więcej szczegółów. Aby zamknąć i nie pokazywać już tej wiadomości kliknij przycisk:    AKCEPTUJĘ PLIKI COOKIES I POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
AKCEPTUJĘ PLIKI COOKIES I POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
Czy wiesz, że... dobrym sposobem na rozładowanie energii jest karuzela? -

dobrym sposobem na rozładowanie energii jest karuzela?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

KARMY NIEPOLECANE: Vitapol/ Megan/ de Heus/ DakoArt/ Nestor/ Dadik/ Natural Vit/ Ibeka Panto/ Animals/ Karmex/ Brit/ Koliber/ Deli Nature/ Selective

Vitapol Megan de Heus DakoArt Nestor Natural Vit Animals Brit Deli Nature Koliber

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
168 odpowiedzi w tym temacie

#26 KaDecik93

KaDecik93

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 9 postów
  • LokalizacjaŚwidwin

Napisano 04 marzec 2011 - 18:51

Vitapol to cenzura ;/ jak to kupiłem to były białe malutkie larwy robaków w niej ;/

W języku polskim istnieje wiele innych słów którymi powyższe słowo można było zastąpić, forum to miejsce publiczne gdzie każdy może wejść i poczytać dlatego proszę abyś więcej nie używał taki wulgaryzmów.

• 0

#27 Aguniaosw

Aguniaosw

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 18 postów
  • LokalizacjaOświęcim

Napisano 05 marzec 2011 - 22:41

Witam. Wysłałam kuzynkę do sklepu i poprosiłam ją o kupno dla mojego szynszylka karmy, strasznie mi zależało żeby była z Vitakraftu, ale niestety mieli tylko karmę dla królików i ją wzięła. Czy jakoś specjalnie ta karma na królików nie zaszkodzi mu?
  • 0

#28 kasia_tomeq

kasia_tomeq

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 729 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 06 marzec 2011 - 10:58

Zaszkodzi tu masz przykładowy skład karmy dla królika:

12,5% proteiny,

4.0% olej,

11.5% włókna fibrynowe,

4.5% pył, 10.0% wilgoć,

57.5% węglowodany

I skład karmy dla szynszyla

białko 16.0 %,

tłuszcz 3.5 %,

włókno 20 %,

popiół 8.0%,

Karmą dla królika możesz doprowadzić do poważnych komplikacji w funkcjonowaniu układu pokarmowego szynszyla, a nawet do śmierci. Po za tym szynszyla nie wolno tak drastycznie zmieniać karmy jeżeli chcesz przejść z jednej na drugą to należy stopniowo mieszać obie i powoli zwiększać ilość nowej.

Najlepiej zrobisz jak zostawisz szynszyla przy sianko przez 1 dzień nic mu nie będzie, a jutro kup tą samą co jadł wcześniej.
  • 0

#29 Aguniaosw

Aguniaosw

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 18 postów
  • LokalizacjaOświęcim

Napisano 07 marzec 2011 - 14:10

dziękuje za szybką odpowiedź. nie wiedziałam o takich skutkach.. ale już zmieniłam i mam nadzieję że będzie dobrze;)
  • 0

#30 Asia

Asia

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 07 marzec 2011 - 20:28

Zawsze, zanim podasz, to poczytaj ;-) pzdr..
  • 0
Asia

#31 Adek

Adek

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 1 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Napisano 15 marzec 2011 - 19:21

Vitapol z pewnością najlepszą karmą nie jest.

Lecz, niestety, mieszkam w małej miejscowości i innych karm tu nie ma.. Ale jeśli tylko masz możliwość kupienia jakiejś lepszej - skorzystaj z niej.
  • 0

#32 mexxtm

mexxtm

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 8 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz

Napisano 17 marzec 2011 - 15:44

A mój Mieczysław je Versele laga chinchilla complete i chyba mu smakuje. Karma co prawda troche kosztuje w porównaniu z innymi ale kupiłem duze opakowanie i wystarcza na 2-3 miesiące. Dodatkowo zawsze jakas mieszanka ziół, siano no i obowiazko 1-2 fistaszki na które codziennie wyczekuje jak ja na wypłate:D:D:D
  • 0

#33 olcia288

olcia288

• Użytkownik
  • 565 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 17 marzec 2011 - 15:54

Czemu piszesz to w dziale Karmy niepolecane ?? :570:
  • 0

Tofa 4 lata

#34 mexxtm

mexxtm

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 8 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz

Napisano 17 marzec 2011 - 16:17

pisze w tym dziale bo - po pierwsze - ludzie tez tu polecali karmy, a po drugie polecając tą karmę nie polecam innych:) ale zeby nie było to mogie niepolecić karmę firmy Animals:)
  • 0

#35 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 17 marzec 2011 - 19:10

Super wybrnąłeś z sytuacji ;-)

Imię Twojego szylka powaliło mnie na kolana :mrgreen: Mieczysław...świetnie :mrgreen:

Ale żeby nie było...ja też nie polecam tej karmy. Dawno dawno kupiłam przypadkiem i same owoce w niej były.
  • 0
Asia

#36 mexxtm

mexxtm

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 8 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz

Napisano 18 marzec 2011 - 07:15

No to miło że doszliśmy do porozumienia:) co do karmy Animals to za przeproszeniem myślę, ze oni zbierają z podłogi to co im spadnie i i wsypują do kartonika:) ale to tylko takie moje małe spostrzeżenie:)
  • 0

#37 kasia_tomeq

kasia_tomeq

• Użytkownik
  • 729 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 18 marzec 2011 - 20:47

W TEMACIE O NIEPOLECANYCH PISZEMY O TYCH KTÓRE NASZE SZYNSZYLE NIE LUBIĄ LUB KTÓRE Z JAKIEGOŚ POWODU NIE POLECAMY, A NIE O TYCH KTÓRE SZYNSZYLE LUBIĄ. Dalszą dyskusje o karmach polecanych proszę prowadzić we właściwym miejscu:)
  • 0

#38 Pawel123

Pawel123

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 53 postów
  • LokalizacjaWodzisław Śląski

Napisano 30 kwiecień 2011 - 11:08

najgorsza karma jest z firmy Kameleon kiedyś ją kupiłem z 3-4 razy za 3zł ale nie polecam ;/ niedość że niezdrowa to jej szylek mało jadł;/ Będę prosić mamę czy kupi mi Verselage =]
  • 0
EdEk i Misia

#39 Hihaho

Hihaho

Zaawansowany zamiatacz bobków

• Użytkownik
  • 108 postów
  • LokalizacjaSwiat

Napisano 06 maj 2011 - 22:36

Nie wiem, czy ktoś z Was wie i widział, ale firma Vitapol zmieniła się na Vita herbal i wzbogacili jakiś czas temu swoją ofertę o zioła, przysmaki, owoce, warzywne dodatki itd. Spotkaliście się z tym? Co sądzicie o tych karmach? Ja miałam okazaję kupić kilka paczek. Były tam zioła albo bukiet suszonych kwiatów dla szynszyli oraz pokrojone drobne gałązki. O ile zioła, suszone kwiaty, gałązki i topinambur są spoko, niektóre owoce zresztą też, o tyle za innymi rzeczami nie przepadam. Plus jest taki, że firma postarała się wprowadzając nowe produkty. Na pewno więcej osób ją polubi i kupi niektóre rzeczy. Ja kupiłam kilka, do produktów jeszcze wrócę, ale nie tak często. Zdecydowanie wolę HP i Zuzalę, ale ostatnio nie ma ich w moim pobliskim sklepie, są tylko Vita herbale i chyba będę zmuszona zamawiać rzeczy przez internet.

Niektóre dodatki owocowe dla szynszyli, np. te które kupiłam wczoraj - do złudzenia przypominają smakołyki z paczek z supermarketów: suszone odłamki kokosa, ananasa (zbyt słodki smak) oraz suszone banany. Jest to tzw. mieszanka egzotyczna. Firma stara się wprowadzając nowe produkty w ładnych opakowaniach. Jednak jak dla mnie po kilku zakupach...to nie to samo i brakuje mi HP i Zuzali. To biorę bardziej z braku laku jak to się mówi. Mimo ich zmiany do której podeszłam optymistycznie...mimo wszystko nie są dla mnie te produkty tak wysokiej jakości jak pozostałych marek. Macie doświadczenia z tymi produktami? Firma zmierza ku dobremu i znajdzie sporo odbiorców (już znalazła) mimo to o wiele lepszej jakości rzeczy i wybór zdecydowanie mają dla mnie pozostałe firmy. Początkowy mój entuzjazm z lekką podejrzliwością jakoś szybko prysł. Podobnie mam jeszcze w kredensie karmę warzywną, która niezbyt mi się podoba bo zawiera jakieś kolorowe pianki, czyli chlebek świętojański maczany w warzywach. Nie wiem, może przesadzam, ale zdecydowanie wolę konkurentów i ich naturalne karmy. Kupując te Vitapolowe nie mam jakoś takiej satysfakcji, że zawsze karmię małą zdrowo. Nieraz myślę nawet, że niepotrzebnie coś kupiłam (jak ten przesycony kokosem i za słodkimi suszonymi owocami zakup wczorajszy). Do innych firm nie mam takich wątpliwości. Nie lubię też rzeczy koloryzowanych i sztucznych (oprócz pałeczek witamin, czy czegoś w tym rodzaju), występujących zbyt często - w postaci takich kolorowych chrupków czy pianek.
  • 0

#40 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 07 maj 2011 - 07:58

Oootym to nie wiedziałam ale zwrócę uwagę jak będę coś kupować;)
  • 0
Asia

#41 Hihaho

Hihaho

Zaawansowany zamiatacz bobków

• Użytkownik
  • 108 postów
  • LokalizacjaSwiat

Napisano 07 maj 2011 - 08:40

Czytałam, że to tylko seria, ale nawet na nowych kartonach z produktami jest też nazwa Vita Herbal i wyglądają one ciekawiej. Nawet pani z zoologicznego zauważyła tę zmianę, gdy zamawia produkty. Na kartoniku napisane jest już coś innego. Nadal Vita Herbal właśnie. Mimo wszystko dla mnie Zuzala i te inne ziołowe są bezkonkurencyjne. Chętnie zamówię je może dziś w necie, bo chyba już nie ma szans, by były w sklepie. Coś przedstawiciele się nie odzywają.
  • 0

#42 Michał

Michał

Gipsuje dziury w ścianach

• Administrator
  • 2215 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 07 maj 2011 - 08:58

Nie wiem, czy ktoś z Was wie i widział, ale firma Vitapol zmieniła się na Vita herbal

Nie wiem, ale pewnie mieli tak złą opinię, że lepiej było zmienić nazwę firmy :)
  • 0

Zapoznaj się z nową funkcją na forum "NASZE BLOGI" zajrzyj tu (klik) i zacznij blogowanie

Pojawiły się dodatkowe reklamy, zobacz co jest ich powodem (klik)

:loveszynszyla:

#43 Szynszyl

Szynszyl

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 230 postów
  • LokalizacjaSokółka

Napisano 21 maj 2011 - 10:18

Ja stosuje jedne z droszych karm mój szyluś bardzo je uwielbia.A co do Vitapolu to karmy są słabe :-?
  • 0
Pomogłem ? Daj punkt ( Pomógł ). To nic nie kosztuje, a mi pomaga.

#44 Michal1

Michal1

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 11 postów
  • Lokalizacjapomorskie

Napisano 02 sierpień 2011 - 16:59

Czy karma IBEKA PANDO jest dobra? Czy macie może taką karmę?
  • 0
Michał

#45 Pawel123

Pawel123

• Użytkownik
  • 53 postów

Napisano 09 sierpień 2011 - 08:03

Wczoraj kupiłem VitaKraft Emotion beauty za 22.50zł :) Edek ją polubił :-D
  • 0
EdEk i Misia

#46 abrakadabra

abrakadabra

Tańczy jak mu szynszyle zagrają

• Użytkownik
  • 1032 postów
  • Lokalizacjałódzkie
  • Województwo:Łódzkie

Napisano 09 sierpień 2011 - 13:42

Ja o takiej karmie nie słyszałam. Po co Ci takie wynalazki, skoro jest tyle dobrych polecanych, sprawdzonych karm?
  • 0
Sid (beż Towera homo) - 27.03.2011 - 19.05.2013
Badi (standard) - 04.2011

#47 Pawel123

Pawel123

• Użytkownik
  • 53 postów

Napisano 11 sierpień 2011 - 14:00

ja też o niej nie słyszałem ale u mnie w zoologu jest karma za 3zł firmy KAMELEON nie polecam :)
  • 0
EdEk i Misia

#48 Flufy

Flufy

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 11 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 sierpień 2011 - 18:13

Polecam karmę Koliber jest świetna
  • 0
Fafik;)

#49 Szynszyl

Szynszyl

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 230 postów
  • LokalizacjaSokółka

Napisano 22 sierpień 2011 - 18:23

Spróbuje ale w naszym sklepie raczej jej nie ma ;)
  • 0
Pomogłem ? Daj punkt ( Pomógł ). To nic nie kosztuje, a mi pomaga.

#50 nesti

nesti

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 16 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 22 sierpień 2011 - 19:52

ja również o takiej karmie nie słyszałam :558:
  • 0

Zobacz podobne tematy z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Vitapol, Megan, de Heus, DakoArt, Nestor, Natural Vit, Animals, Brit, Deli Nature, Koliber

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych