Skocz do zawartości

Czy wiesz, że... szynszyle są aktywnie głównie wieczorem i w nocy? -

szynszyle są aktywnie głównie wieczorem i w nocy?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

ŁĄCZENIE DWÓCH SAMIC

Łączenie dwóch samic dwie samice łączenie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
679 odpowiedzi w tym temacie

#76 Gosiaczek

Gosiaczek

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 274 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 26 październik 2012 - 09:04

kaffa, Właśnie tak chcę zrobić troszkę ją podtuczyć aby byla silniejsza bo teraz to straszny przecinek jest. Wczoraj mimo wszystko puściłam je po pokoju ale Fali od razu zabrała się za futro Kati. Szkoda mi Kati bo siedzi taka smutna w klatcen nie bryka tak jak kiedyś. Na razie jednak zdecydowałam, że jednak chyba będzie lepiej dla Kati jak nie będę jej stresować Falinką.
  • 0

#77 kaffa

kaffa

W jego domu rządzą szynszyle

• Użytkownik
  • 4556 postów
  • LokalizacjaWrocław\Shrekownia\
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 26 październik 2012 - 10:07

Myślę że to dobra decyzja. Podobny problem miała Aniutka z Dyziem , który dostawał lanie od Capucinno i Franka. Niestety zakonczyło się to zmianą miejsca zamieszkania przez Capuucino. Teraz bezyk ma dwie kobietki do rozpieszczania , a Franek i Dyzio będą musieli sie dogadać. Mam nadzieję że twoje kobitki dojdą do porozumienia bez koejnej wojny
  • 0

#78 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8873 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 26 październik 2012 - 11:05

Gosiaczek, u mnie wciąż trwa rekonwalescencja Dyzia. Na początku tez był smutny i spanikowany. Teraz jest już OK Dyziek biega jak kiedyś i nawet zaczyna zaczepiać Frania, kiedy ten jest w klatce. Kiedyś nawet się nie zbliżał do niego, a kiedy Franio dopadł do krat to Dyziek uciekał w panice.
Franiowi jest trochę smutno, ale kupiłam mu talerzyk do biegania. Nie ma wyjścia to musi potrwać
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#79 Gosiaczek

Gosiaczek

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 274 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 26 październik 2012 - 22:00

U Kati widać bardzo dużą zmianę w zachowaniu. Kiedyś to ona dominowała była zawsze górą, a teraz siedzi cichutko jak myszka w kąciku. Właśnie ja teraz wypuściłam to troszkę sobie biega i zażywa kąpieli piaskowych. Teraz przynajmniej widzę że zjada całą swoją porcję karmy więc może trochę przytyje. Ale szczerze mówiąc kiepsko widzę ich ponowne polączenie, chyba że Kati będzie w bardzo dobrej formie fizycznej. Tylko ,że to na pewno potrwa nie krócej jak ze dwa miesiące. Obawiam sie że jednak przez tak długi czas dziewczyny na dobre od siebie odwykną . Najlepsze jest to , że już mam w planach zrobienie trzeciej klatki ze starej szafy :lol: trzy klatki to już sporo :roll: no ale cóż...
  • 0

#80 kaffa

kaffa

• Użytkownik
  • 4556 postów

Napisano 27 październik 2012 - 07:28

no to jest dobra myśl. Ja kombinuje większą klatusie bo mi sie niedługo rodzinka powiększy o koleją piekną kulczkę . Mam nadzieję że łączenie będzie nie męczące . Bardzo się boje fruwającego futra, niestety samice są terytorialne, wiec nastawiam sie na walkę
  • 0

#81 kammax

kammax

Tańczy jak mu szynszyle zagrają

• Użytkownik
  • 1153 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecinka
  • Województwo:Zachodniopomorskie

Napisano 27 październik 2012 - 17:24

Oj już nie panikuj u mnie 2 dziewczyny przyjeły Capucino w ciągu 3 dni.
  • 0
Życie jest darem i trzeba je szanowac, nie ważne czy ludzkie czy zwierzęcia

#82 kaffa

kaffa

• Użytkownik
  • 4556 postów

Napisano 27 październik 2012 - 17:30

hehe panikuje, mam nadzieję że niepotrzebnie. wiesz jak to jest - też miałaś obawy :roll: , a ja to jak już podjełam sie że będą u mnie miały raj to stanę na rzęsach żeby panienki były szcześliwe. :lol:
  • 0

#83 Gosiaczek

Gosiaczek

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 274 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 15 listopad 2012 - 13:00

Witam wszystkich ponownie. Wracając do mojej historii z dwoma pokłóconymi dziewczynami to sprawa stoi tak , że właśnie śpią razem wtulone w klatce w części Katiuszki :-P .
Wczoraj na wybiegu wypuściłam je obydwie, oczywiście jak zawsze Falinka goniła i nie dawała spokoju Kati, a ta tylko uciekała. W pewnej chwili powiedziałam sobie dość ! kto tu do diaska rządzi ? Nie będę mieć trzech klatek i robić trzech wybiegów po kolei dla wszystkich, wykorzystałam moment jak Kati weszła do transporterka z pyłkiem , wepchnęłam tam Falinkę zamknęłam klatkę i niech się dzieje co chce, mają się pogodzić i koniec . Oczywiście obserwowałam całe zdarzenie cały czas. Kati nie ukrywam że cały czas ,,szczekała'' , sikała ale futro sie NIE SYPAŁO . Po paru minutach włożyłam je do klatki -części Katiuszki i wyglądało to mniej więcej tak ; Falina się czuła jak u siebie jadła, piła , a Kati siedziała w kąciku trochę przestraszona i gotowa do obrony w razie czego. Ale nie musiała się już bronić bo Falinka juz wyluzowała i przestała ją gonić. W pewnym momencie Kati wyszła z kącika i zaczęła się tak słodko noskiem niuchać z falinką, coś tam do siebie popiskiwały ale od razu było widać że sympatia wzajemna znowu wróciła. Poobserwowałam je jeszcze przez ok godzinkę i tak je zostawiłam już na noc. Dzisiaj rano piękny widok wiadomo jaki; dwie kulki wtulone w siebie. Mam nadzieję że tak już zostanie na zawsze. Teraz muszę zdemontować ścianę w klatce, dać dwie miski , dwie butelki aby nie było sprzeczek, która pierwsza ma jeść czy pić aby nie dawać im powodów do kłótni. Teraz tylko zostaje problem z jedzeniem Falina zjada większość granulatu i jest gruba , a Kati przez to zjada mniej bo jej nie starcza. Jak były osobno to Falika dostawała 1 łyżkę granulatu i zawsze sinko- miała dietę , a Kati dostawała dwie pełne łyżki, sianko i zawsze zjadała pełną obfitą porcję. Ale to już inny wątek.
  • 0

#84 kaffa

kaffa

• Użytkownik
  • 4556 postów

Napisano 15 listopad 2012 - 13:41

Super wieści. Mam nadzieję że miłósc zaości na stałe wsród szyszylowych pannic. cieszę się bardzo że się udało
  • 0

#85 Quiet

Quiet

Gipsuje dziury w ścianach

• Użytkownik
  • 2091 postów
  • LokalizacjaTrzebnica

Napisano 15 listopad 2012 - 19:53

Gosiaczku cieszę się, że dziewuszki się dogadały. Mam nadzieję, że już tak zostanie. jeżeli chodzi o karmienie to może spróbuj najpierw nakarmić Kati a potem Falinę. Wypuść jedną na wybieg a drugiej daj jeść.
  • 0

#86 Gosiaczek

Gosiaczek

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 274 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 15 listopad 2012 - 22:21

No tak, ale to nie jest takie proste bo Kati zjada po troszkę przez cały wieczór \ noc, a Falinka zjada raczej wszystko od razu. Jakoś damy radę ;-) najważniejsze , że dziewczyny się dogadały.
  • 0

#87 Quiet

Quiet

• Użytkownik
  • 2091 postów
  • LokalizacjaTrzebnica

Napisano 16 listopad 2012 - 09:13

Może daj je do osobnej klatki, co jakiś czas i dokarm chuderlaka, wiem że rozłączenie nie jest fajne, ale może w ten sposób trochę ją dokarmisz.
  • 0

#88 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8873 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 listopad 2012 - 14:13

Wspaniała wiadomość. Może i z moimi chłopakami też się tak skończy. Oby :>
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#89 Gosiaczek

Gosiaczek

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 274 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 16 listopad 2012 - 23:06

Właśnie wróciłam z pracy poszłam do moich kulek i jakby nigdy nic, kumplują się jak dawniej. Mam nadzieje że to był tylko wybryk jednej nocy i nigdy się nie powtórzy. Tak naprawdę zadziałało tu pogodzenie ich w małym transporterku , myślę że to zadziałało tak jak łączenie szylek w małej klatce, po prostu nie miały gdzie przed sobą uciekać , a tak na prawde krzywdy sobie nie robiły i musiały być ze sobą czy chcą czy nie. Pofukały trochę , posikiwały się nawzajem i na tym się skończyło. Fakt Kati była bardziej przestraszona ale krzywda jej się nie działa. Trzecia klatka i trzy wybiegi pod rząd w pokoju raczej by już nie przeszły

[ Dodano: 16 Listopad 2012, 23:19 ]
kaffa, pisałaś że w lutym czeka cie łączenie dwóch samic i się boisz jak to będzie, fakt samice są bardziej terytorialne ale pocieszę Cie , że jak ja łączyłam po raz pierwszy Kati i Falinkę Falinka doszła do Kati, to wcale nie było strasznie. Kati goniła ją po pokoju ale to normalne , a jak włożyłam je do klatki razem to w ogóle się nie gryzły ani nawet nie goniły z tego co pamiętam, tylko fukały. Z terazniejszym doświadczeniem jakie mam odnośnie łączenia to mogę przyznać że było to superowe łączenie. Pomijając Rubiego i Patilusię , którzy dosłownie po 15 min znajomości się pokochali, ani jednego fuknięcia, szczeknięcia :roll: :579:
  • 0

#90 kaffa

kaffa

• Użytkownik
  • 4556 postów

Napisano 17 listopad 2012 - 07:40

Gosiaczku, ech pocieszyłaś mnie . Najwyżej będę ciebie zadręczać pytaniami jak będę miała problemy. Chciałabym żeby jednak ten proces przebiegł szybko i bez problemu. Oj te 15 min to będzie moje marzenie :lol:
  • 0

#91 Quiet

Quiet

• Użytkownik
  • 2091 postów
  • LokalizacjaTrzebnica

Napisano 17 listopad 2012 - 09:06

Gosiaczku super, że kulki są razem, mam nadzieję, że więcej się nie będą gniewać na siebie. Kaffa zbieraj siły na łączenie, masz jeszcze trochę czasu, więc oswajaj Tusię w ekspresowym tempie. :mrgreen:
  • 0

#92 Gosiaczek

Gosiaczek

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 274 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 22 listopad 2012 - 13:20

kaffa, A skąd będziesz nieć tą druga samiczkę ? teraz masz tylko jedną ?
  • 0

#93 kaffa

kaffa

• Użytkownik
  • 4556 postów

Napisano 22 listopad 2012 - 14:22

Tak mam tylko Tusię a druga dorasta u Jiuu w lutym będzie do mnie jechać. w maluchy zdobywają świat są jej fotki
  • 0

#94 Gosiaczek

Gosiaczek

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 274 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 22 listopad 2012 - 15:42

kaffa, maluszki super, bierzesz tą beżową ? tak ?
  • 0

#95 kaffa

kaffa

• Użytkownik
  • 4556 postów

Napisano 22 listopad 2012 - 18:09

tak bo to dziewuszka ;), chłopak też cudny, ale ja nie chce mieszać płci.
  • 0

#96 Gosiaczek

Gosiaczek

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 274 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 22 listopad 2012 - 18:52

Fajniutko :-)
  • 0

#97 ruda21

ruda21

W wolnych chwilach szyje hamak

• Użytkownik
  • 22 postów
  • LokalizacjaWodzisław Śląski

Napisano 29 listopad 2012 - 20:11

U mnie łaczenia w sumie nie było xD dziewczyny od razu zaczeły do siebie ćwierkać to je wypuściłam na spólny wybieg zaczęły siebie iskać i od razu się polubiły, luna wszystko papuguje za popi ...biega za nią ...i naśladuje ..^ ^ popi jest troszkę starsza od luny więc chyba jest dla niej wzorcem xD cieszę się że przeszło to u mnie tak łagodnie xD
  • 0
05.11.2012 zawitała u mnie Luna-czarna aksamitka
24.11.2012 zawitała u mnie Popi-bardzo jasna standardowa Panienka :)

#98 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8873 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 listopad 2012 - 21:09

ruda21, no gratuluję Ty farciaro ! :D Ale jesteś pewna, że Luna i Popi to dwie dziewczyny?
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#99 Duszek

Duszek

Tańczy jak mu szynszyle zagrają

• Użytkownik
  • 1176 postów
  • LokalizacjaChorzów
  • Województwo:Śląskie

Napisano 30 listopad 2012 - 16:29

gratuluje ekspresowego łączenia :-)
  • 0
Domiś
Dołączona grafika

Leoś
Dołączona grafika

Duszek [*] Miał 2 lata, trzy miesiące i 16 dni ....

#100 ruda21

ruda21

W wolnych chwilach szyje hamak

• Użytkownik
  • 22 postów
  • LokalizacjaWodzisław Śląski

Napisano 30 listopad 2012 - 22:45

tak aniutka na 10000% luna i popi to dwie samiczki ^ ^ konsultowałam to z paroma osobami które sie znaja na szynszylach tak więc pewnosć mam :)
No ekspresowo poszło co nie ukrywam bardzo mnie cieszy
  • 0
05.11.2012 zawitała u mnie Luna-czarna aksamitka
24.11.2012 zawitała u mnie Popi-bardzo jasna standardowa Panienka :)

Zobacz podobne tematy z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Łączenie dwóch samic, dwie samice, łączenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych