Skocz do zawartości

FORUM SZYNSZYLE używa plików cookies. Przeczytaj Polityka prywatności aby zobaczyć więcej szczegółów. Aby zamknąć i nie pokazywać już tej wiadomości kliknij przycisk:    AKCEPTUJĘ PLIKI COOKIES I POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
AKCEPTUJĘ PLIKI COOKIES I POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
Czy wiesz, że... kolby zawierające produkty piekarnicze są niezdrowe? -

kolby zawierające produkty piekarnicze są niezdrowe?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

FUTERKO: posklejane / mokre / matowe / wystrzępione

futerko futro zmechacone wystrzępione posklejane mokre matowe kołtuny dredy uklejone

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
151 odpowiedzi w tym temacie

#26 Asia

Asia

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 31 grudzień 2011 - 15:59

A nie ma jakiegoś uczulenia??? Zobacz na skórze.
  • 0
Asia

#27 magn_et

magn_et

W wolnych chwilach szyje hamak

• Użytkownik
  • 20 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 grudzień 2011 - 19:59

Witam. Mam podobne objawy u moich. ROBACZEK ma z tyłu co jakiś czas łysiejący plac, jak zarośnie to znowu zaczyna łysieć - MAMUŚKA i MAŁGOSIEK mają piękne łutro a JAŚ i JUNIOR trochę postrzępione. Ciekaw jestem od czego jest to uzależnione ?

Pozdrawiam.
  • 0
magn_et

#28 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 01 styczeń 2012 - 20:24

U nas jest podobnie, ale to starsze szylki mają gorsze futerko. Maluchy mają śliczne;)) może taka ich uroda......
  • 0
Asia

#29 Maja90

Maja90

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 9 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 01 styczeń 2012 - 20:33

Oglądałam dzisiaj dokładnie szyszkę, ale nie znalazłam żadnego uczulenia. W sumie nic jej nie dolega, nie wygląda jakby się drapała więcej czy coś. Może po prostu jest takim brudaskiem :)
  • 0

#30 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 01 styczeń 2012 - 20:39

Poczekaj...napewno się w końcu wyczochra ;-)
  • 0
Asia

#31 szyszek

szyszek

• Użytkownik
  • 22 postów
  • Lokalizacjaostrołęka

Napisano 24 styczeń 2012 - 14:42

na mojej szynszyli pojawiły się białe plamy. czy to jest groźne ????

[ Dodano: 24 Styczeń 2012, 16:44 ]

POMOCY :569:
  • 0

#32 abrakadabra

abrakadabra

Tańczy jak mu szynszyle zagrają

• Użytkownik
  • 1032 postów
  • Lokalizacjałódzkie
  • Województwo:Łódzkie

Napisano 24 styczeń 2012 - 19:14

Zaraz zaraz. Białe plamy w jakim sensie? Widać łysą skórę? Czy futro zmieniło ubarwienie? :idea: Zdjęcie by dużo pomogło, tak samo jak dokładniejszy opis przypadku.
  • 0
Sid (beż Towera homo) - 27.03.2011 - 19.05.2013
Badi (standard) - 04.2011

#33 kammax

kammax

• Użytkownik
  • 1153 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecinka
  • Województwo:Zachodniopomorskie

Napisano 24 styczeń 2012 - 21:55

Też tak mysle, wstaw zdjęcia wtedy bedzie mozna coś więcej powiedzieć i doradzić!
  • 0
Życie jest darem i trzeba je szanowac, nie ważne czy ludzkie czy zwierzęcia

#34 szyszek

szyszek

• Użytkownik
  • 22 postów
  • Lokalizacjaostrołęka

Napisano 16 luty 2012 - 20:25

1 nie umiem wstawiać zdięć

2 gdy mój szynszyl wpadł do wody to wytarłem go ręcznikiem i włożyłem do klatki na drugi dzień zauważyłem na jego futrze białe plamy. ((powoli znikają 8-) ))
  • 0

#35 kammax

kammax

• Użytkownik
  • 1153 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecinka
  • Województwo:Zachodniopomorskie

Napisano 17 luty 2012 - 11:30

Aby wstawiś zdjęcia na forum musisz je najpierw wrzucić np na
fotosik.pl
, a potem skopiuj link to posta i powinno się pokazać zdjęcie.
  • 0
Życie jest darem i trzeba je szanowac, nie ważne czy ludzkie czy zwierzęcia

#36 Puncia

Puncia

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 238 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 17 luty 2012 - 12:07

podczas łączenia -posypało się futro...szyle nie atakowały nosków łapek ani uszu ale futra latało ze pomimo tego ze 4 razy dziennie zamiatam i 2 razy myłam podłogę -dalej wszędzie pełno kłaczków,no i obie samiczki maja maleńkie ale gołe miejsca na plecach-właśnie tam najbardziej rwały futro-nie jest to grzybica skóra jest ładna nie łuszcząca Różowa -ale tak normalnie różowa-zdrowa po prostu!

Ami miała normalne geste ładne futro,Adda jak przyszła do nas to tez a teraz-od sikania wyrywania sierści sikania bicia łapkami,psikania kocimiętka lub woda-jak sie zaczynały za ostre gierki w klateczce futro na grzbietach jest powyrywane,mniej geste posklejane no i te małe łyse miejsca -wyglądają fatalnie-jutro ida do większej klatki dziś dostają sianko i miskę -poidełko mają już czy to futro powyrywane odrośnie i znów będze ładne-bo to pozlepiane i brudne to rozumiem ze piasek załatwi sprawę a to powyrywane?-odrośnie??

a Moz coś im poodać na ładne futerko- siemie lniane .Co pomaga na futerko?

Druga sprawa

Martwi mnie Wergiliusz miał sporo stresu od poniedziałku był budzony-poranne wybiegi-Samiczki były mniej agresywne rano więc wybiegi wspólne były głównie rano!

w nocy z środy na czwartek chyba na-pewno jadł bo w dzień na wybiegu w łazience robił normalne duże kupki.

Ale to był zupełnie nowy teren więc stres...a potem wylądował z dwoma Paniami w maleńkiej klatce -wielkości transporterka Panie się kłóciły byli spryskane kocimiętką-niby on nic nie robił starał się spać ale do budziły ich potyczki...i wczoraj-w czwartek w dzień i wieczór do 23.30 nic nie jadł-dziś też nie nawet smakołyków nie chciał zjadł może 2 albo3 ziarenka nasionek lnu a wczoraj 1kawałek suszonego banana-jabłuszka nie chciał...

Ami wczoraj do 22też nic nie chciała-zwykle zaczynają jeść o18 .ale wczoraj nie chciała- wkońcu o 22 zjadła jabłuszko potem sianko i trochę granulatu-więc już je a Wergiliusz nie je...!

Ami raz widziałam ze pije Adda -zrobiła łyczka morze dwa z poidełka Wergila nie widziałam-teraz podałam im na łyżeczce Wergil zrobił łyka Ami tez Adda nie chciała-z poidełka przez noc zniknęło bardzo mało-prawie nic...-martwić się czy poczekać spokojnie-jak się przestaną stresować będzie lepiej
  • 0

#37 nitika

nitika

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 442 postów
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 17 luty 2012 - 12:37

Witaj, tez miałam przypadek gdy podczas łączenia (samiec i samica) strasznie się gryzły..futerko sobie wyrywały (w takiej sytuacji na pewno miały też stres więc to jeszcze bardziej powodowało wypadanie futerka) niestety w moim przypadku ta para nie została razem -nie mogłam patrzeć jak się gryzą :( po tygodniu moja samica dostała nowego samca (miałam możliwość wymiany na hurtowni) z początku też się zaczepiały lecz nie tak ostro jak z tamtym samcem. Po kilku dniach już spały wtulone razem :) no i od tamtego czasu Kinga ze Spajkiem przezyły 12lat razem (prawie miesiąc temu odszedł od nas Spajk)..teraz Kingusia jest sama...jednak ze względu na jej wiek boję się ją z kimś znów łączyć..duży stres w jej wypadku może nie być bezpieczny...

Myślę że dobrze by było gdybyś dla pewności zadzwoniła do weterynarza w okolicy (nie zabieraj szylek tylko po prostu zadzwoń i opisz sytuację jeśli weterynarz będzie miał pojęcie o tych cudownych zwierzakach z pewnością będzie wiedzieć jak pomóc.

Co do Sierści -tak ona odrośnie, dawaj im więcej witaminek -możesz nawet posypać wibowitem pokarm co kilka dni...ja tak robie od lat..

[ Dodano: 17 Luty 2012, 12:52 ]

Właśnie trochę czytałam o łączeniu szylek... natrafiłam na przerażający (jak dla mnie) film próby łączenia szynszyli..

nie wiem czy jest to naturalne ...ten jeden szynszylek jest cały czas atakowany, nie umiem na to patrzeć;(

http://www.youtube.com/watch?v=PolXC8XPRWc

[ Komentarz dodany przez: abrakadabra: 18 Luty 2012, 01:24 ]

Poczytaj proszę w regulaminie jak podajemy zewnętrzne linki na forum.
  • 0

#38 Puncia

Puncia

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 238 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 17 luty 2012 - 13:13

u nas agresje wywoływała przestrzeń do uciekania w klatce była1 próba gryzienia-Ale Ami pomimo ze miała pod pyszczkiem ucho nosek łapki-gryzła tylko futro-chciała małą przytrzymać by ją zdominować- młodsza robiła to samo w małej klateczce sie dogadały -nawet jak Ami sie denerwuje bo mala sie jej gdzieś wepcha-to mała sie nastawia do zdominowania i je sobie dalej spokojnie Ami widzi ze to nie próba dominacji tylko jedzonko i jest spokój!-śpia teraz wtulone jedna beżowo biało standardowa kulka z 3 ogonami -słodziaki -zobaczę jak będzie w większej klatce ale o to futro mi chodzi...
  • 0

#39 nitika

nitika

• Użytkownik
  • 442 postów
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 17 luty 2012 - 13:42

No to idzie w dobrym kierunku;)

Futerko odrośnie..moja też miała gołe placki..

Chciałabym połączyć moją 12 letnią z parką 4letnich by nie była samotna ale nie wiem od czago zacząć i czego się spodziewać:) ale to już nie ten temat ;)

Myślę że nie masz podstaw do obaw moje też nie piją zbyt dużo a co do jedzenia jeśli ma apetyt na coś 'słodkiego i mokrego' to ja bym się nie martrwiła..obserwuj ile je i czy nie spada mu masa ciała myślę że to chwilowe ze względu na stres...
  • 0

#40 Puncia

Puncia

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 238 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 18 luty 2012 - 16:45

ponieważ szylki mało jadły-bo nie bardzo miały się jak ruszać,a samczyk nie jadł wcale włożyłam je do woliery dziś koło12.00-spokój najpierw latały jak porąbane i zwiedzały wolierę -maksymalnie przemeblowaną wymytą wyparzoną! potem każde siedziało na innej półce i sie zaczynałam martwić,do tego Wergil wcale nie jadł i zero kupek...

ale jak panie zjadły to poszły razem do podwieszanego domku ,a w tej chwili zjadł kosteczke trawa z lucerną-smakołyk a po chwili 3 listki brzozy i poszedł do miseczki tam 3 granulki VL complete i poszedł do małego domku...czekam na kupki!

Jestem pełna nadziei że wszystko jest i będzie ok-oczywiście trzymam rękę na pulsie
  • 0

#41 Michał

Michał

Gipsuje dziury w ścianach

• Administrator
  • 2215 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 18 luty 2012 - 19:29

kammax, I tu właśnie widać jak czytaliście regulamin.

Aby wstawiś zdjęcia na forum musisz je najpierw wrzucić np na

Kod:

fotosik.pl

Tu macie opis jak umieścić zdjęcie http://www.forum.szy...topic.php?t=528 to jest najlepsza metoda.
  • 0

Zapoznaj się z nową funkcją na forum "NASZE BLOGI" zajrzyj tu (klik) i zacznij blogowanie

Pojawiły się dodatkowe reklamy, zobacz co jest ich powodem (klik)

:loveszynszyla:

#42 nitika

nitika

• Użytkownik
  • 442 postów
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 18 luty 2012 - 21:41

Jeśli nie będzie nic jeść przez 2-3 dni musisz to zgłosić weterynarzowi. Moja raz tak miała i dostała zastrzyk na pobudzenie żołądka do działania by dostał apetytu.. ja gdy adoptowałam dwa szynszylki z początku tez prawie nic nie jadły -dawałam im wszystko co tylko mogłam (nawet gerbery-te dla dzieci) po 3dniach normalnie już jadły a kupki były zdrowe..najprawdopodobniej zmiana miejsca i właścicieli była dla nich stresem.. mamy je 3tygodnie -nadal mało piją co też zaczyna mnie zastanawiać ;/

Ohh gdybyśmy znały 'język szynszylków' :) powodzenia!
  • 0

#43 Puncia

Puncia

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 238 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 18 luty 2012 - 22:30

Wypuściłam samca na wybieg-samiczek sie boję-na wybiegu-20 minut zrobił 8kupek ;)trochę mniejszych niż zwykle wrócił pod klatkę -wpuściłam go pobiegł pić i jeść a potem opanował karuzele-jestem w szoku bo pierwszy raz ma karuzele-nie biegał szybko ale sobie truchtał ;)

wiec wszystko ok

Ps.zwykle wybiegi robię codziennie koło minimum2 godzinne zwykle koło4-6h ale boję sie ze na wybiegu samiczki znowu sie pogryza i chce poczekać
  • 0

#44 szyszek

szyszek

• Użytkownik
  • 22 postów
  • Lokalizacjaostrołęka

Napisano 07 marzec 2012 - 19:27

naszczęście już zniknęły te plamy :lol:

[ Dodano: 7 Marzec 2012, 19:27 ]

dzięki za pomoc w zdięciach ;-)
  • 0

#45 marcela

marcela

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 87 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała

Napisano 02 maj 2012 - 13:54

Witam,

Mam mały problem z futerkiem mojej kulki, ponieważ wszystko jest w porządku jest chętna do zabaw, zachowuje się normalnie tak jak zawsze, wariuje skacze, jedzenie ma cały czas takie samo ponieważ dobrze go przyswajała i często się kąpie ale od pewnego czasu zauważyłam że jej futerko jest tłuste rozczochrane i się rozdziela. Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane bo wszystko jest tak jak zawsze. Ma ktoś może jakiś pomysł co można zrobić?
  • 0

#46 Puncia

Puncia

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 238 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 02 maj 2012 - 17:18

a jaki piasek ma do kąpieli?-co ile ma go udostępniany??
  • 0

#47 marcela

marcela

• Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 02 maj 2012 - 20:47

Wiesz co ciężko mi powiedzieć jaki to dokładnie pyłek jest ponieważ mamy go od samego początku tj od grudnia i dostaliśmy go od samego hodowcy od którego mamy zwierzątko i nie jest to piasek tylko ten specjalny pyłek. Generalnie nic nie zmienialiśmy w tym kierunku......Natomist jest on dla niej ogólnodostępny jak tylko Melka biega to wskakuje sobie do kąpieli i kąpie się tak często w czasie biegania jak potrzebuje sama sobie to ustala. Jedzenia też nie zmianialiśmy jej dostaje wszystko tak jak zawsze.
  • 0

#48 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 02 maj 2012 - 21:11

A jak często wymieniasz pył na świeży? Jeśli ma go cały czas w klatce to się szybko brudzi: odchodami, siankiem, kawałkami karmy itd.
  • 0

#49 marcela

marcela

• Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 02 maj 2012 - 21:26

Pyłku nie ma w klatce, pyłek jest w pojemniku na zewnątrz, jak wychodzi biegać to wtedy idzie się też wykąpać, pył jest dość często wymieniany, tak samo jak czyszczona klatka, staramy się faktycznie bardzo dbać o nią o to co je, żeby miała czysto, żeby dość często jednak biegała a nie siedziała w klatce itp...dlatego też zastanawia mnie to dlaczego to futerko tak często się jej tłuści i rozchodzi
  • 0

#50 Michał

Michał

Gipsuje dziury w ścianach

• Administrator
  • 2215 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 03 maj 2012 - 21:31

Ja zaczął bym od piasku. Zastanawia mnie ile tego pyłu dostałaś od hodowcy, skoro masz gu już pół roku, napisz dokładnie co ile go wymieniasz bo "dość często" to pojęcie względne jest, może "dość często" to jednak zbyt rzadko? Może ten pył zawilgotniał i nie czyści już tak dobrze w czym go trzymasz?

[ Dodano: 3 Maj 2012, 22:32 ]

P.S. sporo już o pyle dla szynszyli było napisane, poczytaj jakie piaski inni polecają.
  • 0

Zapoznaj się z nową funkcją na forum "NASZE BLOGI" zajrzyj tu (klik) i zacznij blogowanie

Pojawiły się dodatkowe reklamy, zobacz co jest ich powodem (klik)

:loveszynszyla:

Zobacz podobne tematy z jednym lub większą ilością słów kluczowych: futerko, futro, zmechacone, wystrzępione, posklejane, mokre, matowe, kołtuny, dredy, uklejone

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych