Skocz do zawartości

Czy wiesz, że...

szynszyle są aktywnie głównie wieczorem i w nocy?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

ŁĄCZENIE 3 I WIĘCEJ SZYNSZYLI

łączenie trzech szynszyli łączenie czterech szynszyli łączenie pięciu szynszyli łączenie łączenie grupy szynszyli

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
690 odpowiedzi w tym temacie

#676 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8844 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 05 maj 2015 - 21:09

@Rodezja, moja propozycja jest taka, żeby je na te noc jeszcze rozdzielić - każde do swojej klatki. Jutro rano jeśli możesz mieć je na oku to wrzuć je do docelowej klatki. Jesli aki nie będzie broniła swojego terytorium to można zaryzykować pozostawienie ich razem również na noc i już tak na zawsze razem :) 

Co do karmy - jeżeli chętnie jedzą VL to dałabym im więcej niż Vitapolu i przyspieszyła przestawienie na VL. 

• 1

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#677 Rodezja

Rodezja

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 9 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Województwo:Śląskie

Napisano 05 maj 2015 - 21:25

Całe towarzystwo grzecznie jadło bez żadnego odwracania się dupkami, każda każdą wyiskała, warianty spania "kto na kim" już chyba też wszystkie wypróbowały xD Aż w szoku jestem że się tak szybko dogadują.

Zobaczymy jak to będzie jutro :) Dziękuję za radę.

• 0

#678 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8844 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 maj 2015 - 21:34

Wygląda to wszystko bardzo obiecująco  :ok:

• 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#679 andziak899

andziak899

Przyjaciel taśmy izolacyjnej

• Użytkownik
  • 1601 postów
  • Województwo:Wielkopolskie

Napisano 06 maj 2015 - 08:45

Będziemy czekać na foty 3 futer śpiących razem ;)
  • 0

so_lovely_by_l3xil3in-d5pgv5h.gif

Thorin -16.10.14 r.      z nami od  16.03.2015  

Filli    13.10.2015 r.     z nami od   31.01.2016             

Kili -  9.02.15r.    z nami był od 17.05.2015 - 7.11.2015 [*] na zawsze w naszych  <3

Haiiro -2010 r.-   z nami był od 13.12.2014 - 16.04.2015 r.[*]na zawsze w naszych . :serce:

Fifi 04,2013r,  z nami był od 10.11.2014 - 24.01.2016 [*] na zawsze w naszych  <3

#680 Rodezja

Rodezja

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 9 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Województwo:Śląskie

Napisano 06 maj 2015 - 17:48

Zdjęcie to ja mogę zarzucić z wczoraj :P

6548it.jpg

Dzisiaj siedzą już w wolierze, mała i Aki wtulone w siebie na górze, tylko biała jeszcze jakoś nie bardzo rozumie koncepcje półek i siedzi na dole :facepalm:

• 0

#681 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8844 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 maj 2015 - 20:49

Wymarzone łączenie :):
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#682 andziak899

andziak899

• Użytkownik
  • 1601 postów

Napisano 10 maj 2015 - 06:18

Tylko pozazdrościć takiego łączenia ;) super tru kolorowa kupa futra ;)
Gratulacjie niech panie tak już zostaną do końca :*
  • 0

so_lovely_by_l3xil3in-d5pgv5h.gif

Thorin -16.10.14 r.      z nami od  16.03.2015  

Filli    13.10.2015 r.     z nami od   31.01.2016             

Kili -  9.02.15r.    z nami był od 17.05.2015 - 7.11.2015 [*] na zawsze w naszych  <3

Haiiro -2010 r.-   z nami był od 13.12.2014 - 16.04.2015 r.[*]na zawsze w naszych . :serce:

Fifi 04,2013r,  z nami był od 10.11.2014 - 24.01.2016 [*] na zawsze w naszych  <3

#683 moniaa

moniaa

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 1 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Województwo:Lubelskie

Napisano 19 listopad 2015 - 10:01

Witam,jestem nowa u was na forum i bardzo mile zaskoczona :) Mam pytanko do szczęśliwych posiadaczy tych cudownych zwierzątek. Mianowicie juz od kilku lat mam parke szynszyli. Wszystko jest ok, małe co pewien czas rodzą się śliczne i zdrowe. Z biegiem czasu jednak zapragnęłam powiększyć ich rodzinkę o kolejną samiczkę. Mam duża klatkę, wys 1,60 m o średnicy 1 m więc z miejscem nie ma problemu. Jednak obawiam sie starcia na linii dwóch samiczek szynszylek i jednego samca... czy ktoś ma taką kombinacje u siebie i podzieliłby się ze mną swoimi doświadczeniami lub wiedzą na ten temat ? Czy wiek nowego szynszyla ma znaczenie ? Wojtuś ma ok. 4 lat, Ulcia ok. 2 lat. Nie chce przedwcześnie ryzykowac.. Będę baaardzo wdzięczna za wypowiedzi

Załączone pliki

• 0

#684 Spike

Spike

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 28 grudzień 2015 - 18:45

Hejka, ja mam taką oto sytuację i nie wiem jak z niej zwycięsko wyjść. Otóż mam dwa samce które żyją ze sobą już od bardzo długiego czasu, jeden dominator Pan klatki i okolic podporządkował sobie szaraczka i wszystko działa jak należy, ale dzisiaj przywiozłam czteromiesięcznego malucha i zaczęła się gonitwa po klatce. Przeczytałam, że powinnam włożyć klatkę z nowym do klatki ze starymi żeby się poznały i kat zrobiłam. Po jakimś czasie dominator się zainteresował, więc otworzyłam mniejszą klatkę. Mały wyskoczył, obwąchały się i wydawało się, że wszystko jest ok. Nagle stary zaczął gonić młodego tak, że mu pióra wyleciały ale go nie skrzywdził. Stary jest strasznie narwany, drugi stary widać, że się bardziej boi niż młody więc się o niego nie martwię. Nie wiem co mam teraz zrobić, trzymać go w mniejszej klatce wewnątrz dużej żeby się oswoiły? A może dominatora wsadzić do tej mniejszej klatki żeby młody mógł podejść i powąchać?

Młody nigdy nie skakał, zabrałam go z hodowli a klatka ma 180 cm wysokości i raczej na razie się nie zapuszcza w wyższe partie. Nie chcę dzielić klatki na klika części, co zrobić żeby żyły razem? 

• 0

#685 andszej2

andszej2

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 4 postów
  • LokalizacjaKościan

Napisano 06 listopad 2016 - 21:54

Witam. Mam 2 szynszyle parkę klatka nie pamiętam wymiarów ale dodam zdjęcia jutro do działu "klatki".

Klatka jest naprawdę duża planuję powiększyć rodzinę co możecie mi doradzić samiec samiczka?

• 0

#686 didaś

didaś

Nadworny medyk Miłościwie Panującego Dyktatora

• Administracja
  • 3214 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Województwo:Małopolskie

Napisano 06 listopad 2016 - 22:29

Ze swej strony przede wszystkim radziłabym nie rozmnażać - czyli najpierw wykastrować samca, jeśli już jest parka, a później pomyśleć o kolejnej samiczce. Drugi samiec odpada z prostego powodu - w trakcie rui samicy samce zaczną o nią walczyć, bo niejednokrotnie kończyło się tragicznie. Nie ma tutaj znaczenia czy samce będą się lubić, ponieważ w wypadku konkurowania o względy samicy, żadne wcześniejsze sympatie nie będą miały znaczenia. Tak więc jeśli już, to samiczka, ale koniecznie dopiero po wykastrowaniu samca, nie ma potrzeby rozmnażania szynszyli.

• 0

"Do not quench your inspiration and your imagination; do not become the slave of your model."
V. van Gogh

458966ff1b.png

#687 andszej2

andszej2

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 4 postów
  • LokalizacjaKościan

Napisano 06 listopad 2016 - 23:08

Jeżeli samiec będzie wykastrowany a samiczki nie to nie będą się inaczej zachowywać?
  • 0

#688 szynszylka555

szynszylka555

• Administracja
  • 1820 postów
  • LokalizacjaBieniewice

Napisano 07 listopad 2016 - 08:15

Zazwyczaj Panowie walczą jak to w naturze :oczko: Pomyśl o kastracji chłopca, a jeżeli bardzo chcesz powiększyć stadko sporo szyleczek czeka na kochany domek, w róznym wieku, różnej odmiany na adoptujszynszyla :oczko:

• 0

Timon I Pumba M

TIMON ur 20.08.2014 z nami od 19.11.2014 :serce:
PUMBA ur 20.08.2014 z nami od 19.11.2014 <3

#689 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8844 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 listopad 2016 - 09:44

Jeżeli samiec będzie wykastrowany a samiczki nie to nie będą się inaczej zachowywać?
, nie będą. Popęd płciowy pomimo kastracji pozostaje. Po wykastrowaniu samczyka będziesz mógł mieć nawet kilka samiczek w stadzie :)

Nie rozmnażaj swojej parki. Jest bardzo wiele powodów żeby tego nie robić. Jak poczytasz forum w działach dotyczących rozmnażania to na pewno je znajdziesz. Pierwszym najważniejszym jest niewiadome pochodzenie i ryzyko powielania wad genetycznych, co zazwyczaj odbija się na zdrowiu, a czasem życiu takiego potomstwa i na kieszeni ich opiekunów.

Kastracja samczyka w specjalistycznej klinice nie jest niebezpieczna. Tylko jest jeden warunek - Specjalistyczna Klinika, która leczy gryzonie i inne małe ssaki np we Wrocławiu (w Poznaniu, żadnej nie możemy polecić). Kastracja jest zabiegiem prostym, ale przeprowadzona u weta, który nie specjalizuje się w leczeniu szynszyli może skończyć się tragicznie z powodu niewłaściwie podanej narkozy.

Po kastracji samczyk przez 4 tygodnie jeszcze nie może się kontaktować z samiczką, ponieważ jeszcze tyle czasu produkuje plemniki.

• 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#690 ancolajka

ancolajka

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 1 postów
  • LokalizacjaDrammen
  • Województwo:inne

Napisano 01 październik 2017 - 10:33

Witam, posiadamy trzy samce. Najstarszy ma 2,5 roku, drugi 7msc i trzeci 6msc. Niestety ten drugi nie akceptuje najstarszego. Zostały oddzielone w wolierze, ponieważ przy każdym kontakcie zostaje atakowany i kilka razy został pogryziony. Szynszyl bardzo się go boi i unika. Stosowaliśmy przeróżne metody łączenia lecz nieskutecznie. Żaden szynszyl nie chce być sam w wolierze, a najmłodszy chce bawić się z obojgiem. Czy kastracja agresora pomoże w łączeniu? 

• 0

#691 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8844 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 październik 2017 - 13:28

Czy kastracja agresora pomoże w łączeniu? 
nie ma żadnej gwarancji. Znamy przypadki kastracji, które nie zmieniły relacji w stadzie. Gdzieś musiał być popełniony jakiś błąd. Ogólnie zasada łączenia trzech osobników polega na tym, że na początek łączy się nową szynszylę z tą która jest podporządkowana - łagodniejsza. Kiedy między nimi powstanie więź dopiero wtedy do tej dwójki dokłada się samca alfa (on najczęściej jest agresorem. 

Przytoczę tu fragment poradnika, który właśnie zaczynamy drukować i wypuszczać na światło dzienne :)

"...Przy większych stadach postępujemy trochę inaczej. Wszystko przygotuj według powyższych wskazówek, ale na wybieg nie wypuszczaj całego stada naraz, tylko łącz kolejno poszczególne osobniki.

Tutaj również można wypróbować dwa sposoby. Pierwszy: gdy nowa szynszyla i domownik połączą się przez ok. 3-4 dni powinny być tylko we dwie w klatce aż do zaistnienia więzi pomiędzy nimi. Dopiero po tym czasie zaczynasz łączenie z kolejnym osobnikiem ze stada domowników.
Drugi sposób: puszczasz nową na wybieg, a gdy wszystko jest w porządku, dokładasz kolejną i tak aż do ostatniego członka stada, po czym cała “brygada” ląduje w klatce.
Przy łączeniu ze stadem zawsze wybieraj najłagodniejszą kulkę jako pierwszą, a na koniec najbardziej agresywną - łatwiej zostanie spacyfikowana wielkością stada..."

• 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

Zobacz podobne tematy z jednym lub większą ilością słów kluczowych: łączenie trzech szynszyli, łączenie czterech szynszyli, łączenie pięciu szynszyli, łączenie, łączenie grupy szynszyli

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych