Skocz do zawartości

Czy wiesz, że...

szynszyle są aktywnie głównie wieczorem i w nocy?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

USZY: przekrwione / gorące / oklapłe / przesuszone / zapalenie ucha / inne

uszy gorące przesuszone zapalenie ucha oklapłe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
216 odpowiedzi w tym temacie

#1 Becia1972

Becia1972

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 2 postów
  • LokalizacjaNowogard

Napisano 25 listopad 2009 - 11:01

Witajcie, jestem po raz pierwszy na forum.

Szynszylka mam od 3 tygodni. Wszystko było w porządku, do wczoraj. Zauwazyłam, że mój Bobik ma cały czas przymknięte oczka. Poza tym na jednym uszku ma coś w rodzaju "kaszki, krostek", i trochę zadrapania.

Martwię się czy to nie jakiś wirus. Co może być przyczyną? Może ktoś miał taki przypadek ze swoim pupilkiem. pomóżcie.

• 0
Beata

#2 koniu

koniu

Zaawansowany zamiatacz bobków

• Użytkownik
  • 106 postów
  • Lokalizacjaszczecin

Napisano 25 listopad 2009 - 23:17

ja niestety albo i stety nie miałem okazji spotkać się z takimi objawami, zapytam jeszcze czy ktoś się u mnie orientuje o co może chodzić, jeśli coś się dowiem to tu napisze;-)

tak czy siak chyba wskazana jest wizyta u weta
  • 0
Konrad - koniu:)

#3 Aneta

Aneta

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 439 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2009 - 08:54

Myślę Becia tak samo jak Koniu, że powinnaś udać się z Bobikiem do weterynarza. Prawdopodobnie jest to zakarzenie grzybiczne, ale lepiej sprawdzić to u weta. Powodzenia :)
  • 0
www.naszekoty.waw.pl

www.rosyjski-niebieski.info

#4 Becia1972

Becia1972

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 2 postów
  • LokalizacjaNowogard

Napisano 26 listopad 2009 - 10:00

Dziękuję za odpowiedz. Wczoraj sprowadziłam weta do domu. Powiedział mi, że muszę go obserwować. Stwierdził, że nic niepokojącego się nie dzieje, ponieważ Bobik ma apetyt,i to niezłyi jest aktywny. Posmarowałam mu uszko maścią nagietkową.

A wet powiedział mi, że taki wygląd oczu może być przyczyną jakiejś alergii, nawet po skubnięciu mojej paprotki.Słuchajcie dziś rano Bobik otwarł już szerzej oczka. Wygląda na to, że trochę spanikowałam, ale wolę na zimne dmuchać. Pozdrawiam :-) :-) :-)
  • 0
Beata

#5 Aneta

Aneta

• Użytkownik
  • 439 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2009 - 22:11

Bardzo się cieszę, że z Bobikiem co raz lepiej i że to nie jest nic poważnego :->
  • 0
www.naszekoty.waw.pl

www.rosyjski-niebieski.info

#6 magdalenabe

magdalenabe

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 1 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 17 styczeń 2012 - 13:21

Zauważyłam u mojego Cudiego białe, suche plamki na uszkach. Jak myślicie, czy to coś groźnego i co z tym zrobić? Są one prawie niewidoczne.

Załączone pliki

• 0
Magdalena

#7 kasia_tomeq

kasia_tomeq

• Użytkownik
  • 729 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 17 styczeń 2012 - 14:45

Kup maść nagietkową i posmaruj mu to delikatnie możliwe że ma wysuszone uszka od kąpieli w piasku.
  • 0

#8 szyszek

szyszek

W wolnych chwilach szyje hamak

• Użytkownik
  • 22 postów
  • Lokalizacjaostrołęka

Napisano 24 styczeń 2012 - 14:35

to nic groźnego mój Codi ma to samo [od urodzenia] :564:
  • 0

#9 abrakadabra

abrakadabra

Tańczy jak mu szynszyle zagrają

• Użytkownik
  • 1032 postów
  • Lokalizacjałódzkie
  • Województwo:Łódzkie

Napisano 24 styczeń 2012 - 19:12

Ja bym zrobiła tak jak kasia_tomeq radzi, maść nagietkowa jest świetna na wszelkie otarcia/zrogowacenia stópek i przyspiesza gojenie powierzchownych ran i łagodzi podrażnienia.

magdalenabe i jak, wypróbowałaś?
  • 0
Sid (beż Towera homo) - 27.03.2011 - 19.05.2013
Badi (standard) - 04.2011

#10 sup3rstar

sup3rstar

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 1 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 25 styczeń 2012 - 09:44

HISTORIA ZUZI- SZYNSZYLA

W GRUDNIU MOJEGO SZYNSZYLA ZAATAKOWAL PIES KTORY USZKODZIL MU UCHO KLAPNELO MU I LECIALA ROPA. SZYNSZYL OTRZYMYWAL PRZEZ 2 TYGODNIE ANTYBIOTYK U WETERYNARZA, UCHO SIE ZAGOILO, JEDNAK WETERYNARZ KAZAL PO SKONCZONYM ANTYBIOTYKU SMAROWAC UCHO JAKAS "TRUCIZNĄ" NIE PAMIETAM NAZWY JEDNAK STOSOWALAM TO W SKALI 1:50 Z WODĄ. UZYLAM TEGO 3 RAZY I PO TYGODNIU USZKO ZACZELO MIEC RANKI ZACZELA SCHODZIC SKORA I ROBILY SIE STRUPY, W PIATEK BYLAM Z NIA U WETERYNARZA I KAZALA SMAROWAC SUDOCREMEM, JEDNAK TO NIC NIE POMOGLO, WCZORAJ WYBRALAM SIE PONOWNIE DO WETERYNARZA I LEKARZ STWIERDZIL ZE UCHO UMIERA ALE NIE WIE OD CZEGO I PRZEPISAL PONOWNIE ANTYBIOTYK, UCHO NA KONCOWCE JEST JUZ MARTWE I PEWNIE ODPADNIE. CZY KTOS MIAL TAKA SYTUACJE. WETERYNARZ MI NIE POMAGA TYLKO SZKODZI MOJEMU ZWIERZĄTKU, POWIEDZIAL ZE TRZEBA BEDZIE AMPUTOWAC UCHO JESLI MARTWICA ZA DALEKO ZAJDZIE.. CZY MOZE ZAATAKOWAC ROWNIEZ CIALO? DODAM DZISIAJ ZDJECIA JESLI KTOS ZAINTERESUJE SIE MOIM TEMATEM... MIESZKAM W GDANSKU NA UJESCISKU I TAM CHODZE DO WETERYNARZA. MOZE KTOS ZNA WETERYNARZA W KRWI I KOSCI ABYM MOGLA SIE DO NIEGO UDAC....
  • 0

#11 Michał

Michał

Gipsuje dziury w ścianach

• Administrator
  • 2215 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 25 styczeń 2012 - 14:59

Tu masz listę polecanych weterynarzy w Gdańsku http://www.forum.szy...wforum.php?f=30

A tu masz regulamin który powinnaś przeczytać, ponieważ twój post kwalifikuje się do śmieci http://www.forum.szy...topic.php?t=596 nawet nie zamierzam go poprawiać, bo trzeba by było napisać całość od nowa.
  • 0

Zapoznaj się z nową funkcją na forum "NASZE BLOGI" zajrzyj tu (klik) i zacznij blogowanie

Pojawiły się dodatkowe reklamy, zobacz co jest ich powodem (klik)

:loveszynszyla:

#12 Asia

Asia

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 25 styczeń 2012 - 18:59

Podejżewam, że sup3rstar, pisała to szybko i w stresie...dlatego nie przeczytała regulaminu;))

Daj znać co z Zuzią.
  • 0
Asia

#13 kasia_tomeq

kasia_tomeq

• Użytkownik
  • 729 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 25 styczeń 2012 - 19:45

Koniecznie zmień weterynarza!

A zamiast sudokremem ja bym uszko smarowała maścią nagietkową.
  • 0

#14 fibber

fibber

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 57 postów
  • LokalizacjaKujawy

Napisano 09 luty 2012 - 13:13

Witam,

wczoraj wieczorem zobaczyłem, że mój szynszyl po dłuższym czasie snu miał opadnięte jedno ucho. Wyglądało to tak, jakby ucho mu się podwinęło. Sam próbował sobie pomóc, drapał itd., ale nie pomagało, w końcu po jakiejś godzinie wróciło do normy.

Dziś było wszystko w porządku, spał i nagle widzę, że to samo zaczęło dziać się już jednocześnie z jednym i drugim uszkiem.

http://img822.imageshack.us/img822/1197/dsc00213ra.jpg

http://img29.imageshack.us/img29/9528/dsc00211gl.jpg

Zdarzyło się komuś coś podobnego? Jak widać po avatarze, normalnie uszy prezentują się tak, jak powinny.
  • 0

#15 ANASZTA

ANASZTA

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 396 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 09 luty 2012 - 13:24

sprawdź te uszy u weta, jeżeli same się nie dźwigają to pewnie stan zapalny
  • 0
Zwierzęta uważamy za inteligentne dopiero wówczas gdy sami je zrozumiemy, tymczasem każde zwierzę, nawet najmniejsze, posiada inteligencję nawet gdy my jej nie chcemy zauważyć!

#16 fibber

fibber

• Użytkownik
  • 57 postów
  • LokalizacjaKujawy

Napisano 09 luty 2012 - 20:27

podobnie jak we wczorajszym przypadku uszy powróciły do pozycji stojącej, szynszyl biega, skacze, cały czas jest energiczny. Poza tym oklapem nie zauważyliśmy żadnych zmian na uszkach, więc to chyba jakaś chwilowa niedyspozycja. Poobserwujemy przez następne dni.
  • 0

#17 ANASZTA

ANASZTA

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 396 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 09 luty 2012 - 20:59

W takim razie były tylko klapnięte po zaspaniu nic więcej ;]
  • 0
Zwierzęta uważamy za inteligentne dopiero wówczas gdy sami je zrozumiemy, tymczasem każde zwierzę, nawet najmniejsze, posiada inteligencję nawet gdy my jej nie chcemy zauważyć!

#18 Mariusz28

Mariusz28

• Użytkownik
  • 437 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Województwo:Pomorskie

Napisano 15 luty 2012 - 17:44

Śliczna kulka ;-) Mój Maks jak chce się go pogłaskać do opadają mu uszka :mrgreen: A jak skończę go "męczyć" to wracają do góry :-)
  • 0

Maksia* (4 latka), Jacuś* (13 lat), Sonia (7 lat), Śnieżek (4 lata), Turi* (8 lat)

#19 fibber

fibber

• Użytkownik
  • 57 postów
  • LokalizacjaKujawy

Napisano 16 luty 2012 - 08:52

ja już się do tego przyzwyczaiłem :) po prostu wstaje rano, a tu mój szyl z uszami przy futrze :) biega, biega i uszy już stoją. Wieczorem zrobi sobie drzemkę, budzi się i uszy opadnięte. Pobiega, poskacze i uszy znów na swoim miejscu. Widocznie on po prostu tak ma :)
  • 0

#20 myszowiec1104

myszowiec1104

• Użytkownik
  • 89 postów
  • LokalizacjaLubań/ Wałbrzych

Napisano 19 luty 2012 - 07:57

Witam, kupiłam szynszyla parę dni temu, jest młodziutka, od tamtej pory cały czas ma uszka przy futerku, co to może oznaczać? wybrać się z nią do weterynarza?? czy samo to minie?
  • 0

#21 kammax

kammax

Tańczy jak mu szynszyle zagrają

• Użytkownik
  • 1153 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecinka
  • Województwo:Zachodniopomorskie

Napisano 19 luty 2012 - 10:10

Opadnięte uszy mogą świadczyć o infekcji uszu, ale poczekaj jeszcze na pewno wypowiedzą się bardziej doświadczeni właściciele szylek.
  • 0
Życie jest darem i trzeba je szanowac, nie ważne czy ludzkie czy zwierzęcia

#22 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 19 luty 2012 - 11:18

Jeżeli siedzi sobie skulona i wtedy ma oklapnięte uszka to albo drzemie, albo sie jeszcze Ciebie boi. Czy wypuszczałaś ją już na wybieg? Jeśli podczas zwiedzania, biegania też ma klapnięte uszka to wtedy należy zacząć się martwić.
  • 0

#23 myszowiec1104

myszowiec1104

• Użytkownik
  • 89 postów

Napisano 19 luty 2012 - 21:02

Wypuszczę ją dopiero dziś, zobaczymy jak to będzie, jak dziś też będzie miała oklapnięte uszka to ją zabiorę do weterynarza.
  • 0

#24 Asia

Asia

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 20 luty 2012 - 20:17

Dokładnie, to może być stres. Na wybiegu powinna podnieść, jeśli nie to wizyta u weter.... nie zaszkodzi. A zajżyj jej do uszek jak Ci pozwoli oczywiście :->
  • 0
Asia

#25 myszowiec1104

myszowiec1104

• Użytkownik
  • 89 postów

Napisano 20 luty 2012 - 20:17

Niestety, mała wciąż ma oklapnięte uszy, czy to na wybiegu, czy nie, fakt, że nie tak mocno, jak np gdy śpi, ale mimo wszystko nie są takie sterczące jak powinny :( czy podczas takiej infekcji, gdy dotykam uszu małej, powinny ją boleć, lub coś w tym stylu? bo próbowałam sama dotykać uszek i w sumie nie było z tym problemu by unieść je do góry, wygląda to tak, jakby ona po prostu nie umiała ich tak trzymać, lub rzeczywiście wciąż się boi :(

[ Dodano: 20 Luty 2012, 20:19 ]

Asia, uszka dotykałam bez problemu, wyglądają normalnie, bynajmniej dokładnie tak samo, jak uszka samczyka, którego też mam.
  • 0

Zobacz podobne tematy z jednym lub większą ilością słów kluczowych: uszy, gorące, przesuszone, zapalenie ucha, oklapłe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych