Skocz do zawartości

FORUM SZYNSZYLE używa plików cookies. Przeczytaj Polityka prywatności aby zobaczyć więcej szczegółów. Aby zamknąć i nie pokazywać już tej wiadomości kliknij przycisk:    AKCEPTUJĘ PLIKI COOKIES I POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
AKCEPTUJĘ PLIKI COOKIES I POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
Czy wiesz, że... kolby zawierające produkty piekarnicze są niezdrowe? -

kolby zawierające produkty piekarnicze są niezdrowe?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

FUTERKO: posklejane / mokre / matowe / wystrzępione

futerko futro zmechacone wystrzępione posklejane mokre matowe kołtuny dredy uklejone

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
151 odpowiedzi w tym temacie

#1 dolorress

dolorress

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 4 postów
  • LokalizacjaMilanówek

Napisano 16 sierpień 2010 - 20:39

Zakładam nowy temat, bowiem szukam praktycznych wskazówek. Może ktoś z Was miał podobny problem po chorobie szynszyla, albo ma jakiś pomysł. [glow=blue]Chodzi mi o praktyczne rady[/glow], bo pomoc medyczną oczywiście zapewniłam.

Szynszyl zaczął się wylizywać, wydrapywać i na koniec pojawiły się łyse plamy. Przy tym stał się apatyczny i przestał jeść. Odwiedziłam 3 wet i żaden nie postawił diagnozy, choć zgodnie wykluczyli grzybicę (łysa skóra nie ma żadnych zmian – po prostu brak włosów).

Leczono go antybiotykiem, lekiem przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i podawano witaminy.

Nie wiem co pomogło, ale pomogło. Odzyskał humor i ma dobry apetyt. Niestety wygląda jak ‘sprany pluszak’ furto jest zmechacone i miejscami posklejane.

Chciałabym mu pomóc się oczyścić, ale mam cykora :-P

Psa czy kota, bym wyczesała, kołtun obcięła – ale szynszyla? Zachęcam go często do kąpieli, piasek wymieniam i tyle. Macie jakieś pomysły?

• 0
ściskam,

dolorress

#2 bobek

bobek

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 3 postów
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 16 sierpień 2010 - 22:04

Może coś z pokarmem, piaskiem, albo z podłożem?

Czy próbowałaś wymienić na innego producenta i jakich teraz używasz?

W takiej sytuacji na pewno wymieniłbym wszystko, żeby wykluczyć przyczyny środowiskowe. Nawet jeżeli masz markowe produkty, to może się zdarzyć, że szynszylowi coś nie podpasuje, albo się uczuli nawet jeżeli miał to przez kilka lat, zwłaszcza, że piszesz o leczeniu przeciwalergicznym, być może to leczenie pomogło.

Z tego co pamiętam gdzieś napisałaś (ale teraz nie mogę tego znaleźć), że szynszyla trzymasz w kuchni. Jest to bardzo złe miejsce ponieważ jest tam wysoka wilgotność i temperatura, a dodatkowo opary kuchenne mogą powodować, że szynszyl nie chce się wylizywać (myć)

Ewentualnie jeszcze stres może powodować gubienie sierści.

Myślę, że to są warunki środowiskowe chyba, że ktoś ma inne zdanie.
  • 0

#3 dolorress

dolorress

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 4 postów
  • LokalizacjaMilanówek

Napisano 17 sierpień 2010 - 20:06

Karma zmieniona, piasek jest dość dobry i jak pisałam futrzak wrócił do zdrowia. Chodzi mi o ułatwienie mu/pomoc w pielegnacji futra.

Warunki zakwaterowania też ma bardzo dobre, nie w każdej kuchni jest duszno i wilgotno. W każdym razie nie w mojej :-P
  • 0
ściskam,

dolorress

#4 kasia_tomeq

kasia_tomeq

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 729 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 17 sierpień 2010 - 21:04

Możesz spróbować wyczesać futerko ja czasem jak jest bardzo skołtunione lub sklejone to obcinam ale wiadomo jeżeli on ma dużo tego to nie bardzo! Spróbuj może go przemyć wilgotnym ręcznikiem, pozwól wyschnąć i dopiero ew kąpiel w piasku.
  • 0

#5 ANASZTA

ANASZTA

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 396 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 18 sierpień 2010 - 22:51

JA POLECAM KĄPIELE W PIASKU "PUCEK", PONIEWAŻ NIE JEST TO TYLKO DROBNY KWARCOWY PIASEK Z DODATKIEM TALKU, JAKICH WIĘKSZOŚĆ NA RYNKU, ALE W PRZEWAŻAJĄCEJ OBJĘTOŚCI PYŁ WULKANICZNY, A WIĘC DZIAŁA NIE TYLKO OSUSZAJĄCO ALE TEŻ ODŻYWCZO ZE WZGLĘDU NA ZAWARTOŚĆ MINERAŁÓW, NAPRAWDĘ DOBRZE ROBI NA SKÓRĘ I JAKOŚĆ FUTRA.

MOŻESZ TEŻ SIĘ ZGŁOSIĆ DO WETA Z PROŚBA O SPRZEDANIE SPECJALNEJ WITAMINY "F" , KTÓRA DZIAŁA WŁAŚNIE NA ODBUDOWANIE I POROST WŁOSÓW, A WIEM TO PONIEWAŻ MIAŁAM TEN SAM PROBLEM Z KRÓLIKIEM I OKAZAŁO SIĘ W KOŃCU ŻE POWODEM BYL WŁAŚNIE DRASTYCZNY BRAK WITAMINY "F" W ORGANIŹMIE, ZWIERZAK NIE POTRAFIŁ JEJ PRZYSWAJAĆ SAMODZIELNIE.

POZDRAWIAM!
  • 0
Zwierzęta uważamy za inteligentne dopiero wówczas gdy sami je zrozumiemy, tymczasem każde zwierzę, nawet najmniejsze, posiada inteligencję nawet gdy my jej nie chcemy zauważyć!

#6 xXmarekXx

xXmarekXx

W wolnych chwilach szyje hamak

• Użytkownik
  • 20 postów
  • LokalizacjaMirocin k. Rzeszowa

Napisano 20 luty 2011 - 10:49

Mam problem z moją samicą na śerści od połowy ciała w dół ma poprostu takie kulki śierściowe i nieiwem dlaczego jej to nie zchodzi jak to ściągnąć kąpiele nie pomagają a nożyczkami tego niewytne bo o jest do sóry i by miał łyse :) pomużcie
  • 0

#7 kasia_tomeq

kasia_tomeq

• Użytkownik
  • 729 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 20 luty 2011 - 11:24

Jesteś pewno że należało o tym napisać w temacie o karmieniu?

Czy dajesz szynszyli piasek do kąpieli?
  • 0

#8 xXmarekXx

xXmarekXx

• Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 20 luty 2011 - 20:12

No oczywiście , że tak
  • 0

#9 kasia_tomeq

kasia_tomeq

• Użytkownik
  • 729 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 20 luty 2011 - 21:43

spróbuj wyczesać futro, a jak to nic nie pomoże to zabierz szynszyle do weterynarza.
  • 0

#10 xXmarekXx

xXmarekXx

• Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 21 luty 2011 - 14:47

Tego nie da się wyczesać to jest poprostu taki kołtun
  • 0

#11 Evie37

Evie37

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 2 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 01 maj 2011 - 19:14

Witajcie:)

Jestem nowa na forum. Zarejestrowałam się na tej stronie, bo mam pewien problem. Moja Zuzia(ma 2 latka) od kilku dni ma po bokach w okolicach nóżek takie dziwne, rozczochrane futerko. Jest mętne i minimalnie krótsze. Niepokoi mnie to bardzo i zastanawiam się czym jest to spowodowane... Zachowuje się tak jak zwykle, nie gryzie się, nie drapie, nie jest agresywna. Często leży przy poidełku, z którego czasem kapie woda. Jak myślicie - czy wygląd futerka jest spowodowany zmoczeniem wodą? Proszę o jak najszybszą odpowiedź, ponieważ bardzo mnie to niepokoi:(
  • 0

#12 kasia_tomeq

kasia_tomeq

• Użytkownik
  • 729 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 01 maj 2011 - 19:58

Jeżeli ma mokre futro to powinno wyschną. Z poidełka nie może kapać spróbuj przeczyścić rurkę patyczkiem higienicznym jeśli to nic nie da to musisz kupić nowe.

Trudno z opisu powiedzieć co jest Twojemu szynszylowi jeżeli jego wygląd jest dla Ciebie niepokojący to może wybierz się do weterynarza.
  • 0

#13 Evie37

Evie37

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 2 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 02 maj 2011 - 18:29

Dziękuję za szybką odpowiedź:) Futerko nie jest mokre, ale mimo to tak jak już wcześniej wspomniałam - jest mętne. Głaskałam Zuzię w tym miejscu i zachowywała się tak jak zwykle. Być może rzeczywiście muszę przeczyścić rurkę poidełka lub kupić nowe. Spróbuję uwiecznić wygląd jej futerka na zdjęciu i umieszczę je tutaj. Poczekam jeszcze trochę, a jeśli rzeczywiście nic się nie zmieni pójdę z nią do weterynarza...
  • 0

#14 kasia_tomeq

kasia_tomeq

• Użytkownik
  • 729 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 02 maj 2011 - 19:09

Jak często dajesz piasek do kąpieli?

Wygląd futra może odzwierciedlać stan organizmu szynszyla może warto wzbogacić dietę w siemię lniane, pyłek pszczeli, dziką róże.

Czym karmisz szynszyla? Jaką karmą oraz co oprócz podstawowego pokarmu podajesz?
  • 0

#15 ANASZTA

ANASZTA

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 396 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 02 maj 2011 - 19:36

Cześć! Z opisu wygląda to jednak na wygryzanie, pewnie wynik stresu, może zmieniłaś coś w klatce lub dookoła niej, albo szylkowi coś dolega ?
  • 0
Zwierzęta uważamy za inteligentne dopiero wówczas gdy sami je zrozumiemy, tymczasem każde zwierzę, nawet najmniejsze, posiada inteligencję nawet gdy my jej nie chcemy zauważyć!

#16 Aguniaosw

Aguniaosw

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 18 postów
  • LokalizacjaOświęcim

Napisano 14 maj 2011 - 12:17

Mam podobny problem.. Mojego szylka futro też wygląda jakby było mokre.. nie mam pojęcie czemu, wodę ma w miseczce więc nie możliwe żeby od tego.. Piasek daje co 1-2 dni.
  • 0

#17 AnkaPy

AnkaPy

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 51 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin

Napisano 27 grudzień 2011 - 19:46

Wiem, że to nie choroba ale ten dział wydał mi się najbardziej odpowiedni. Moja Kulcia ma 2 miesiące i jej futerko jest takie "rozdzielające się", nie jest gładkie jak u innych szynszyli, tylko wyraźnie widać osobne pasma. I w związku z tym ciekawa jestem, czy codzienna kąpiel w piasku spowoduje, że futerko stanie się gładziutkie i jednolite jak u waszych maluchów?

Zdjęcie mojej małej znajdziecie w galerii.
  • 0

#18 abrakadabra

abrakadabra

Tańczy jak mu szynszyle zagrają

• Użytkownik
  • 1032 postów
  • Lokalizacjałódzkie
  • Województwo:Łódzkie

Napisano 27 grudzień 2011 - 22:59

Futerko powinno poprawić się po kąpielach, ale z tego co widzę, to szynszyla się regularnie kąpie,a więc może to być uwarunkowane genetycznie. Okrywę włosową, tak jak i wiele innych cech, się dziedziczy. Jeśli tak, to już będzie miała taki urok.

Pod względem futerka widziałam 'gorsze' przypadki, zobacz na tą kulkę:

http://www.youtube.com/user/MyFunnyChinchilla#p/u/6/kUic-PnxPZQ

Ta szynszylka ma tak na stałe, na każdym filmiku.
  • 0
Sid (beż Towera homo) - 27.03.2011 - 19.05.2013
Badi (standard) - 04.2011

#19 AnkaPy

AnkaPy

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 51 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin

Napisano 27 grudzień 2011 - 23:09

Faktycznie, troche zwichrowana.. Co nie znaczy, że odbiera jej urody :)
  • 0

#20 manieczka81

manieczka81

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 1 postów
  • LokalizacjaSzczecinek

Napisano 27 grudzień 2011 - 23:26

Obejrzałam fotki w galerii.Ja mam miesięcznego szylka i ma bardzo podobne futerko.Nawet bardziej zwichrowane niż Twoja.Zastanawiałam się nawet czy tak mu\jej (nie potrafię jeszcze określić płci) zostanie czy takie po prostu są młode.Moje maleństwo jeszcze w ogóle nie ma najmniejszych chęci na kąpiele w piasku więc nie wiem czy futerko zmienia się pa kąpieli czy nie.
  • 0

#21 abrakadabra

abrakadabra

Tańczy jak mu szynszyle zagrają

• Użytkownik
  • 1032 postów
  • Lokalizacjałódzkie
  • Województwo:Łódzkie

Napisano 28 grudzień 2011 - 01:20

Wychowuję 3 szynszyle od ich 3ciego miesiąca życia (Sida kupiłam gdy miał 2,5 miesiąca) i wszystkie miały aksamitne, wyrównane futerko.

Faktycznie, troche zwichrowana.. Co nie znaczy, że odbiera jej urody

Zgadzam się. :)
  • 0
Sid (beż Towera homo) - 27.03.2011 - 19.05.2013
Badi (standard) - 04.2011

#22 heke

heke

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 17 postów
  • LokalizacjaGdynia

Napisano 28 grudzień 2011 - 12:37

Nasza Bajka ma podobne futerko- miejscami gładkie, a reszta taka właśnie jak na filmiku :) Za to Milka jest zupełnie gładka.
  • 0

#23 Maja90

Maja90

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 9 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 31 grudzień 2011 - 11:04

A ja mam właśnie problem, że moja samiczka nie chce się za bardzo kąpać i przez to ma posklejane futerko. Samczyk tylko zobaczy piasek i już jest w wanience i tarza się 10 razy a dziewczynka najwyżej wejdzie, pokopie piaskiem po brzuszku i wychodzi i nawet się nie wyturla. Nie wiem jak ją zachęcić do kąpieli :(
  • 0

#24 Asia

Asia

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 31 grudzień 2011 - 11:06

A jaki masz piasek?? być może jej nie odpowiada. A czy wcześniej się kąpała???
  • 0
Asia

#25 Maja90

Maja90

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 9 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 31 grudzień 2011 - 11:23

Piasek mam pucek, wcześniej wydaję mi się, że częściej się kąpała, a teraz nie kąpie się właściwie wcale. Ten sam piasek mają już od ponad pół roku właściwie, nie był zmieniany ani nic. Wanienkę mają też raczej wygodną, taką standardową plastikową z zielonym dnem i niebieską przeźroczystą pokrywką.
  • 0

Zobacz podobne tematy z jednym lub większą ilością słów kluczowych: futerko, futro, zmechacone, wystrzępione, posklejane, mokre, matowe, kołtuny, dredy, uklejone

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych