Skocz do zawartości

Czy wiesz, że... kolby zawierające produkty piekarnicze są niezdrowe? -

kolby zawierające produkty piekarnicze są niezdrowe?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

MASOKOTKI: na nudę / dla towarzystwa / na popęd płciowy

maskotka maskotki na nudę maskotki dla towarzystwa pluszowy kolega maskotki na popęd płciowy pluszak zabawka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 marl

marl

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 289 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 22 kwiecień 2013 - 09:17

Zauważyłam przeglądając galerię ze zdjęciami, że spora część forumowiczów wkłada maskotki, miśki i inne pluszaki do klatek swoich szynszyli. Nikogo nie ganie, ani nie krytykuję, ale bardzo mnie zastanawia jaki jest tego cel? Przyznam, że mi się to nie kojarzy dobrze: pluszaki są zrobione z syntetycznych materiałów, które szynszyla gryząc może połknąć, zabawki zalegają "zbierając" różne bakterie np. ściółka zabrudzona moczem (a jedyna forma czyszczenia to pralka, a tam znów chemia). Generalnie dla mnie wygląda to bardzo niehigienicznie i nie naturalnie... Bo jak zabawki to już wole im dać sizalowe albo drewniane - pogryzą, zniszczą, ale wyrzuce resztki i nie zalegają potem w klatce. Kuwetę, miseczki da się sterylizować, a pluszaki? Pamiętam jak ktoś napisał tu kiedyś instrukcję na zabawkę dla szynszyli z pustych rolek papieru toaletowego i raczej wszyscy odradzali bo w tym papierze jest klej, a przecież zabawki są często ze szkodliwych materiałów nie nadających się do podgrywania przez szylki? Co myślicie?

• 0

#2 Chinchilla

Chinchilla

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 kwiecień 2013 - 09:21

pluszaki są wrzucane do klatek,żeby szynszyla miała coś miękkiego,do czego mogłaby się przytulić,jeżeli nie ma drugiej kulki,do której by się mogła przytknąć. W szczególności kiedy jest w nowym miejscu i np piszczy w nocy i jest zestresowana nowym miejscem. Co do gryzienia,to moja np totalnie nie była zainteresowana gryzieniem miśka,a ogólnie obgryza wszystko. A co do chemii i prania i niehigieniczności to takie same zarzuty można postawić wszystkim materiałowym tunelom,hamakom itp.
  • 0
Tosia - 30.11.2012 r.
Mela - 14.03.2013 r.

#3 Saju i Saki

Saju i Saki

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 51 postów
  • Lokalizacjastargard

Napisano 22 kwiecień 2013 - 10:41

Moi chłopcy nie gryzą maskotek,śpią wtulone w nie.Co do prania to tak jak koleżanka nade mną tak samo pierze się hamaki i tunele.
  • 0

#4 agacik

agacik

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 313 postów
  • LokalizacjaRadlin
  • Województwo:Śląskie

Napisano 22 kwiecień 2013 - 11:47

u mnie niestety maskotka się nie sprawdziła, bo Mort za każdym razem nagminnie ją obgryzał, dlatego wyjęłam.
  • 0

#5 didaś

didaś

Nadworny medyk Miłościwie Panującego Dyktatora

• Administracja
  • 3216 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Województwo:Małopolskie

Napisano 22 kwiecień 2013 - 13:50

Ja za późno dałam miśka Bazylkowi- pierwsze dni w nowym domu spędził bez niego, ale niespecjalnie się tym przejął- praktycznie od razu zaczął wyłazić z domku i skakać po półkach. Chciałam jednak ostatnio przekonać go do misia i dałam mu pluszaka z nadzieją, że przyzwyczai się do niego i wrzucę mu misia do klatki, żeby miał się do czego przytulić. Zaczęłam oswajanie z misiem od wybiegu- misia uwielbia, rzuca się na niego, przytula, biega za nim (jedyny sposób na odciągnięcie go od gryzienia drzwi), daje się miziać misiowi ;) Ale- gryzie. Gryzie nieustannie, podskubuje to nosek, to łapkę, dlatego udostępniam mu miśka tylko na wybiegu, gdzie mam go pod kontrolą i mogę zabrać w każdej chwili, a do klatki nie wrzucam. Mam jednak nadzieję, że z czasem się przekona, że misio jest fajny, ale nie do gryzienia i wtedy będę mogła mu zostawiać w klatce. Jeśli się nie przekona, to chociaż zostanie zabawka na wybieg.
  • 0

"Do not quench your inspiration and your imagination; do not become the slave of your model."
V. van Gogh

458966ff1b.png

#6 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8866 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 22 kwiecień 2013 - 14:23

Myślę, że nie da się tu wysnuć generalnej hipotezy typu: pluszak jest niebezpieczny lub pluszak jest bezpieczny, bo już z wpisów powyżej widać, że niektóre szyszki są gotowe ulubionego pluszaka zjeść, ale inne tylko się do niego przytulają nigdy go nawet nie próbuja ugryźć, tak jak niektóre nasze szyszeczki "zjadają" różne elementy wyposażenia klatki jak troczki od hamaczków czy same hamaczki, tunele itp.
Każdy właściciel sam musi ocenić czy pulszak może być zagrożeniem czy jest jedynie wygodną poduszką.
Moje chłopaki maja pluszaczka w głębokim poważaniu :) Nigdy nie robił na żadnym z nich żadnego wrażenia.
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#7 pannacotta165

pannacotta165

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 76 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 22 kwiecień 2013 - 16:44

Benio jak go przywiozłam miał 2,5 miesiąca więc mu dałam pluszaka, aby miał się do czego przytulić. Misiek się sprawdził. Teraz ma rok, dalej na nim śpi i nawet nie pomyśli, żeby go skubać. Nie piorę w pralce tylko moczę w prawie gorącej wodzie
  • 0

#8 monia.szila

monia.szila

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 462 postów
  • LokalizacjaBolesławiec

Napisano 22 kwiecień 2013 - 18:21

Mój Kacyk ma pluszaczka z którym śpi wtulony w podwieszanym domku. Nie przyszło mu na myśl go zjeść.. Drugi szylek jedynak też przyjechał ze swoim misiem którego ma do tej pory w klatce.
Pluszaki piorę w gorącej wodzie. Zasikane nigdy nie były a swoje miejsce mają tylko w domkach w których szyle śpią w dzień.
  • 0
Szilka (standard), Fuga (dark ebony), Róża (white wilson mosaic), Lady (White tan), Juliana (white violet ebony sc), Blondie (blond ebony), Freya (tan violet), Coco*(dark ebony),oraz Kacper* (dark tan), Alvin (medium ebony) Ninja*(chocolate tan), Kacper jr (chocolate) i Romeo (white ebony extreme)

#9 marl

marl

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 289 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 24 kwiecień 2013 - 21:40

To ciekawe, myślałam że pluszaki pełnią w klatkach tylko funkcje "estetyczne, ale jak widać człowiek uczy się całe życie :-D Przyznam, że nigdy tego nie próbowałam, ale też w zasadzie mam dwójkę, więc jest się do kogo tulić na spaniu :)
  • 0

#10 Skarpeteczki

Skarpeteczki

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 2 postów
  • LokalizacjaChotomów

Napisano 28 kwiecień 2013 - 21:49

Strasznie chciałam to wypróbować więc dziś rano włożyłam Lilo pluszowego kota do klatki. Właśnie niedawno szynszyla się ożywiła i straszną radochę sprawiło mi obserwowanie jej reakcji. Najpierw niepewnie go obwąchała ,a potem skakała koło niego. Aktualnie maltretuje tego nieszczęsnego kota siedząc na nim ale wydaje się zadowolona. Jeśli nie będzie zjadać mu sierści to myślę że kot zostanie z nią na stałe. Naprawdę fajna sprawa ;)
  • 0

#11 monia.szila

monia.szila

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 462 postów
  • LokalizacjaBolesławiec

Napisano 03 maj 2013 - 12:22

Dołączona grafika
misiek u mojej parki w klatce. Samczyk śpi ze swoją przytulanką podczas gdy samiczka zeszła na obiadek.
  • 0
Szilka (standard), Fuga (dark ebony), Róża (white wilson mosaic), Lady (White tan), Juliana (white violet ebony sc), Blondie (blond ebony), Freya (tan violet), Coco*(dark ebony),oraz Kacper* (dark tan), Alvin (medium ebony) Ninja*(chocolate tan), Kacper jr (chocolate) i Romeo (white ebony extreme)

Zobacz podobne tematy z jednym lub większą ilością słów kluczowych: maskotka, maskotki na nudę, maskotki dla towarzystwa, pluszowy kolega, maskotki na popęd płciowy, pluszak, zabawka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych