Czy wiesz, że... szynszyle są aktywnie głównie wieczorem i w nocy? -

szynszyle są aktywnie głównie wieczorem i w nocy?

•         

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Witamy na FORUM SZYNSZYLE!

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

#101 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8873
  • 54
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

08 maj 2012 - 21:21

Mojemu Capuccino jeszcze futerko nie odrosło po łączeniu go z Dyźkiem. Ma tyłeczek we wzorki.

Mausi, wierzę, że Szarik uporządkuje relacje w Twoim stadku, tylko trzeba trochę czasu. Z tą kopulacją to też może zależeć od tego czy Gizmo nie jest akurat w fazie dojrzewania płciowego :->

Może po jakimś czasie mu przejdzie.
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#102 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

08 maj 2012 - 21:55

Hehe pewnie jest wygłodniały pod tym kątem, bo Szarik mu się nie dawał od tyłu zajść :P

[ Dodano: 10 Maj 2012, 00:24 ]

wierzę, że Szarik uporządkuje relacje w Twoim stadku

mam taką nadzieję :>

Ale biedaka wyskubały - Kropek rwał ostro futro Szariczkowi w starciach, nawet jak ten całkiem pokojowo chciał go poniuchać, a Gizmo w panice się dołączał... więc biedny Szarik ma nieźle kuperek wyskubany :( aż mi go szkoda było, ale nie chciałam się wtrącać, ech... :(

Do tego strasznie się boję, żeby się połamały, co rusz to któryś skądś w tej gonitwie spadnie, albo obije się o szafkę, klatkę itp. :(

[ Dodano: 10 Maj 2012, 00:26 ]

*żeby się NIE połamały - miałam oczywiście na myśli, niestety nie mogę już edytować posta.

[ Dodano: 11 Maj 2012, 00:17 ]

Ech łączenie panów nie jest łatwe, codziennie scenariusz podobny: ganianie, rwanie futra, fuczenie, potem iskanie przytualnie, pozorna zgoda i wsyzstko zaczyna się od początku... :/

Już dzisiaj myślałam, że będzie lepiej i może wreszcie się uda, bo jak ich puściłam to biegały sobie spokojnie obok siebie i nie zwracały szczególnie na siebie uwagi, później Szarik usadził "na wszelki wypadek" Kropka i było spokojnie. Następnie zaczął się szał kopulacyjny. Kropek znosił to cierpliwie dość długi czas, ale w końcu zmęczony zaczął fukać, no i wszystko od początku... Załamię się zaraz...

W związku z tą sytuacją zrobiłam wszystkim panom "przegląd techniczny" i zdjęłam Szarikowi i Gizmo wielkie pierścienie z ich sprzętu...

Teraz siedzą w wolierze i się ganiają, zaraz znowu będę musiała Kropka wyjąć, bo w nocy mogą się różne rzeczy tam dziać, ech... :(

[ Dodano: 12 Maj 2012, 18:25 ]

Nadszedł weekend, postanowiłam skończyć z dwiema klatkami i połączyć dziś panów na dobre. Ponieważ jestem w domu i mogę ich obserwować wsadziłam rano Kropka do woliery. Ponieważ były zaspane, to chwile pofuczały, po czym Szarik spał w jednym domku z Kropkiem. Na razie Gizmo się wyalienował i jak jak tylko któryś z futrzaków do niego podejdzie to zaczyna szczekać w panice. Nie wiem co ci poprzedni właściciele z nim robili i myślałam, że już u mnie poczuł się bezpiecznie, ale nigdy nie widziałam tak spanikowanego szyszka. Szczeka nawet na mnie jak tylko się do klatki zbliżę... :(
  • 0

#103 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8873
  • 54
  • LokalizacjaWarszawa

14 maj 2012 - 09:29

Mausi, Jak Twoje chłopaki? Są już od 2 dni w jednej klatce?
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#104 Duszek

Duszek

Tańczy jak mu szynszyle zagrają

• Użytkownik
  • 1176
  • 47
  • LokalizacjaChorzów
  • Województwo:Śląskie

14 maj 2012 - 10:00

też jestem ciekawa :)

Duszek jest sam, myślałam nad towarzystwem dla niego ale z rożnych względów głównie zdrowotnych zostało to odłożone na później

im więcej czytam o łączeniu panów, tym bardziej boję się tej decyzji właśnie ze względu na problemy z dogadaniem się kulek, i tak szczerze powiedziawszy sama nie wiem czy nie lepiej zostawić wszystko tak jak jest obecnie
  • 0
Domiś
Dołączona grafika

Leoś
Dołączona grafika

Duszek [*] Miał 2 lata, trzy miesiące i 16 dni ....

#105 abrakadabra

abrakadabra

• Użytkownik
  • 1032
  • 32
  • Lokalizacjałódzkie
  • Województwo:Łódzkie

14 maj 2012 - 10:26

też jestem ciekawa :)

Duszek jest sam, myślałam nad towarzystwem dla niego ale z rożnych względów głównie zdrowotnych zostało to odłożone na później

im więcej czytam o łączeniu panów, tym bardziej boję się tej decyzji właśnie ze względu na problemy z dogadaniem się kulek, i tak szczerze powiedziawszy sama nie wiem czy nie lepiej zostawić wszystko tak jak jest obecnie

Panów się łączy o wiele łatwiej niż samiczki, jeszcze jak dokupisz takiego samczyka w wieku 3 miesiące to kilka dni i śpią razem. No chyba, że Dusio jest od zawsze sam i codziennie jest wypuszczany i codziennie ma dużo kontaktu z człowiekiem. Jeśli ktoś chce, żeby szynszyla była przywiązana do niego, to wtedy jedna wystarczy. Jeśli szynszyla dużo czasu w klatce jest sama (np jest wypuszczana tylko na 1-2 godziny i to wszystko) to warto pomyśleć o towarzystwie dla niej.

Więc masz wiele możliwości, teraz wystarczy to przemyśleć - na co masz czas. :) Bo szczerze, dwie szynszyle czy jedna - nie ma różnicy, a Dusio miałby z kim pogadać przez 24/h po dobrze zaplanowanym łączeniu.
  • 0
Sid (beż Towera homo) - 27.03.2011 - 19.05.2013
Badi (standard) - 04.2011

#106 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8873
  • 54
  • LokalizacjaWarszawa

14 maj 2012 - 11:36

Duszek, ja miałam podobny dylemat jak Ty. Bałam się łączenia, ale też serducho się nam w plasterki kroiło jak Dyzio płakał po nocach. Wiadomo było, że towarzystwo dobrze mu zrobi. Capuccino miał 5 miesięcy jak go przywieźliśmy do domu (tu na formum ktoś z Warszawy rozdawał swoje szynszylki). Wtedy tez właśnie skończyliśmy budowę nowej klatki, w której zamieszkał nowy przybysz. Łączyłam je 3 tygodnie, ale warto było. Nerwów całe mnóstwo, emocji i lęku też. Chłopaki na siebie krzyczały, fukały, ganiały się ale na szczęście nie gryzły. Teraz kiedy są już razem w klatce zawsze śpią razem, a po nocy rano czasami nawet z klatki nie chcą wyjść tak są zmachane - co robią nie wiem, ale klatka wygląda jak po przejściu tornada :lol:

Po mieszkaniu na wybiegu tez biegają razem. W pierwszym tygodniu po połączeniu poczuliśmy sie nawet trochę zazdrośni :lol: Bo nasz Dyzio już się nami tak nie interesował jak kiedyś.

Duszek, jak tylko Dusio całkiem wyzdrowieje i jak zrobicie mu nową klatkę to od razu pódźcie za ciosem i kupcie mu przyjaciela
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#107 Duszek

Duszek

• Użytkownik
  • 1176
  • 47
  • LokalizacjaChorzów
  • Województwo:Śląskie

14 maj 2012 - 12:09

Dusio faktycznie od zawsze jest sam, wypuszczany jest dużo po kilka godzin dziennie (5-7), czasem w weekend jak jesteśmy w domu, to w klatce jest zamykany tylko na noc

gania za kotami , dużo siedzi z nami, w nocy płakał tylko na początku gdy go przywieźliśmy, może z 3 razy w sumie

teraz zauważyłam powygryzane futerko na łapkach ale... widzę też, że przestał gdy znowu zaczęłam go dokarmiać więc wychodzi na to ( chyba) że pokazał mi swój sprzeciw dotyczący odstawienia "butli" :-)

patrząc na filmiki z łączenia szynszyli serce mi się krajało w plasterki, nie jest to łatwa decyzja
  • 0
Domiś
Dołączona grafika

Leoś
Dołączona grafika

Duszek [*] Miał 2 lata, trzy miesiące i 16 dni ....

#108 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8873
  • 54
  • LokalizacjaWarszawa

14 maj 2012 - 12:24

To prawda, ale jak towarzystwo jest potrzebne to jakoś człowiek zęby zaciśnie i przez to przejdzie. Może rzeczywiście Duszkowi wystarczycie Wy :lol:

Mój mąż zaczyna "chodzić" koło trzeciego chłopaka, ale ja nie mam aż tyle samo zaparcia w sobie. Nie chce drugi raz przechodzić przez łączenie.

Teraz to już się boję wchodzić do zoologa, bo tam zawsze jakaś kuleczka siedzi biedna sama i smutna... no i mój mąż już zaczyna, a mnie zaraz przypomina się łączenie i zamykam oczy i zwiewam ze sklepu. :-?

[ Dodano: 14 Maj 2012, 22:09 ]

No sami zobaczcie, czy może być piękniejszy widok? :-)

[ Dodano: 14 Maj 2012, 22:09 ]

Mausi, u Ciebie będzie niedługo tak samo tylko w trzech kolorach :lol:

• 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#109 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

14 maj 2012 - 21:17

Mausi, Jak Twoje chłopaki? Są już od 2 dni w jednej klatce?

Tak! :mrgreen: w końcu się udało! :580: Gizmo też się już uspokoił i nie szczeka na wszystko co się rusza oraz nie męczy tak Kropka na każdym kroku :mrgreen: Pięknie spały już we trójkę , choć wydaje mi się, że to Szarik bardziej się zżył z nowym towarzyszem :)

Teraz uczę Kropka reagowania na imię, reagowania na "nie wolno", "chodź" itp. oraz ogólnie oswajam go ze mną :)

Szarik ma kuperek we wzorki, uzbierałam całą miseczkę futra, ale się opłacało :)

Dziękuję za wsparcie :)

• 0

#110 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8873
  • 54
  • LokalizacjaWarszawa

14 maj 2012 - 21:21

Gratuluje :lol: Teraz musisz ich "przyłapać" jak śpią we trójkę i nam pokazać :mrgreen:

No właśnie... pisałyśmy w tym samym momencie :-)
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#111 Puncia

Puncia

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 238
  • 33
  • LokalizacjaŚląsk

17 maj 2012 - 18:47

zastanawiam się czy jak w danym pomieszczeniu są panie szynszylice i ich men to czy może tam być klatka druga z parka dwóch panów w tym jeden wykastrowany?

bo wiem ze dwóch panów będzie się bilo przy każdej rui kiedy 1 jest wykastrowany to czy t5traci popęd ?albo czy ten nie wykastrowanynie3 będzie go atakował?

to takie moje rozważania ...
  • 0

#112 Asia

Asia

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1496
  • 38
  • LokalizacjaG-ce

17 maj 2012 - 19:47

Nasz Edzio jest już blisko rok po kastracji i nie zauważyłam aby nie miał ochoty na dziewczynki, gdy te mają rujkę.... :-P
  • 0
Asia

#113 Puncia

Puncia

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 238
  • 33
  • LokalizacjaŚląsk

17 maj 2012 - 21:13

skoro po kastracji ma ochote na dziewczynki to jeśli nawet oba samce będą po kastracji to będzie bitka-czyli kastracja nie będzie miała na to wpływu no to niemogę mieś 2 samców w osobnej klatce-dzięki za info-daje punkt pomogła
  • 0

#114 Asia

Asia

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1496
  • 38
  • LokalizacjaG-ce

21 maj 2012 - 19:27

Ja również dziękuję..... Miałam podobny problem, chciałam wykastrowaać wszystkich chłopaków aby móc ich wszystkich zostawić...no ale...taki zabieg niestety nie pomaga w przypadku posiadania samiczek :-/
  • 0
Asia

#115 Mariusz28

Mariusz28

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 437
  • 25
  • LokalizacjaSopot
  • Województwo:Pomorskie

30 maj 2012 - 14:26

Szyszek jest już u nas. Wedle rad Pani od której zakupiliśmy szynszyla włożyliśmy go od razu do klatki. Sony przywitał gościa, obwąchali się i w sumie to tyle. lata tylko za nim i go pilnuje :-P Natomiast Maks.... chyba zamienił się w kota. Siedzi na wyższych półkach i zmieniając pozycję siedzi przyczajony i boi się zejść na dół. A pro po. Nowy szylek nie chce wejść na górne poziomy, tylko lata na dole. Zaraz dam fotki :mrgreen:

[ Dodano: 30 Maj 2012, 15:27 ]

Maks siedzi i obserwuje nowego :-/
  • 0

Maksia* (4 latka), Jacuś* (13 lat), Sonia (7 lat), Śnieżek (4 lata), Turi* (8 lat)

#116 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8873
  • 54
  • LokalizacjaWarszawa

30 maj 2012 - 14:32

Ojjjj nie wiem czy Pani Ci dobrze poradziła. Czytałeś ten post od początku? Koniecznie przeczytaj cały :!:
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#117 Mariusz28

Mariusz28

• Użytkownik
  • 437
  • 25
  • LokalizacjaSopot

30 maj 2012 - 14:34

Oto zdjęcia :)

[ Dodano: 30 Maj 2012, 15:36 ]

A to nowy. Siedzi na dole i nie chce wejść na wyższe piętra :/

• 0

#118 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8873
  • 54
  • LokalizacjaWarszawa

30 maj 2012 - 14:37

Mariusz28, pamiętaj, że jesteś w poście "Łączenie" :)
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#119 Mariusz28

Mariusz28

• Użytkownik
  • 437
  • 25
  • LokalizacjaSopot

30 maj 2012 - 14:38

I Soniek

[ Dodano: 30 Maj 2012, 15:38 ]

Aniutka a kazałaś Mi napisać tutaj :-P

[ Dodano: 30 Maj 2012, 15:39 ]

Zastanawia mnie tylko zachowanie Maksa :583:

• 0

#120 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8873
  • 54
  • LokalizacjaWarszawa

30 maj 2012 - 14:39

Nowy musi być mocno zestresowany. Nie dość, że to dla niego nowy dom,nowe zapachy, nowe dźwięki to jeszcze nowi towarzysze. Strach się bać. Powinieneś go dać do oddzielnej klatki na min jedną dobę.

[ Dodano: 30 Maj 2012, 15:42 ]

Aniutka a kazałaś Mi napisać tutaj :-P

No tak :) o tym jak przebiega łączenie. Fotki są ok, tylko nie zapomnij pisać jak ma się sytuacja chłopaków.
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#121 Mariusz28

Mariusz28

• Użytkownik
  • 437
  • 25
  • LokalizacjaSopot

30 maj 2012 - 14:47

Przed chwilą Sony gonił po całym dole nowego. A Maks cały czas u góry obserwuje w bezruchu. Klatka była cała umyta, dodatkowo na najniższym piętrze dałem nowe poidełko i miseczkę do karmy.

[ Dodano: 30 Maj 2012, 15:48 ]

Na noc dam nowego do starej klatki chyba :-/
  • 0

Maksia* (4 latka), Jacuś* (13 lat), Sonia (7 lat), Śnieżek (4 lata), Turi* (8 lat)

#122 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8873
  • 54
  • LokalizacjaWarszawa

30 maj 2012 - 14:50

Mariusz28, przeczytaj ten post bardzo Cię proszę :) szczególnie to co na 2 jego stronie napisała Abrakadabra :)
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#123 Mariusz28

Mariusz28

• Użytkownik
  • 437
  • 25
  • LokalizacjaSopot

30 maj 2012 - 14:56

No to chyba idę po klatkę :-/ A co myślicie o tym żeby teraz i przez noc pomieszkały osobno a na wybieg były wypuszczane osobno?
  • 0

#124 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8873
  • 54
  • LokalizacjaWarszawa

30 maj 2012 - 15:04

W takim telegraficznym skrócie. Dziś na pewno nowy musi pomieszkać sam w swojej klatce. Klatka musi stać blisko klatki pozostałych dwóch chłopaków. Jutro pierwszy wspólny wybieg na neutralnym terytorium - przygotuj się na fruwające futro, a potem to już czas pokaże co będzie dalej. Najlepiej jest jednak potrzymać je w osobnych klatkach kilka dni bez wspólnego wybiegu. Czyli wybiegi osobne dla dwójki i dla nowego. A dopiero po jakimś czasie załóżmy po 2-3 dniach wspólny wybieg. Do tego czasu oswoją się ze swoim zapachem i obecnością.

[ Dodano: 30 Maj 2012, 16:05 ]

Ja wiem, że chciałoby sie od razu trzy kuleczki widzieć razem, ale niecierpliwość może się skończyć zupełnym brakiem akceptacji nowego, a i awanturą pomiędzy "starymi"
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#125 Mariusz28

Mariusz28

• Użytkownik
  • 437
  • 25
  • LokalizacjaSopot

30 maj 2012 - 15:06

Czyli przekładam. Teraz nowy wszedł na wyższe półki, ale Sony cały czas go śledzi i czasami przepycha. A Maks to chyba przyrósł do tej półki. Siedzi i się patrzy.
  • 0