Skocz do zawartości

Czy wiesz, że... kolby zawierające produkty piekarnicze są niezdrowe? -

kolby zawierające produkty piekarnicze są niezdrowe?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
620 odpowiedzi w tym temacie

#26 kasia_tomeq

kasia_tomeq

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 729 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 28 lipiec 2010 - 20:49

Bez sensu się kłócić:) do niczego to nie prowadzi, forum jest po to żeby sobie pomagać i wyrażać swoje zdania ale w temacie!!!

na tej stronie

http://bialy_pegaz.w...a 1024x768.html

w dziale towarzystwo dla szynszyli jak zjedziesz w dół to będą zdjęcia płci porównaj do którego zdjęcia jest podobna Twoja szynszyla! U samczyków już ok 6 miesięcznych widać jąderka oraz co jakiś czas można zaobserwować jak samiec czyści sobie penisa zwróć na to uwagę przez kilka dni!
  • 0

#27 Mloda_Angelina_

Mloda_Angelina_

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 90 postów
  • LokalizacjaGrzegorzew

Napisano 28 lipiec 2010 - 21:00

widziałam te fotki ;) i porównując z moim zwierzaczkiem to szynszyla - samiczka ;) Jednak mam wątpliwości , więc i tak wysłałam Pani fotki z narządami mojej szyszki na Pani e-maila ;) :lol:
  • 0
Angelina ;) Pozdrawiam =)

Nie mam podpisu bo zabrakło długopisu, pożycz długopis, a będzie podpis !!!;D

Brak podpisu-Proszę wrzucić Monetę;)))))))

#28 ANASZTA

ANASZTA

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 396 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 28 lipiec 2010 - 21:56

Hello , mam 13 lat to pani jest żenująca nabijając się z 13-latki !

Po pierwsze nie nabijam się z Ciebie, a próbuję przemówić do rozsądku, pokazać oczywiste błędy aby pomóc uniknąć następnych, gdyż mierzi mnie fakt nieodpowiedzialnego podejścia.

Po drugie Twoje 13 lat nie usprawiedliwia niegrzecznego (mało powiedziane) 'tonu' zamieszczanych wypowiedzi, to że jeszcze jesteś dzieckiem nie upoważnia Cię do obrażania innych.

Po trzecie Twoje impulsywne odpowiedzi świadczą tylko o tym że się nie mylę, nie powinnaś być właścicielką zwierzęcia które potrzebuje jako opiekuna osoby zrównoważonej, o spokojnym podejściu.

Pozdrawiam!

[ Dodano: 28 Lipiec 2010, 23:15 ]

P.S. ODNOŚNIE PŁCI SZYNSZYLA

Samiczka : pomiędzy przedłużeniem cewki moczowej ('dzyndzelek' jak to nazwałaś) a odbytem , po delikatnym naciągnięciu naskórka, ukazuje się wejście do pochwy (cienka kreseczka w przypadku maluszka), odległość pomiędzy cewką a odbytem jest naprawdę malutka i tylko w okresie rui ujście pochwy jest widoczne gołym okiem.

Samczyk : odległość pomiędzy siusiakiem a odbytem jest większa i jednolita po naciągnięciu między palcami, poza tym u ok pół rocznego samca zaczynają być widoczne 'nerkowate' jądra (zaraz za odbytem), a także można zaobserwować specyficzny sposób czyszczenia penisa (samczyk sam wprawia się w stan podniecenia aby żołądź uwolniła się z napletka, wtedy może dokładnie wylizać cały narząd), robi to w pozycji siedzącej więc trudno przeoczyć.
  • 0
Zwierzęta uważamy za inteligentne dopiero wówczas gdy sami je zrozumiemy, tymczasem każde zwierzę, nawet najmniejsze, posiada inteligencję nawet gdy my jej nie chcemy zauważyć!

#29 Michał

Michał

Gipsuje dziury w ścianach

• Administrator
  • 2215 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 29 lipiec 2010 - 00:26

Więc ja nie wiem o co do ** Pani chodzi ?!

te ** traktuje jako przekleństwo, a to jest niedopuszczalne

ale myślę że właścicielami szynszyli powinni się stawać ludzie dorośli, odpowiedzialni i zależni od samych siebie, NIE dzieci, które się nudzą na wakacjach i same jeszcze potrzebują opieki.

Bardzo cenię twoje wypowiedzi i pomoc na forum, ale chyba jesteś troszeczkę niesprawiedliwa. Nie zawsze dzieci to nieodpowiedzialne osoby które nie potrafią się niczym zająć, chociaż masz sporo racji. Szynszyle są wyjątkowo absorbującymi czas i pracę zwierzątkami i posiadać powinny je osoby naprawdę odpowiedzialne oraz zdające sobie sprawę, że takie zwierzątko dobrze chowane żyje bardzo długo idąc z nami przez sporą część naszego życia.

Jeśli pani o coś chodzi to niech pani powie to wprost , żal mi pani i pani zwierząt , ponieważ pani nawet 5 latkowi by nie pomogła

Mloda_Angelina_, Powinnaś ważyć słowa ponieważ ANASZTA, pomogła bardzo wielu osobom na tym forum i ktoś tak młody jak ty nie powinna głosić takich tez.

Fakt chciałam (i do tego się przyznam ) rozmnażać szynszyle ale już to przemyślałam !

Cieszy mnie, że zrezygnowałaś z tego ponieważ sam wiem ile to jest pracy i kłopotów z rozmnażaniem szynszyli.

Bez sensu się kłócić:) do niczego to nie prowadzi, forum jest po to żeby sobie pomagać i wyrażać swoje zdania ale w temacie!!!

Było by naprawdę niezmiernie miło gdybyście przestały się kłócić i zaczęły dyskutować. Widzę, że rozmowa ta wymknęła się z pod kontroli zawsze byłem wrogiem niemiłych wypowiedzi na forum, przez co wiele osób którym zwróciłem uwagę więcej się nie pojawiło, ja jednak cenie spokój i opanowanie.
  • 0

Zapoznaj się z nową funkcją na forum "NASZE BLOGI" zajrzyj tu (klik) i zacznij blogowanie

Pojawiły się dodatkowe reklamy, zobacz co jest ich powodem (klik)

:loveszynszyla:

#30 ANASZTA

ANASZTA

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 396 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 29 lipiec 2010 - 09:41

Dzięki Michale ! Jak najbardziej jestem za spokojem i opanowaniem, pozdrawiam!
  • 0
Zwierzęta uważamy za inteligentne dopiero wówczas gdy sami je zrozumiemy, tymczasem każde zwierzę, nawet najmniejsze, posiada inteligencję nawet gdy my jej nie chcemy zauważyć!

#31 Mloda_Angelina_

Mloda_Angelina_

• Użytkownik
  • 90 postów
  • LokalizacjaGrzegorzew

Napisano 31 lipiec 2010 - 10:45

Mam pytanie : Czy ktoś zna weterynarza w okolicach Koła , Konina , Grzegorzewa (Wielkop.) , który pomoże mi rozróżnić płeć szyszki ? A może ktoś z Was jest z tych okolic , kto pomoże mi z płcią ? ;()
  • 0

#32 Michał

Michał

Gipsuje dziury w ścianach

• Administrator
  • 2215 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 31 lipiec 2010 - 11:36

Mloda_Angelina_, Przeniosłem twoje pytanie, myślę, że tutaj szybciej uzyskasz odpowiedź, w dziale weterynaria umieszczamy tylko informacje o lecznicach, a nie pytamy ponieważ tam mało kto zagląda. Jak już znajdziesz weterynarza, to możesz go tam wpisać.
  • 0

Zapoznaj się z nową funkcją na forum "NASZE BLOGI" zajrzyj tu (klik) i zacznij blogowanie

Pojawiły się dodatkowe reklamy, zobacz co jest ich powodem (klik)

:loveszynszyla:

#33 Mloda_Angelina_

Mloda_Angelina_

• Użytkownik
  • 90 postów
  • LokalizacjaGrzegorzew

Napisano 31 lipiec 2010 - 14:18

OK ! Dziękuję :)
  • 0

#34 Limpness

Limpness

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 11 postów
  • LokalizacjaZgorzelec

Napisano 14 sierpień 2010 - 15:47

U samczyka widocznie powinno widać dwa, rozwinięte jądra.

Natomiast samiczka ma złączoną cipkę z pupką.
  • 0

#35 Mloda_Angelina_

Mloda_Angelina_

• Użytkownik
  • 90 postów
  • LokalizacjaGrzegorzew

Napisano 14 sierpień 2010 - 20:28

tyle to ja sama wiem ale u 3 miesięcznego szynszylka czegoś takiego jeszcze nie widać

! :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
  • 0

#36 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 15 sierpień 2010 - 12:30

Większość weterynarzy błędnie rozpoznaje płeć, tak jak mój "samiec" okazał się być samiczką (mój błąd, bo biorąc go sama nie zajrzałam). Najlepiej by było, gdyby udało Ci się zrobić zdjęcie szylce i nam je pokazać. Szczerze mówiąc ja nie miałam nigdy większych problemów z rozpoznawaniem u maleństw :)
  • 0

#37 Mloda_Angelina_

Mloda_Angelina_

• Użytkownik
  • 90 postów
  • LokalizacjaGrzegorzew

Napisano 15 sierpień 2010 - 15:11

Już gdzieś tutaj są moje fotki i nikt mi nie pomógł , moim zdaniem to samiczka porównując z obrazkami rozpownawczymi ;(
  • 0

#38 ANASZTA

ANASZTA

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 396 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 16 sierpień 2010 - 15:38

Angelina jak to nikt Ci nie pomógł, wcześniej umieściłam ci dokładny opis narządów samca i samiczki, po zdjęciach tak niewyraźnych trudno określić, przeczytaj opis i sama zaobserwuj płeć swojego szyla.

[ Dodano: 16 Sierpień 2010, 16:39 ]

Powodzenia !
  • 0

#39 Mloda_Angelina_

Mloda_Angelina_

• Użytkownik
  • 90 postów
  • LokalizacjaGrzegorzew

Napisano 17 sierpień 2010 - 08:18

Na razie po Twoim opisie zauważyłam , że to ona , ale chciałabym lepiej sprawdzić , bo teraz będę miała nową klatkę i chcę jej dokupić towarzysza tej samej płci ;) Na szczęście moja sąsiadka będzie miała chodowle domową i zamierza mi pomuc , szyszkę tez biorę od niej , bo ona szyszki będzie miała z fermy szynszyli ;)
  • 0

#40 Aneta

Aneta

• Użytkownik
  • 439 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 sierpień 2010 - 14:03

Mloda_Angelina_, jak tak bardzo chcesz byc pewna to idź z szynszylką do weta i on ci powie czy to dziewczynka, czy chłopak. Myślę, że nawet za takie sprawdzenie nic nie zapłacisz :) Ja u swoich szynszylków prawidłowo rozpoznaję płeć juz w dniu ich urodzenia, a później tylko sie upewniam zaglądając im pod ogonek za jakiś czas :mrgreen:
  • 0
www.naszekoty.waw.pl

www.rosyjski-niebieski.info

#41 szynszylek10

szynszylek10

W wolnych chwilach szyje hamak

• Użytkownik
  • 28 postów
  • LokalizacjaJozefkowo15

Napisano 30 październik 2010 - 16:24

Sprawdzałem czy na pewno mam samca kumpel trzymał go a ja się schyliłem i zobaczyłem taki patyk bez sierści xD około 2 3 4 cm i taka dziurka to było takie coś jak na załączniku (nie wiem czy go dodałem)

[ Dodano: 30 Październik 2010, 17:27 ]

Tam gdzie jest czerwony sprej chyba jest niewidoczny patyk xD :-) czy to samica :?: Widziałem to u mojego kubusia :D Tylko ze on miał ten patyk gdzie sprej :)

Szynszylek ta sama uwagą POLSKIE ZNAKI, pisze zdania składnie, bo nie wiele można zrozumieć z takiego chaosu:) I Znowu to samo nie wiem dlaczego TY zakładasz nowe tematy, jeśli dopiszesz się do już istniejącego to on też pokaże się na pierwszym miejscu listy!!!

Załączone pliki

• 0
Domi=MUras

#42 CarolineWhite

CarolineWhite

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 10 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 09 listopad 2010 - 19:54

Ja przez rok mam juz szynszyla , myslalam przez caly czas ze to On , a gdy 5 dni temu kupilam samiczke okazuje sie , ze mam w tym momencie dwie samice :-/

Nie mam nawet kiedy wybrac sie do zoologicznego , ale zastanawiam sie w ogole czy bede chcieli go spowrotem przyjac ? :cry: Chociaz szkoda mi ja oddawac bo jest taka kochana i juz sie nauczylam do niej jak i ona do mnie ... POMOCY
  • 0
Caroline

#43 olcia288

olcia288

• Użytkownik
  • 565 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 09 listopad 2010 - 20:06

A czemu chcesz ją oddać?? ty wogóle masz serce? Jak się zdecydowałaś to powinnaś być odpowiedzialna i zostawić szyszke.
  • 0

Tofa 4 lata

#44 CarolineWhite

CarolineWhite

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 10 listopad 2010 - 15:04

Nie powiedzialam ze to zrobie . Mysle nad tym bo co mi to da , ze mam dwie samice ?? ! Kupilam ja z mysla ze moj samiec ktory okazal sie samiczka zalozy rodzine i bedzie mial towarzysza przez cale swoje zycie ! A teraz ?? Kazda bedzie sama , dlatego ze kolega ktory rok temu dal mi niby samca jest samica ! Nie dokupie juz samca kazdej bo brak funduszy .. ;/

troche wyrozumialosci prosze..
  • 0
Caroline

#45 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 10 listopad 2010 - 16:08

a co przeszkadza w trzymaniu 2ch samców? ja trzymam razem 4 samczyków i każdy ma towarzystwo do konca życia i zapewniam Cię, że są dla siebie jak rodzina.
  • 0

#46 kasia_tomeq

kasia_tomeq

• Użytkownik
  • 729 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 10 listopad 2010 - 18:03

dream* chyba chodzi o 2 samiczki:)

Do dwóch samiczek spokojnie możesz dokupić 1 samca ale zastanów się czy jest to konieczne, tu możesz przeczytać o powodach za i przeciw http://www.forum.szy...opic.php?t=633.
  • 0

#47 olcia288

olcia288

• Użytkownik
  • 565 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 10 listopad 2010 - 18:40

Przecierz one będą rodzinką nie potrzeba samca by szysza była szczęśliwa bo może też być samiczka
  • 0

Tofa 4 lata

#48 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 10 listopad 2010 - 23:39

kasia, dzięki za sprostowanie, faktycznie :) ale to bez różnicy czy dwie dziewczynki czy dwaj chłopcy - mogą żyć razem i nie ma mowy o samotnosci, tworzą też rodzinkę, tyle, że bezdzietną :)
  • 0

#49 Asia

Asia

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 11 listopad 2010 - 13:16

Wiesz mi, że jest to super sytuacja. Masz dwie dziewczynki, będą jak rodzinka:) ja mam parkę której niedawno urodziły się dwa maluchy. Pomyśl jak trudno będzie mi oddać maleństwa gdy będzie taka konieczność:(( A Ty przed takim wyborem nie będziesz....a to jest duży plus...

[ Dodano: 11 Listopad 2010, 13:17 ]

Do CarolineWhite:)
  • 0
Asia

#50 CarolineWhite

CarolineWhite

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 11 listopad 2010 - 16:22

MOja samiczka ta co mam od roku zrobila sie bardzo dziwna , naprawde ..

NIe kaze sie dotknac i jest bardzo agresywna . Owszem sa w osobnych klatkach , ale od 2 tyg nie ma szans na bieganie razem po pokoju :/

Czy kiedys to sie skonczy ? Naprawde jestem w stanie trzymac dwie samiczki , ale jak widze , ze sie atakuja .
  • 0
Caroline

Zobacz podobne tematy z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rozpoznawanie płci, płeć, samiec czy samiczka, samiczka czy samiec, chłopak czy dziewczyna, dziewczyna czy chłopak, jaka to płeć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych