Skocz do zawartości

Czy wiesz, że... szynszyla może dożyć 20 lat? -

szynszyla może dożyć 20 lat?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Agresja szynszyli wobec opiekuna

agresja agresja wobec opiekuna ugryzł mnie gryzie rzuca się na mnie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
165 odpowiedzi w tym temacie

#51 kammax

kammax

Tańczy jak mu szynszyle zagrają

• Użytkownik
  • 1153 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecinka
  • Województwo:Zachodniopomorskie

Napisano 31 grudzień 2011 - 19:20

Na szczęście moje nie gryzą.
  • 0
Życie jest darem i trzeba je szanowac, nie ważne czy ludzkie czy zwierzęcia

#52 Dotek_P

Dotek_P

W wolnych chwilach szyje hamak

• Użytkownik
  • 26 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 28 luty 2012 - 09:20

Moja Karolinka odkąd ja mamy tj. 12 listopada 2011 ugryzła mnie raz i to zupełnie niedawno (była chora i myślę, że to był główny czynnik jej zachowania). Natomiast Teodor jest u nas od 31.01.2012 i jest rasowym podgryzaczem. Nie są to żadne bolesne ugryzienia a raczej takie kąsania (szczególnie jak mam go na rękach a chce żeby go wypuścić). Potwierdza to, że faktycznie dużo zależy od humoru i temperamentu naszych szylek.

To są indywidualiści i mimo naszej chęci ich wyściskania, musimy uszanować ich wolę :) (ale się wymądrzam ;) )
  • 0

#53 Dymeczekpl

Dymeczekpl

• Użytkownik
  • 47 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 grudzień 2012 - 22:59

Mam psa. 2-letni kundelek, przyjazny i wgl. Zamierzam kupic szynszyla ale jednak boję się bardzo. Słyszałam, że taki jeden szynszyl ugryzł dorosłego wilczura. Czy wszystkie szynszyle gryzą? :570: Niekoniecznie psy...
  • 0
Umiesz liczyć? Licz na siebie.

#54 dorotan

dorotan

Zaawansowany zamiatacz bobków

• Użytkownik
  • 115 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 23 grudzień 2012 - 23:57

Dymeczekpl, obecnie ma 5 szynszylek i psa, kiedy wypuszczam sznszylki to biegają w koło pieska, a nawet czasami po nim. Nigdy się nie zdarzyło żeby go ugryzły. Ja nie słyszałam żeby szynszyle kogoś pogryzły. Zanim ją sobie kupisz to poczytaj trochę na forum o ich zachowaniu ;-)
  • 0

#55 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8873 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 24 grudzień 2012 - 07:44

Dymeczekpl, ja co prawda ie mam psa, ale mam 2 szynszyle, które nigdy ! nie ugryzły ani mnie ani nikogo z moich bliskich, czy odwiedzających nas gości. Gryzą owszem ale patyczki - najchętniej z jabłoni, gryzą meble - za co zawsze grożę im palcem :584: ale one niewiele sobie z tego robią :-?
Tak jak napisała dorotan, ja też polecam Ci żebyś poczytała to forum zanim zdecydujesz się kupić szynszylka. My wszyscy jesteśmy w tych zwierzakach zakochani po uszy, ale one wymagają troskliwej opieki i wiedzy, bo łatwo im zrobić krzywdę choćby podając nieodpowiednią karmę, którą niektóre firmy nazywają "dla szynszyli".
Zacznij czytać forum od tego dział: http://www.forum.szy...zylach-vf52.htm
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#56 Mateuszek24

Mateuszek24

• Użytkownik
  • 39 postów
  • LokalizacjaŻmigród
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 19 styczeń 2013 - 22:00

Witam!

Posiadam roczną samiczkę (dostałem ją gdy miała 3 miesiące). Jest oswojona,codziennie biega około 2 godzin po pokoju.Posiada dużą klatkę (100x54x80) dostaje dobrą karmę(Vrsele-Laga) i wszelakie dodatki i smakołyki przeznaczone tylko dla szynszyli.

Ostatnio jest trochę nieznośna,miewa kaprysy.Gdy wkładam rękę do klatki,aby coś poprawic-posprzątac to szyszka dosłownie kąsa mnie po palcach,i zawzięcie obgryza półki w klatce,mimo że posiada wapienko i duuużo gałązek.Czemu jest taka nerwowa?Czyżby gorący okres dojrzewania :-)

Proszę o porady...
  • 0

#57 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 19 styczeń 2013 - 22:19

Jak nic hormony buzują :P musisz to jakoś przetrwać ;)
  • 0

#58 kaffa

kaffa

W jego domu rządzą szynszyle

• Użytkownik
  • 4556 postów
  • LokalizacjaWrocław\Shrekownia\

Napisano 19 styczeń 2013 - 22:28

Uuuuuuuuuuuuu mo drogi już chyba masz kobitkę , jak nic hormony szaleją . Cierpliwości, to jak bombelki w wodzie gazowanej, jak zejdzie ciśnienie to będzie taka jak dawniej, przytulna i kochana.
  • 0

#59 Mateuszek24

Mateuszek24

• Użytkownik
  • 39 postów
  • LokalizacjaŻmigród

Napisano 19 styczeń 2013 - 22:32

A teoretycznie jaki jest okres "burzliwego" rozwoju samiczki?
  • 0

#60 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 19 styczeń 2013 - 22:35

U samców od około 7-8 miesiąca do nawet 1,5-2 lat, u samiczek pewnie podobnie.
  • 0

#61 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8873 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 styczeń 2013 - 11:06

Mateusz jak już dojrzeje hormonalnie, to potem co jakiś czas, jak będzie miała rujkę może też być nieco drażliwa :D - taki los My kobiety tak mamy. Dasz radę ;)
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#62 Smigol

Smigol

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 7 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 17 luty 2013 - 19:32

Witam :)
Ja również mam ostatnio problem, ale z samcem otóż mój rozbójnik strasznie mnie gryzie jak puszczam go na wybieg po pokoju, jest strasznie agresywny, robi mi demolkę w pokoju gryzie ściany, a jak go próbuje zabrać z miejsca gdzie gryzie to się bardzo denerwuje gryzie, szczeka, furczy. Dodam, że mój futrzak ma dużą klatkę, codzienny wybieg, dobrą karmę, smakołyki staram się jak mogę, a on tak mi się odwdzięcza :(:(:( Czy kiedyś mu przejdzie to gryzienie ? Szynszyla mam od grudnia w swoim domku, a urodził się we wrześniu, wiec jest jeszcze młody.
  • 0

#63 kaffa

kaffa

• Użytkownik
  • 4556 postów

Napisano 17 luty 2013 - 19:34

a ma w klatce gałązki i sepie? moze mu czegoś brakuje
  • 0

#64 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 17 luty 2013 - 19:35

Uuuu kochany ;) teraz się zaczyna jego okres dojrzewania, bo z tego co piszesz ma 7 miesięcy ;) i może to potrwać w skrajnych przypadkach do 18 miesiąca, ale później się uspokoi ;) niestety musisz przeczekać jego humorki ;) ale gryźć się nie dawaj, tylko reaguj stanowczo, np. psztyczkiem w kuperek, po jakichś 2 czy 3 takich kuksańcach załapie, że nie wolno ;)
  • 0

#65 Smigol

Smigol

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 17 luty 2013 - 19:53

Ma sepie i gałązki ;) Dodam jeszcze, że mój futrzasty przyjaciel dość szybko się oswoił bo już po niecałym miesiącu nie bał się i podchodził do mnie i zaczepiał bym go drapała za uszkiem i pod bródką, a teraz woli podejść, żeby mnie dziabnąć ;) Może faktycznie mój szyluś zaczął dojrzewać. Powiedzcie mi jeszcze czy powinnam w tym okresie jakość bardziej dbać o niego ?
  • 0

#66 Quiet

Quiet

Gipsuje dziury w ścianach

• Użytkownik
  • 2091 postów
  • LokalizacjaTrzebnica

Napisano 17 luty 2013 - 19:57

Jeżeli zobaczysz,że kopuluje z różnymi rzeczami, to musisz częściej sprawdzać czy nie robi mu się pierścień, jeżeli nie kopuluje to tez trzeba sprawdzać.
  • 0

#67 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 17 luty 2013 - 20:15

wybacz, ale jak mamy się do Ciebie zwracać? bo w profilu masz płeć męską, a wypowiadasz się jak kobieta...?
  • 0

#68 Smigol

Smigol

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 17 luty 2013 - 20:26

Hehe zwracajcie się jak chcecie :) Smigol - tak nazywa się nasz szynszylek :) dlatego jest zaznaczona płeć męska, a piszę tutaj raz jego pańcia Ewelina, a raz pańcio Sylwek :)
  • 0

#69 kaffa

kaffa

• Użytkownik
  • 4556 postów

Napisano 17 luty 2013 - 20:32

hehehehe my w płci zaznaczmy własną płeć nie zwerzaka. Ech mam nadzieję że jak skrobnie Sławek i powiem mu po żeńsku to się nie obrazi :lol: .
Jakoś tak specjanie bardziej to nie musisz dbać o niego, co najwyżej uzbroić się w cierpliwość. Na szczęscie dojrzewanie mija, a po nim nasz futrzak robi sie fajniejszy.
  • 0

#70 wirtuoz6

wirtuoz6

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 51 postów
  • LokalizacjaBrzeg

Napisano 27 marzec 2013 - 21:17

jestem zmartwiony moją sytucją ;< mam szynszyla już prawie miesiąc a ona wziąż gryzie. Na prawdę nie wiem czemu tak się dzieje. Jest ona bardzo energiczna. Codziennie ją wypuszczam i z nią siedze żeby sie do mnie przyzwyczajała. Na początku to rozumiałem ale teraz już po praiwe miesiąc ? Na pewno nie robi tego ze strosy bo nie ma mowy żebym ją kiedys zestresował czy coś żeby się bała. Dnia dzisiajszego doszedłem do wniosku żeby w koncu napisać, bo może mi pomożecie. Np. dzisiaj jak zawsze siedziałem ona latała po pokoju (w tym momencie też sobie biega ;) ) wchodziła na mnie (na nogi itp) i na ręce - chodzi mi o cześć od nadgarstka do łokcia, na początku nie gryzła a po chwili ugryzła mnie z dobre 3-4 razy. Naprawdę nie wiem czym to może być spowodowane. Oswajanie ma prawidłowe. Codziennie jest wypuszczana na min. 1h-2h, siadam żeby po mnie łaziła i mnie poznawała i po nogach (siedze po turecku) chodzi spokojnie ale własnie to że czasem ręce ugryzie ;< Nie mówie już o palcach bo jakbym jej dał palca do powąchania to od razu musze liczyć się z ugryzieniem. Co mam robić ? był ktoś w podobnej sytuacji ? jutro idę jej kupić suszone owoce i bede jej podawał z ręki (teraz też tak robiłem tylko że dawałem jej rodzynki, orzechy, marchew, ale za bardzo tego nie lubiała a wręcz np.oczechów w ogole nie chciała)
  • 0
Póki walczysz, jesteś zwyciężcą !

#71 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 27 marzec 2013 - 21:33

ale za bardzo tego nie lubiała a wręcz np.oczechów w ogole nie chciała)

mądra szyszka! bo orzechów nie powinno się podawać, gdyż są za tłuste. Rodzynki też tylko 1 rodzynka maksymalnie 1 raz na tydzień!

Co do oswajania, przeczytaj sobie dział: oswajanie, tam już dużo różnych metod zostało opisane. W skrócie moja metoda: za każde ugryzienie dawać jej kuksańca w tyłek, np. sztywnym palcem szturchnąć, żeby wiedziała, że za ugryzienie jej się dzieje coś czego nie lubi.
Konsekwentnie brać codziennie na ręce i trzymać do momentu, aż się uspokoi i przestanie wyrywać, mówić spokojnym głosem i delikatnie głaskać - gdy przestanie zwiewać, wtedy nagrodzić smakołykiem i puścić. Czynność powtarzać codziennie aż zakuma, że krzywda jej się nie dzieje ;)
  • 0

#72 wirtuoz6

wirtuoz6

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 51 postów
  • LokalizacjaBrzeg

Napisano 27 marzec 2013 - 21:40

widzisz i słuchaj tych znawców szynszyli na internecie. Na różnych stronach czytałem że jako smakołyk mogą być orzechy, rodzynki itp ale podawać raz dziennie. To robiłem jak było napisane. Oczywiście nie robiłem tego na podstawie jednej strony internetowej tylko kilku. Orzecha tylko raz jej podałem, a rodzynki to moja poprzednia szylka jadla az jej sie uszy trzesly a ta w ogole nie chce. Zobacze z tymi suszonymi owocami( w sklepie zoologicznym sa po 10,90zl)
  • 0
Póki walczysz, jesteś zwyciężcą !

#73 miszasty1982

miszasty1982

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 331 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 28 marzec 2013 - 07:57

Kup sobie kilo jabłek.
Dobrze umyj i ostruż.. zjedz jabłka a skórki wysusz na grzejniku.. nie ma lepszego smakołyka niż suszona skórka która ma bardzo dużo błonnika.
  • 0

#74 Michał

Michał

Gipsuje dziury w ścianach

• Administrator
  • 2215 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 marzec 2013 - 00:38

Mój szynszyl gryzie ! Co robić ?

To tak dla przypomnienia gdzie jesteśmy, przeniosłem temat do działu z oswajaniem szynszyla, a smakołyki... zapraszam do odpowiedniego miejsca w dziale http://www.forum.szy...ynszyle-vf2.htm
  • 0

Zapoznaj się z nową funkcją na forum "NASZE BLOGI" zajrzyj tu (klik) i zacznij blogowanie

Pojawiły się dodatkowe reklamy, zobacz co jest ich powodem (klik)

:loveszynszyla:

#75 Narkoriel

Narkoriel

Zaawansowany zamiatacz bobków

• Użytkownik
  • 136 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 13 maj 2013 - 15:17

Od tygodnia mam małego szynszyla, nie jest zdziczały, lubi się bawić i dawać głaskać. Sam przychodzi i się mizia. Ale oprócz tego gdy wskakuje na moje kolana potrafi ugryźć. Po prostu. Od tak ;/ Nie szarpie się z nim, nie miziam za mocno i zbyt często. Szylek jest cały dzień praktycznie na wybiegu i śpi obok mnie jak się znudzi bieganiem i skakaniem. I martwi mnie,że potrafi podbiec do mnie jest wszystko ok a w jednej chwili łapie mnie za palec i gryzie ;/ i robi to coraz mocniej... Nie wiem co robić. Najpierw umiłował sobie moje paznokcie do ataków a teraz już całe paluchy :P
  • 0

Zobacz podobne tematy z jednym lub większą ilością słów kluczowych: agresja, agresja wobec opiekuna, ugryzł mnie, gryzie, rzuca się na mnie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych