Skocz do zawartości

FORUM SZYNSZYLE używa plików cookies. Przeczytaj Polityka prywatności aby zobaczyć więcej szczegółów. Aby zamknąć i nie pokazywać już tej wiadomości kliknij przycisk:    AKCEPTUJĘ PLIKI COOKIES I POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
AKCEPTUJĘ PLIKI COOKIES I POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
Czy wiesz, że... kolby zawierające produkty piekarnicze są niezdrowe? -

kolby zawierające produkty piekarnicze są niezdrowe?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

KARMA: Versele Laga Nature / Complete / Degu & Pro / Crispy Pellets / Re-balance

karma granulat mieszanka versele laga complete degu & pro crispy pellets re-balance nature VL

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
210 odpowiedzi w tym temacie

#26 Lawenda

Lawenda

W wolnych chwilach szyje hamak

• Użytkownik
  • 29 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 20 maj 2013 - 15:02

Mam koszatniczkę więc by się nie zmarnowało :-)
Dzięki za opinię ;-)
  • 0

#27 agacik

agacik

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 313 postów
  • LokalizacjaRadlin
  • Województwo:Śląskie

Napisano 20 maj 2013 - 23:12

w takim razie myślę, że warto spróbować. Karma jest dobra i tańsza niż np. Versele Laga Chinchilla Nature, a również ma dobry skład i miałabyś worek karmy dla dwóch zwierzaków.
  • 0

#28 danuta

danuta

• Użytkownik
  • 42 postów
  • Lokalizacjapodkarpackie
  • Województwo:Podkarpackie

Napisano 01 sierpień 2013 - 21:12

Słuchajcie mam podobny problem z karmą Versele Laga Chinchilla Nature, na początku kupiłam mniejsze opakowanie 750 g i mieszałam z tą co dostałam od poprzedniego właściciela i w pierwszej kolejności szylki zjadały karmę vl a później ta starą. Po 4 tygodniach przeszły już całkowicie na vl, kończyło mi się opakowanie to pomyślałam sobie że kupie teraz większe skoro tak ją wcinają i kupiłam worek 10 kg i co..... i zaczęło się wybieranie najlepszych kawałków. Praktycznie wszystko zaczęły wywalać z miski albo w ogóle do tej miski nie podchodziły. Pod ręką miałam karmę vitapolu dałam ją bo tylko taką na gwałt udało mi się kopić i tą z kolei zjadają ze smakiem. Trochę mi nie pasuje ta z vitapolu bo wiadomo vl lepsza, bardziej wartościowsza. Może poradzicie jakąś inna karmę, wiadomo coś równie dobrego jak vl.
  • 0
Czesiu (mozaika) - ze mną od 15 VI 2013
Maciek (standard) i Edek (standard) ze mną od 4 X 2014
Czesław (standard) [*] ze mną od 15 VI 2013 - 26 IX 2014

#29 Alarice

Alarice

Tańczy jak mu szynszyle zagrają

• Użytkownik
  • 1069 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 01 sierpień 2013 - 21:31

Jest też VL Chinchilla Complete - granulat, a więc bez możliwości przebierania :) Jest dość drogi, więc lepiej kup mniejszą ilość, bo niektóre kulki jej nie lubią ;)
Jest też granulat Vitakraft Vita Best for Kids albo Regular, zależny od wieku. Cenowo są chyba odrobinę droższe od VL - jeśli dobrze pamiętam, to dałam około 18 zł za opakowanie 600g.
Jeśli nie jesteś przekonana do granulatów - jest też Beaphar XtraVital (czy jakoś tak) - kosztuje około 20 zł za kilogram.
Jest też granulat De Heus - stosunkowo tani, a wciąż dobry, na pewno lepszy od Vitapolu ;)
Jednak osobiście bym Ci polecała któryś granulat, bo skoro przebierają mieszankę VL, to i Beaphara będą przebierać.
  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#30 danuta

danuta

• Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 01 sierpień 2013 - 22:05

Właśnie miałam też ten VL Chinchilla Complete i też go wyrzucały albo nie jadły :-/ . Mam wrażenie że za granulatami nie przepadają z czego ten ich stary od poprzedniego właściciela to był tylko granulat.
Dzięki za pomoc :-)
  • 0

#31 Alarice

Alarice

• Użytkownik
  • 1069 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 01 sierpień 2013 - 22:12

danuta, jeśli szyszka będzie miała wybór, to zawsze weźmie mieszankę, nie granulat ;) Ale przy wybrednych trzeba po prostu dawać granulat, żeby swoim przebieraniem nie zrobiły sobie krzywdy i nie pozbawiły organizmu substancji odżywczych. Wiadomo, że Vitapol zjedzą - większość ludzi jak ma do wyboru zdrową zupę warzywną albo pizzę, to weźmie pizzę ;)
  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#32 danuta

danuta

• Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 01 sierpień 2013 - 22:26

ok, rozumie, zmartwiło mnie to ich przebieranie i dlatego pisze. Nie znam się na tych wszystkich karmach i dlatego proszę o pomoc i można powiedzieć że ją uzyskałam
Co do zupy to ja wybieram warzyną ;-)
  • 0

#33 Alarice

Alarice

• Użytkownik
  • 1069 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 01 sierpień 2013 - 22:30

Niestety Twoje szyszki wolą fast fooda :D Nie no pewnie, zawsze lepiej dopytać niż zrobić kluskom krzywdę :) Jeśli czegoś nie wyjaśniłam lub pominęłam - pytaj.
Ja dodam tylko jeszcze, że moja przewybredna kluska, która jadła już najdroższe karmy z możliwych, zadowoliła się w pełni karmą De Heus - która jest dostępna np. na allegro w dość przystępnej cenie. Dlatego też radziłabym spróbować tego granulatu - jest najtańszy z tych wszystkich opcji, a mimo to dobry - może przypasuje Twoim kulkom ;)
  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#34 DaMa

DaMa

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 16 postów
  • LokalizacjaGołdap

Napisano 01 sierpień 2013 - 22:40

Danuta, moje kluski też są wybredne, próbowałam wszystkich dobrych gatunkowych karm, które są polecane na forum i vl nature przebierają jak twoje, granulatów sklepowych nawet nie chce im się z miski wyrzucić. Za to jedzą do końca Beaphar XtraVital (cenowo to samo co vl nature) i nie pogardzą granulatem de heus (mieszam je ze sobą). Każda szylka lubi co innego, więc życzę powodzenia w trafieniu jedzonka, które będą ze smakiem zjadały do końca.
A może dajesz im za dużo smakołyków i nie są na tyle głodne żeby zjadać wszystko, więc wybierają sobie co smaczniejszy kąsek?
  • 0

#35 danuta

danuta

• Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 01 sierpień 2013 - 22:42

Niestety z tym fast foodem to chyba masz racje :-) ale taką karme miałam dostępną a i jeszcze coś z deko artu ( chyba tak to się pisze) było, to już wolałam ten vitapol. Jutro zamówimy coś nowego i chyba tego De Heusa spróbuje :-) Dzieki :-)
  • 0

#36 DaMa

DaMa

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 16 postów
  • LokalizacjaGołdap

Napisano 01 sierpień 2013 - 22:48

de heusa nie kupisz w małych ilościach, chyba, że ktoś na forum kupi wielką pakę i podzieli się z chętnymi z forum, na allegro jest chyba możliwość od 4 kg i trzeba mieć sprawdzonego sprzedawcę bo słyszałam, że są tacy co sprzedają przeterminowaną albo nie de heusa, a ty jako kupujący się nie dowiesz. jak chcesz mogę ci wysłać trochę tego granulatu na spróbowanie, bo nie koniecznie twoim kluskom zasmakuje, a się wykosztujesz.
  • 0

#37 danuta

danuta

• Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 01 sierpień 2013 - 22:48

DaMa miseczka po nocy zawsze świeciła pustką. Zbuntowały się chłopaki i tyle ;-) Spróbuję własnie z tą karma de heus a jak nie posmakuje im to wrócimy z powrotem do tego 10 kilowego wora vl i "koniec basta" będzie tego wybrzydzania ;-)
  • 0

#38 aion

aion

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 4 postów
  • Lokalizacjawrocław

Napisano 09 sierpień 2013 - 14:24

z tego co wiem to jedna z lepszych karm
  • 0

#39 Eev

Eev

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 519 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 wrzesień 2013 - 07:01

Mam dziwne pytanie do tych, którzy przestawiali swoje szyszki na VL Nature. Czy chudły wam po niej?
Jako iż moje gluty należą do tych wybrednych, co im się karma "nudzi" i nagle nikt nie chce jej jeść przechodziłam orzez zmianę karmy wielokrotnie i za każdym razem kiedy dawałam VL Nature waga sukcesywnie leciała w dół. Właśnie przestawiłam je z Beaphar XtraVital, wcześniej był care+, VL Chinchilla&Degu(którego tknąć nie chciały), VL Complete (krótko) i karmex od Velveta. Waga stała w miarę w miejscu. Jak ostatnio dawałam im VL Nature Batman schudł mi do 400g, że jak się go brało na ręce czuć było każdą kosteczkę, ale myślałam, że to przez chorobę. Teraz znów zdecydowałam się na Nature - i obydwoje potracili w ciągu 2 tyg. po ok. 40 g. Dodać muszę, że nie wywalają karmy z miski, o dziwo nie grzebią, miska jest pusta i dookoła też "czysto". Daję im po 3 łyżki na łebka, Batman ma 2 lata, Akkiemu 2 latka stuknie w styczniu. Aktualnie ważą kolejno 480 i 464g. Klocki w normie.
  • 0

Dołączona grafika

Akise - Pink White Mosaic♂
Nero - Ebony Medium♂

#40 Quiet

Quiet

Gipsuje dziury w ścianach

• Użytkownik
  • 2091 postów
  • LokalizacjaTrzebnica

Napisano 29 wrzesień 2013 - 07:49

Eev, moje też przestawiałam, jakiś czas temu z VL nature na heusa. Ale moje nie schudły, tylko wybierały z karmy to co im smakowało, a reszta lądowała za szafką, więc stwierdziłam, że skoro większości z karmy nie jedzą to szkoda jej kupować.
  • 0

#41 kammax

kammax

• Użytkownik
  • 1153 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecinka
  • Województwo:Zachodniopomorskie

Napisano 29 wrzesień 2013 - 09:29

Ja swoje jak przestawiałam to na początku wybrzydzały to i chudły(przestawiałam z Megan - który dostawały w poprzednim domku), jeżeli miseczki są puste to dawaj im więcej karmy, do momentu aż zacznie troszę zostawać w miseczce, może jest to karma mniej energetyczna od poprzednich i muszą jej zjeść więcej żeby utrzymać wagę.
  • 0
Życie jest darem i trzeba je szanowac, nie ważne czy ludzkie czy zwierzęcia

#42 Eev

Eev

• Użytkownik
  • 519 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 wrzesień 2013 - 09:45

Dlaczego wszytskich szyle żrą 1,5 łyżeczki a moje 3 i im mało? Chcą być mną czy co? ;-; Kasia i jej szynszyle, trzy żołądki bez dna.
A tak serio, to myślałam o tym - ale jak zaczną zostawiać, to zacznie się zaś wybrzydzanie. Od wczoraj im daję jeść 2 razy dziennie, dosypałam odrobinę płatków owsianych...
  • 0

Dołączona grafika

Nero - Ebony Medium♂

#43 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 29 wrzesień 2013 - 10:29

Jeśli zjadają 3 łyżki! na łebka to to jest naprawdę bardzo dużo :shock: moje też jedzą tylko po 1,5 łyżki, bo jak sypałam 2 to zawsze szło do wyrzucenia.
A żeby było jeszcze ciekawiej, od kiedy zaczęłam do de Heusa na nowo dosypytwać VL Nature (ze względu na Krecika, bo tam więcej tuczących rzeczy jest typu bananki, czy jabłuszka) wszystkie futra przytyły, Szarik aż za dużo.

Nie chciałabym Cię straszyć, ale Krecik mimo iż jadł za trzech to chudnął... może zrób im jakies dodatkowe badania, albo poproś o Heparenol: poprawia wchłanianie, pobudza apetyt, regeneruje wątrobę.
  • 0

#44 Eev

Eev

• Użytkownik
  • 519 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 wrzesień 2013 - 11:10

Mausi, Batman brał rapaholin, ponieważ wcześniej brał Orungal na grzyba.
Myślałam o wątrobie i serduszku, ale kurcze, obydwa? No i problem pojawia się tylko przy VL Nature, jak zmieniłam całkowicie na VL Nature, pojawił się spadek wagi. Dodam też, że poprzednich karm nie pochłaniały w takiej ilości, a teraz jak podejdę do klatki z jedzeniem to mało co drzwiczek nie wyrwą...
  • 0

Dołączona grafika

Nero - Ebony Medium♂

#45 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 29 wrzesień 2013 - 11:28

Beaphar XtraVital jest jeszcze bardziej kaloryczny, jest w nim masa rodzynek itp., dlatego może na nim udaje Ci się utrzymać ich wagę. Krecik na syfach typu Vitapol u poprzednich właścicieli miał całkiem pokaźną dupkę. Na początku też nie było widać jakiejś drastycznej różnicy, dopiero jak "ruszyło" tak zaczął lecieć z wagi w tempie zastraszającym.

To właśnie przez serce... a wątrobę możesz właśnie zregenerować Heparenolem albo jeszcze bardziej skuteczny jest ponoć Esentiale - to miał być nasz następny krok gdyby Krecik nie zaczął tyć.
  • 0

#46 monia.szila

monia.szila

• Użytkownik
  • 462 postów
  • LokalizacjaBolesławiec

Napisano 30 wrzesień 2013 - 19:29

Eev moi jedzą Vl nature od początku i dostają po 5 łyżek na dwie głowy, tylko Róża i maluchy jedzą znacznie więcej. Zero spadków wagi. A karmę im daje rano i wieczorem ( drugie 5 łyżek) gdy widzę pustą miskę. Tylko Kacyk mi schudł po Vl N. i karmiony był dodatkowo Beaphare Care+. Ja bym obstawiała może stres, przeprowadzki, remonty.. lub poprostu chorobe ostatnio przebytą. Jeśli mają taki apetyt , że jedzą i nic nie zostaje to najwidoczniej taką mają przemiane materii. Sypnij im może zarodków pszennych, no i zważ po miesiącu. Jeśli waga nie spadnie znaczy , że jest ok :-)
  • 0
Szilka (standard), Fuga (dark ebony), Róża (white wilson mosaic), Lady (White tan), Juliana (white violet ebony sc), Blondie (blond ebony), Freya (tan violet), Coco*(dark ebony),oraz Kacper* (dark tan), Alvin (medium ebony) Ninja*(chocolate tan), Kacper jr (chocolate) i Romeo (white ebony extreme)

#47 Eev

Eev

• Użytkownik
  • 519 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 wrzesień 2013 - 20:15

Mausi, a to to bez recepty dostanę? I nie szkodzi jeżeli jest zdrowy? (Tak, wizytę u weta traktuję jak ostateczność, trochę boję się, że zaś zbankrutuję na poradach a wyleczę i tak sama...) monia.szila, tylko my tu już 2 miesiące mieszkamy a waga spada od 2 tyg, i to dość drastycznie. Batman miał teraz grzyba, Akki nie, więc czemu Akki chudnie? Akkiemu Orungalu nie podawałam nigdy. Na VL Nature, przeszłam bo z XtraVital zaczeły wywalać (rodzynki nie smakowały i mi, i im od samego początku).
Jedyne co mi teraz przychodzi do głowy to tasiemiec :facepalm: skoro to nie może być wina VL Nature.
  • 0

Dołączona grafika

Nero - Ebony Medium♂

#48 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 30 wrzesień 2013 - 21:08

Heparenol dostaniesz u każdego weta, nie powinno byc problemu z jego wypisaniem, bo jak dr. Całus twierdzi jeśli nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi, czyli, że nie ma skutków ubocznych. Szyszki go lubią, więc nie ma problemu z jego podawaniem. Normalnie podaje się 2-3 kreseczki, a przy bardzo zniszczonej wątrobie, lub problemach z wchłanianiem i chudnięciu - dr kazał mi podawać nawet 5 kresek.

Robiłaś im badania na pasożyty?
  • 0

#49 kaskunek

kaskunek

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 9 postów
  • LokalizacjaInternet

Napisano 19 październik 2013 - 15:41

Witam

Tak czytam nie które posty i widzę że ksiązka non stop w rękach.

Ja mam dwie sztuki i dwie sztuki miseczek w jednej są zawsze płatki owsiane górskie, a w drugiej sucha karma. Do tego sianko podstawa. Ze smakołyków jedynie co to lubią rodzynki ale na miejscu 1 są migdały. I Szylki są zadowolone.

Pozdrawiam
  • 0
Kaskunek

#50 Animri

Animri

Zaawansowany zamiatacz bobków

• Użytkownik
  • 105 postów
  • LokalizacjaŻary
  • Województwo:Lubuskie

Napisano 19 październik 2013 - 16:30

u nas VL się sprawdziła wcinają aż miło ;)
  • 0

Czubek - 12.12.2012 (Hetero beż)
Obcy - 04.05.2013 (Standard) - 25.08.2014 [*]
Mamba- 14.07.2013 (Extra Dark Ebony) - 03.05.2016 [*]

Zobacz podobne tematy z jednym lub większą ilością słów kluczowych: karma, granulat, mieszanka, versele laga, complete, degu & pro, crispy pellets, re-balance, nature, VL

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych