Skocz do zawartości

Czy wiesz, że...

szynszyle są aktywnie głównie wieczorem i w nocy?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

ŁĄCZENIE 3 I WIĘCEJ SZYNSZYLI

łączenie trzech szynszyli łączenie czterech szynszyli łączenie pięciu szynszyli łączenie łączenie grupy szynszyli

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
690 odpowiedzi w tym temacie

#51 Puncia

Puncia

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 238 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 15 grudzień 2011 - 22:03

jak bym kupowała lub inaczej tworzyła stado od podstaw to bym kopiła 3 kulki tej samej płci albo 2 samiczki-siostry plus obcy samiec ale mam parkę i chciała bym trzecią kulkę czarnego aksamita albo beżyka albo standarda- wiec tylko samica mi pozostaje ale boje się namieszać i nie wiem kiedy najlepiej dołożyć drugą samicę -myślicie ze jak będą mlode-2-3 miesięczne to dożyc młodą w tym wieku i oddawać nasze a zostawić to inne młode czy jak młode odejdą do nowych domków to dopiero wtedy?
  • 0

#52 abrakadabra

abrakadabra

Tańczy jak mu szynszyle zagrają

• Użytkownik
  • 1032 postów
  • Lokalizacjałódzkie
  • Województwo:Łódzkie

Napisano 16 grudzień 2011 - 17:45

abrakadabra--- Twoją łazienkę znam na wylot he he i zawsze widzę jakie masz skarpetki he he :mrgreen:

Ale tak na serio to zazdroszczę Ci z tymi Twoimi Szylkami że się tak szybko polubiły. Widocznie spokojniejsze temperamenty mają.

No z tymi skarpetkami to masz rację! :mrgreen:

A z chłopakami było w miarę ok, ale też nie spałam po nocach, siedziałam z nimi, zdałam się po prostu na intuicję i ich oswojone charaktery, one pomogły w tym "procesie". Ostatnio łączyłam z kolei Sida i Badiego z Amaretto, moim najnowszym łobuzem, to zajęło mi 4 dni!Po prostu trzeba przypilnować i przeżyć ich poznawanie się i pozwolić im na ustalenie hierarchii w stadzie.. To jest gwóźdź programu. Futro najbardziej latało po pokoju, mimo, że w łazience nie było źle i jadły mi wszystkie z jednej ręki. Musiały załatwić swoje porachunki. Póki ganiają się i skaczą na siebie, i tak jakby "tańczą" ze sobą, trzeba tylko obserwować bez interwencji. Jak zaczyna się gryzienie, nieustępliwe gonienie, "nie daj Boże" krew, to zaczyna się większy problem.

Z samiczkami nie miałam do czynienia, tylko dużo czytałam o nich, to wszystko zupełnie inaczej wygląda, jest ciężej, zadanie właściciela łączącego samice jest o wiele trudniejsze i stresujące.
  • 0
Sid (beż Towera homo) - 27.03.2011 - 19.05.2013
Badi (standard) - 04.2011

#53 magn_et

magn_et

W wolnych chwilach szyje hamak

• Użytkownik
  • 20 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 grudzień 2011 - 19:42

Witam. Na początku miałem parkę a następnie 1 potomstwo i myślałem że wystarczy. Po czase doszły jeszcze dwa z miotu czyli 1 panie i 4 panów. Na szczęście samica już nie dopuszcza do siebie więc potomstwa nie ma. Kłótnie między nimi się zdarzają ale żyją jak w dobrej rodzinie. Fakt że ja i żona bardzo lubimy te maluchy więc żyje im się dobrze.

Pozdrawiam.
  • 0
magn_et

#54 zizou-10-

zizou-10-

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 52 postów
  • Lokalizacjaskad

Napisano 17 grudzień 2011 - 22:42

No jeszcze pozostaje opcja rozdzielenia samców na cztery klatki.
  • 0

#55 abrakadabra

abrakadabra

• Użytkownik
  • 1032 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 17 grudzień 2011 - 22:44

jak bym kupowała lub inaczej tworzyła stado od podstaw to bym kopiła 3 kulki tej samej płci albo 2 samiczki-siostry plus obcy samiec ale mam parkę i chciała bym trzecią kulkę czarnego aksamita albo beżyka albo standarda- wiec tylko samica mi pozostaje ale boje się namieszać i nie wiem kiedy najlepiej dołożyć drugą samicę -myślicie ze jak będą mlode-2-3 miesięczne to dożyc młodą w tym wieku i oddawać nasze a zostawić to inne młode czy jak młode odejdą do nowych domków to dopiero wtedy?

Ja bym na twoim miejscu nie kombinowała i pozwoliła tej parce żyć jak teraz. Chyba, że masz takie duże doświadczenie, czas i warunki, żeby opiekować się miotami z dwóch samic i samymi samiczkami, chodzi mi tu o czas ciąży, porodu, karmienia młodych.
  • 0

#56 Beatrix Black

Beatrix Black

• Użytkownik
  • 78 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 grudzień 2011 - 10:10

A ja właśnie mam problem bo zamierzam dołączyć do mojej ponad 5-cio letniej samiczki młodziutką panienkę- myślicie, że trudno będzie? Poprzednie swzylki z którymi mieszkała- dwa samce (tzn najpierw był jeden, później drugi)- przyjęła po kilku godzinach biegania razem po pokoju.
  • 0
Beatrix Black

#57 tajgaa

tajgaa

W wolnych chwilach szyje hamak

• Użytkownik
  • 41 postów
  • LokalizacjaKrakow

Napisano 18 grudzień 2011 - 10:43

niestey w tych sprawach tylko spokój może nas uratować ja już pisałam i opisałam dokładnie przebieg łaczenia moich kulek tylko trzeba nową czystą klatke która bedzie obca dla obu łaczonych zwierzaków to działa.
  • 0

#58 Puncia

Puncia

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 238 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 18 grudzień 2011 - 11:27

czas mam-nie pracuje i poza dziećmi domem i szylkami nie mam innych obowiązków!

gorzej z doświadczeniem... więc chyba się wstrzymam jakiś czas...aż nabędę doświadczenia,

ewentualnie aż wyremontujemy dom...wtedy mogę zrobić szylkowy pokój-takie moje marzenie
  • 0

#59 abrakadabra

abrakadabra

• Użytkownik
  • 1032 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 18 grudzień 2011 - 12:31

wtedy mogę zrobić szylkowy pokój-takie moje marzenie

Jesteśmy podobnie zakręcone na tym punkcie, ja też marzę o szylkowym pokoju! :D Który kiedyś w moim własnym domu się pojawi. :)

Co do reszty posta to właśnie chodzi o doświadczenie. Wiele ludzi rozmnaża szynszyle i zwykle im się udaje, bo mają szczęście, że nie ma powikłań. Często też bywa, że takie powikłania są i zwierzę cierpi. Trzeba pilnować diety, samica może nie być w stanie wykarmić młodych, wtedy codziennie co godzinę wstajesz i sama musisz karmić małe, żeby nie zdechły. Trzeba dużo poczytać o chowie tych zwierząt, o genetyce, o przebiegu tego zdarzenia, jakim jest ciąża u szynszyli. Mieć masę czasu i pilnie obserwować takie stadko.

Piszę to tylko po to, żebyś zdawała sobie sprawę z tego wszystkiego, chociaż wiem, że Ty akurat jesteś tego świadoma. Ale może ktoś jeszcze tego posta przeczyta i pomyśli dwa razy, zanim podejmie taką decyzję (potrojona odpowiedzialność na długie lata!).
  • 0

#60 Puncia

Puncia

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 238 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 18 grudzień 2011 - 12:58

moje dziecko przez 3 miesiące jadło co godzinę-wyglądałam jak zombi
  • 0

#61 Asia

Asia

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 18 grudzień 2011 - 20:18

Ale one są już do siebie przyzwyczajone...to nie jest dobry pomysł.....
  • 0
Asia

#62 Puncia

Puncia

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 238 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 18 grudzień 2011 - 21:45

mieszkam niedaleko jeśli będziesz pewien ze chcesz oddać szylkę mogę ją przyjąć-!

Mam parkę-tylko będę potrzebowała pomocy (-rad i wsparcia w łączeniu)

Szylki mają się u mnie dobrze klatkę mam na 4 szylki mieszkają w niej 2 mam tez druga klatkę (pustą na strychu)-taką na3 szylki -będę musiała ja tylko urządzić!i postawić przy obecnej!

Planowałam kolejne szylki za dłuższy czas dokupić,ale jeśli ta będę potrzebowała domu to plany zmienię!

nie nalegam ,i nie szukam na siłę kolejnej szylki(dlatego nie stworzyłam tematu)-zgłaszam tylko gotowość gdyby kulka potrzebowała domu!
  • 0

#63 abrakadabra

abrakadabra

• Użytkownik
  • 1032 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 19 grudzień 2011 - 19:43

picitph i jak ma się sytuacja? Co zamierzasz?
  • 0

#64 scarhead

scarhead

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 6 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 styczeń 2012 - 01:12

Witam posiadam parkę szynszyli samiec standard 12 miesięcy samica biała Wilsona 10 miesięcy zastanawiam się nad dokupieniem drugiej samicy (beżowej) proszę o poradę czy to dobry pomysł czy nie. Póki co Maja i Gacuś bo tak się zwą moje szyszki nie miały jeszcze potomstwa :)

Załączone pliki

• 0

#65 wikixd

wikixd

• Użytkownik
  • 89 postów
  • Lokalizacjaptb

Napisano 07 styczeń 2012 - 10:09

Moim zdaniem możesz dokupić jeszcze jedną szynszyle bo w koncu szynszyle to stadne zwierzeta ale napewno przy łączeniu nie obejdzie sie bez drugiej klatki
  • 0
Lusia-1,4 roku

Stefa-4miesiące[*]

#66 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 07 styczeń 2012 - 12:06

scarhead, ja mam odmienne zdanie. Skoro jest im razem fajnie, to jaki jest cel dokupywania samiczki?? Nie zrozum mnie źle...ja po swoich doświadczeniach patrzę na to po kątem...co będzie z maluszkami jak zaczną się rodzić?? Chyba, że zdecydujesz się potem na wykastrowanie samczyka albo osobne klatki itp....
  • 0
Asia

#67 scarhead

scarhead

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 6 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 styczeń 2012 - 17:15

Druga klatka raczej nie póki co jestem w fazie konstruowania klatki wysokiej na 2 metry także mogłyby się tam spokojnie według mnie pomieścić bardziej martwię się o to jak Maja i Gacuś przyjęłyby nowego lokatora
  • 0

#68 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 07 styczeń 2012 - 17:37

To swoją drogą.... jeszcze jest jedno "ale", mianowicie, mamusie nie mogą mieszkać z synusiami;))) a prędzej czy później do tego dojdzie.
  • 0
Asia

#69 scarhead

scarhead

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 6 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 styczeń 2012 - 18:50

z tego zdaję sobie sprawę poprostu klatkę muszę zrobić w ten sposób żeby panowie i panie :) w przyszłości mieszkały osobno
  • 0

#70 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 07 styczeń 2012 - 18:52

Aaa no tak też można, tylko problem z wypuszczaniem na bieganie...raz jedna ekipa raz druga :-D
  • 0
Asia

#71 scarhead

scarhead

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 6 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 styczeń 2012 - 19:02

Pewnie tak by to wyglądało :) póki co poszukuje jakiejś uroczej samiczki dark ebony dark tov lub beżowej no i klatkę muszę zacząć robić :)
  • 0

#72 Gosiaczek

Gosiaczek

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 274 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 10 styczeń 2012 - 19:15

scarhead--- moim zdaniem na początku w zupełności wystarczy Ci ta jedna parka którą masz. Zbuduj dużą klatkę i na razie ciesz się ta jedną parką. To nie jest takie hop siup, wiadomo jak będziesz mieć dwie samiczki i jednego samczyka to będzie więcej młodych i co z nimi będziesz robił? Zastanów się.

[ Dodano: 28 Styczeń 2012, 22:40 ]

Słuchajcie; dzisiaj po ok trzech miesiącach połączyłam moją beżową kulkę (najnowszą ;-) ) z dwoma starszymi, powiem że było ciężko . Tylko teraz nie wiem czy mam je tam na dzisiejszą noc zostawić czy nie?? ?: Jedna ze starszych szylek wciąż jest zadziorna i co jakiś czas goni tą nową, jak nowa stanie na dwóch łapkach i na starszą fuka to ta nie podchodzi ale niestety czasem potrafi ją zajść od tylu no i zaczyna sie gonitwa. Szczerze to bym już nie chciała je rozdzielać bo tyle wysilku w to wszystkie włożyłyśmy. Przynajmniej ta druga z tych dwóch starszych jest spokojniejsza i w ogóle nie atakuje tej nowej tylko zwiewa na górną półkę byle by nie było na nią :lol:

[ Dodano: 29 Styczeń 2012, 09:00 ]

nie rozumiem dlaczego jak piszę post po poście to ten ostatni post nie jest widoczny dla wszystkich jako ostatni ?

[ Dodano: 29 Styczeń 2012, 10:23 ]

Dzisiaj rano szylki siedzą w osobnych kontach, nową zostawiłam w klatce na noc, wstawałam parę razy w nocy aby sprawdzać czy wszystko jest ok. Nowa szylka ma trochę potarmoszone futerko ale nie widać żadnych okaleczeń poza naprawdę milimetrowym drapnięciem na uszku. Na razie śpią, ale rano ta jedna z tych dwóch starszych trochę goniła tą nową (trzecią). Najbardziej przeraża mnie to że gabarytowo szanse nie są wyrównane, ta nowa jest jak na 10 mies. bardzo malutka , jest prawie dwa razy mniejsza od starszej i od tej drugiej starszej też. Dlatego jest mi jej naprawdę żal. Kurcze nie wiem co mam robić , bo doszłyśmy już do tego etapu :roll: Czy one faktycznie aż tak ustalają tą hierarchię ,czy może jednak tej nowej nie akceptują. A wygląda to dokładnie tak : siedzą na półeczkach ta nowa w kąciku na dole i wszystko jest ok ,a nagle jedna z tych dwóch starszych zaczyna gonić tą nową normalnie ją turbuję i wraca na półkę. Nie widziałam żadnych ran , krwi więc ją tam zostawiłam. Proszę doradzcie coś, czy to tak ma wyglądać ?
  • 0

#73 Gosiaczek

Gosiaczek

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 274 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 28 styczeń 2012 - 22:23

Szynszylowy pokój... :roll: też mam takie marzenie, ale głośno tego w domu nie mówie bo i tak by nie przeszło :evil:
  • 0

#74 Puncia

Puncia

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 238 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 07 luty 2012 - 12:24

Klamka zapadła kulka juz jest moja-w weekend do mnie przyjedzie...

nie mogę sama po nią pojechać-córa mi się przeziębiła,więc Przyjaciel rodziny po nią pojedzie przywiezie ja w maleńkiej klateczce u nas robi za transporter Ami się bała wejsc do standardowego transporterka a w klatce sie nie boi! i teraz moje problemy

z powodu aury to chyba lepiej mocno okryć tęn "transporterek"-czym najlepiej -moze być wełniana narzuta ?

2 jak szylunia przyjedzie to mam włożyć ją do osobnej klatki-mam starą ow moich kulek czym mam ja umyś by zabić zapach?

ile ma mieć półek w tymczasowym domku?

2 wystarczą plus domek?

co z piaskiem -nie chce kupować drugiej wanny na piasek?

miseczkę wyparzę poidełko kupie nowe i jeszcze jedno

jak przywiozę nowa kulkę to tę osobną klatkę ustawić w innym czy tym samym pomieszczeniu co obecne kulki?

bo potem zestawie klatkę i wolierę do siebie ale na samym początku zanim się przyzwyczai to jak lepiej?zanim będą dostawione klatki to wypuszczać ja w pokoju gdzie mieszkają w wolierze W i A czy tam gdze jej klatka będzie... a potem pierwszy wspólny wybieg ma być na jej terenie czy neutralnym-bo tu jest 1 nowa i znajoma sobie zaprzyjaźniona parka -starsza trochę...

zupelnie nie wiem jak dostawia się jedna do dwóch kulek jedna do drugiej trochę wiem ale jedna do dwóch do obu naraz czy po kolei ale po kolei to jak??
  • 0

#75 abrakadabra

abrakadabra

• Użytkownik
  • 1032 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 07 luty 2012 - 13:14

2 jak szylunia przyjedzie to mam włożyć ją do osobnej klatki-mam starą ow moich kulek czym mam ja umyś by zabić zapach?

Półeczki umyj roztworem (u jak to poważnie brzmi) octu zwykłego i wody pół na pół - szczoteczką, każda plama czy siuśków czy inna zejdzie z drewnianej półeczki. Nie przejmuj się zapachem ani niczym bo po pół godz się ulatnia, pozostają czyste półki. Jak wyszorujesz szczotką to odciśnij nadmiar papierem, ja tak czyszczę co jakiś czas.

2 wystarczą plus domek?

Wystarczą. :)

co z piaskiem -nie chce kupować drugiej wanny na piasek?

Nie trzeba. Może być ta sama! :) Już niedługo podczas łączenia im będziesz na wybieg wystawiała, żeby razem się kąpały.

jak przywiozę nowa kulkę to tę osobną klatkę ustawić w innym czy tym samym pomieszczeniu co obecne kulki?

W tym samym, muszą się zapoznawać. Początki będą napięte, ale przyzwyczają się jak (prawie) przy każdym łączeniu.

a potem pierwszy wspólny wybieg ma być na jej terenie czy neutralnym-bo tu jest 1 nowa i znajoma sobie zaprzyjaźniona parka -starsza trochę...

Neutralny - ja tak robiłam i opłacało się, jak nerwy się uspokoją to wtedy do pokoju z wolierą. Czeka Cię wyzwanie. :)

zupelnie nie wiem jak dostawia się jedna do dwóch kulek jedna do drugiej trochę wiem ale jedna do dwóch do obu naraz czy po kolei ale po kolei to jak??

Ja ostatnio dołączałam trzeciego samca do stadka i robiłam tak samo jak łączyłam dwóch pierwszych. Klatka w tym samym pokoju, wybiegi na neutralnym, a tam gdzie stały klatki w tym pomieszczeniu puszczałam najpierw Amika, później Sida i Badiego, po kilku neutralnych wybiegach. Sid bardzo się wściekał w klatce jak Amik biegał po pokoju. Teraz jest idealnie, właściwie to po 4 dniach je wypuściłam i obserwowałam, otworzyłam klatki bo na neutralnym było ok. Amikowi się spodobał nowy przyszły dom i już tego 4tego dnia spały na tej samej półce. Ale Ty dołączasz samiczkę i masz mieszane płciowo towarzystwo dlatego może być trudniej, szczególnie w połączeniu Amelki i nowej kulki.
  • 0

Zobacz podobne tematy z jednym lub większą ilością słów kluczowych: łączenie trzech szynszyli, łączenie czterech szynszyli, łączenie pięciu szynszyli, łączenie, łączenie grupy szynszyli

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych