Skocz do zawartości

FORUM SZYNSZYLE używa plików cookies. Przeczytaj Polityka prywatności aby zobaczyć więcej szczegółów. Aby zamknąć i nie pokazywać już tej wiadomości kliknij przycisk:    AKCEPTUJĘ PLIKI COOKIES I POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
AKCEPTUJĘ PLIKI COOKIES I POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
Czy wiesz, że... kolby zawierające produkty piekarnicze są niezdrowe? -

kolby zawierające produkty piekarnicze są niezdrowe?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Jak zrobić szynszyli zastrzyk podskórny?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#26 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8866 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 05 marzec 2015 - 13:19

Mnie też coś nie gra z tym zastrzykiem w udo. Chyba na szybko mogę Ci tylko doradzić telefon do lecznicy np do Pulsvet lub do Ogonka. Zapytaj czy miejsce podawania leku w iniekcji jest prawidłowe. Potrzebna będzie do tej rozmowy nazwa leku.

Pulsvet - 793442204 

Ogonek - 22 664 66 88

• 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#27 ulus7777

ulus7777

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 275 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 15 marzec 2015 - 19:27

My robiliśmy na poczatku w okolicy karku, ale kiedy Juniora zaczęło tam boleć i zaczął płakać zadzwoniłam do wetki i spytałam czy można podawać w innej okolicy. Odpowiedz brzmiała, że "tak", najlepiej z boku tułowia bo tam też jest dośc sporo skóry. 

Uważaj na zastrzyki bo kulki moga sie po nich drapać do krwi, a miejsca po ukłuciu są bardzo bolesne dlatego nie polecam robić w to samo miejsce lub obok. Najlepiej zmieniac lokalizacje, myśle, że reakcja Twojej kulki spowodowana jest bólem od zastrzyków bo zbyt często dostaje zastrzyki w tą samą okolice. Może być mniej ruchliwa bo bolą ją łapki. I koniecznie rozmasuj miejsce po każdym zastrzyku.

• 0

Po­zos­ta­jesz na zaw­sze od­po­wie­dzial­ny za to, co oswoiłeś.

#28 MarcinJ

MarcinJ

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 78 postów
  • LokalizacjaKatowice/Jaworzno
  • Województwo:Śląskie

Napisano 26 czerwiec 2015 - 09:01

Mam nadzieję, że poradnik nigdy nikomu się nie przyda, ale dobrze że jest :D i świetny model pieska :D

Ruby podczas swojej choroby dostawał nie tylko zastrzyki podskórne, ale i te domięśniowe. Dostawał je w łapę. Nie jest to zatem chyba nic dziwnego.

Taka specyfika, niektóre leki podaje się domięśniowo, inne podskórnie. Myślę, że domięśniowe zastrzyki są bardziej skomplikowane i niebezpieczne.

Podskórne kojarzą mi się z podawaniem u ludzi np. Clexane w brzuch, gdy ktoś np. ze złamaną nogą jest unieruchomiony.

Kiedyś przyjmowałem takie zastrzyki i sam je sobie dawałem - na początku był strach, stres, wiadomo. Natomiast potem się to udawało sprawnie i bezboleśnie.

Myślę, że tak samo jest z podawaniem zastrzyków Kulkom.

• 0

#29 Kaalinkaa

Kaalinkaa

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 769 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Województwo:Lubelskie

Napisano 27 czerwiec 2015 - 20:43

My byliśmy z Rikiem u polecanego weterynarza, pana Ziętka, z grzybicą. Nie pamiętam, czy to był zastrzyk podskórny czy domięśniowy, ale Riko dostał go w tylną łapkę, więc chyba nie jest to nic, co powinno martwić :). Czuł się po tym dobrze.

Szynszyle mają niewiele miejsc na ciele, gdzie można bez problemu wbić igłę.

• 0

#30 Diablo

Diablo

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1436 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Województwo:Lubelskie

Napisano 27 czerwiec 2015 - 20:47

Jeżeli dostał go w łapkę to pewnie był to domięśniowy :) , podskórne zazwyczaj robi się na grzbiecie, tam najłatwiej naciągnąć skórę i wbić igłę. My już z Escadą mamy za sobą pierwsze domowe zastrzyki, miejmy nadzieję że były one pierwszymi i zarazem ostatnimi... 

• 0
Kanguś-Standard
Toffi-Beż Hetero
Puśka-White Wilson Mosaic
Brykiet-Medium Ebony
Escada-Dark/Medium Tan
Yanys-Chocolate

#31 myrzka

myrzka

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 3 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Województwo:Kujawsko-pomorskie

Napisano 24 grudzień 2015 - 23:37

Hej, odświeżam temat. Przeszperałam forum i całą resztę internetów, ale nadal czuję strach o moją kulkę. Szylka ma 11 lat, niestety dopadło ją ropomacicze :( najlepszą opcją była operacja, jednak wetka powiedziała, że w jej wieku są małe szanse na wybudzenie z narkozy. Zdecydowałyśmy się na antybiotyk podawany w formie zastrzyków, 3 zastrzyki wykonała wetka, dziś ja przy asyście siostry zrobiłam 1, czekają ją jeszcze 2. Miejsca po zastrzyku były masowane, coby lek się rozszedł. Niestety podczas oględzin mojego maleństwa znalazłam 3 paskudne rany na karczku. Posmarowałam je maścią przyśpieszającą gojenie, jednak mała drapie się tam nogami. Boje się że tylko pogarsza sobie te rany (wyczytałam że same w sobie nie są groźne jednak rozdrapane mogą sprawiać spore problemy). Stąd moje pytanie, jak zabezpieczyć rany aby maleństwo nie szkodziło sobie? Kolejne 2 zastrzyki wykonam bliżej zadka, bo kark praktycznie cały w strupkach :/  Proszę o odpowiedź, pozdrawiam i wesołych świąt.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych