Skocz do zawartości

Czy wiesz, że... szynszyla może dożyć 20 lat? -

szynszyla może dożyć 20 lat?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
620 odpowiedzi w tym temacie

#51 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 11 listopad 2010 - 16:31

łączenie samiczek jest trudniejsze, bo są bardziej terytorialne i takie zachowanie jest normalne, łączenie wymaga dużo cierpliwości i czasem uciekania się do różnych metod.

I widzę, że także jesteś z Gorzowa Wlkp :)
  • 0

#52 CarolineWhite

CarolineWhite

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 10 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 11 listopad 2010 - 16:37

Jesli mozecie pomoc to do jakich metod i sposobow ?? niE Mam pomyslow , za bardzo zalezy mi na moim Czesiu bo mam ja dluzej i jest szczescie jest najwazniejsze dla mnie .

powiedzmy , ze jestem z Gorzowa

[ Dodano: 11 Listopad 2010, 16:39 ]

[quote name="Asia"]Wiesz mi, że jest to super sytuacja. Masz dwie dziewczynki, będą jak rodzinka:) ja mam parkę której niedawno urodziły się dwa maluchy. Pomyśl jak trudno będzie mi oddać maleństwa gdy będzie taka konieczność:(( A Ty przed takim wyborem nie będziesz....a to jest duży plus...

Tylko , ze ja chce doswiadczyc tego , gdy urodzi sie maly szynszylek , a jak na razie mi sie nie widzi , ze bede miala takie szczescie ;-/

[ Komentarz dodany przez: Michał: 12 Listopad 2010, 01:36 ]

Przypominam o ogonkach i o punkcie II/2/b regulaminu!
  • 0
Caroline

#53 Asia

Asia

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 11 listopad 2010 - 17:33

Łączenie parki też wymaga cierpliwości i czasu. Edzio był u nas rok sam zanim kupiliśmy Zuzie. Był bardzo zazdrosny na początku i bardzo mnie gryzł. Po kilku tygodniach było już ok.

Narodziny maluchów- rzeczywiście ekstra przeżycie. Takie bąki maleńkie. Ale tak jak już wcześniej napisałam..trzeba oddać jak nie ma się warunków..tak jest w naszym przypadku, gdy okaże się, że są to dwa chłopaki. Jeszcze nie potrafię odróżnić :-) Nie miałam okazji zrobić fotki, ale jak mi się uda to wkleje w odp. miejsce:)
  • 0
Asia

#54 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 11 listopad 2010 - 17:39

na forum są tu opisywane metody łączenia szynszyli. niestety to jest temat o rozpoznawaniu płci i zbaczanie z niego sprawi, że innym będzie później ciężej odnaleźć odpowiednie informacje.

http://www.forum.szy...

http://szynszyle.info/forum/index.php?topic=13098.0

http://www.bialy_pegaz.webpark.pl/informacje%20o%20szynszylach/3.htm

metody są uniwersalne więc nie zniechęcaj się, że np niektóre tematy dotyczą łączenia parek mieszanych, inne 3-szynszylowego stada itp :)

[ Komentarz dodany przez: Michał: 12 Listopad 2010, 01:38 ]

Przypominam o zasadach umieszczania linków. Opisane jest to w punkcie II/2/l regulaminu. Poprawiłem błędne linki.
  • 0

#55 ANASZTA

ANASZTA

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 396 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 11 listopad 2010 - 21:12

Ja w ogóle nie rozumiem po co za rozmnażanie bierze się ktoś kto nawet nie odróżnia płci, do tego potrzebna jest o wiele większa wiedza aby nie zrobić zwierzakom krzywdy, rozmnażanie tylko dla idei "bo ja chcę doświadczyć" nie jest rozsądne, ale cóż zawsze można się samemu "rozmnożyć"- to dopiero doświadczenie! ;-)
  • 0
Zwierzęta uważamy za inteligentne dopiero wówczas gdy sami je zrozumiemy, tymczasem każde zwierzę, nawet najmniejsze, posiada inteligencję nawet gdy my jej nie chcemy zauważyć!

#56 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 12 listopad 2010 - 17:53

Dokładnie. I tu się zgadzam z Tobą. Tu nie ma co doświadczać. Należy być odpowiedzialnym. Mi się trafiło, że bączki się rozmnożyły ale teraz pytanie...co z maluchami....Będą 4:)) :-)
  • 0
Asia

#57 Michał

Michał

Gipsuje dziury w ścianach

• Administrator
  • 2215 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 13 listopad 2010 - 00:11

Przypomnę wszystkim, że to jest temat o rozpoznawaniu płci, a nie o łączeniu szynszyli, czy o rozmnażaniu.
  • 0

Zapoznaj się z nową funkcją na forum "NASZE BLOGI" zajrzyj tu (klik) i zacznij blogowanie

Pojawiły się dodatkowe reklamy, zobacz co jest ich powodem (klik)

:loveszynszyla:

#58 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 13 listopad 2010 - 10:17

Masz rację Michał..ale tak szybko przechodzi się z jednego na drugi:)

wracając, to ja nadal nie jestem pewna co do płci małych, nie mogę zrobic fotki bo się kręcą :-) ale mam nadzieję, że już niedługo mi się to uda i wkleję je aby się upewnić z Wami :-)

[ Dodano: 23 Listopad 2010, 18:28 ]

Już znam płeć:) Podrosły i teraz dobrze widać. Jest to..brat i siostra :cry: a tak bardzo chciałam je zostawić (miałam nadzieję, że to dwie dziewczynki). A teraz nie mogę :cry:
  • 0
Asia

#59 Toksynka

Toksynka

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 54 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 24 listopad 2010 - 09:15

Mój samczyk niedawno dostał brata do towarzystwa. W domu okazało się, że to siostra.Tego samego dnia wymieniłam siostrę w zoologicznym na samczyka (wymieniali mi pracownicy sklepu) i w domu okazało się, że to samiczka.Panowie twierdzili, że dochodziło między szynszylami do prób kopulacji więc to para. Poszłam więc znowu do sklepu i bez pomocy "panów pomocników" zobaczyłam, że to były 2 samice. Pomyłki są częste. Myślałam, że ja się nie pomylę i wyszło jak wyszło.
  • 0
Smile

#60 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 24 listopad 2010 - 20:03

No to znowu obudziłaś we mnie nadzieję, że to jednak siostry:-)
  • 0
Asia

#61 ANASZTA

ANASZTA

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 396 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 24 listopad 2010 - 20:14

Pomyłki są częste tylko wśród laików, sprzedawcy w sklepie naprawdę się nie znają !
  • 0
Zwierzęta uważamy za inteligentne dopiero wówczas gdy sami je zrozumiemy, tymczasem każde zwierzę, nawet najmniejsze, posiada inteligencję nawet gdy my jej nie chcemy zauważyć!

#62 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 24 listopad 2010 - 22:18

Ja jestem pewna na 99%...niestety:( Mam dorosłą samiczke, samca...porównałam sobie i teraz zdecydowanie widzę różnicę. Raczej nie mogę liczyć, że jest inaczej:(( a szkoda...
  • 0
Asia

#63 ANASZTA

ANASZTA

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 396 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 24 listopad 2010 - 22:29

Porównanie jest proste, albo jest ujście pochwy pomiędzy cewką moczową a odbytem, albo go nie ma, nie zawsze można się sugerować odległością pomiędzy tymi narządami, trzeba delikatnie rozchylić palcami, sprawdzając czy jest szparka czy też nie ;]
  • 0

#64 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 24 listopad 2010 - 22:37

Hmm...to będzie ten 1% niepewności. Myślałam, że odległość to jest jakaś podstawa do odróżnienia??? Widocznie się pomyliłam. Poczytałam trochę w internecie ale okazuje się, że to nie takie proste i oczywiste....

[ Dodano: 24 Listopad 2010, 22:39 ]

Widzisz, ja już dwa razy się pomyliłam, aż wstyd się przyznać...
  • 0
Asia

#65 Toksynka

Toksynka

• Użytkownik
  • 54 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 25 listopad 2010 - 09:10

Porównanie jest proste, albo jest ujście pochwy pomiędzy cewką moczową a odbytem, albo go nie ma, nie zawsze można się sugerować odległością pomiędzy tymi narządami, trzeba delikatnie rozchylić palcami, sprawdzając czy jest szparka czy też nie ;]

Mam dorosłego samca i nie da się go pomylić z samicą ale przy mniejszych osobnikach sprawa wygląda trochę inaczej. Przede wszystkich u małej samicy zmyliła mnie wielkość cewki moczowej. Czy to prawda, że u małego samca jądra są schowane? Czy to reguła, że pomiędzy narządami będzie wolna przestrzeń? Wcale nie uważam się za laika w kwestii opieki nad szynszylą bo zawsze miałam jednego i tego samego samca. Teraz mam też samicę...i nawet nie jestem pewna czy to jest samica..to jakaś masakra. Proszę o odp aby rozwiać moje wątpliwości.
  • 0
Smile

#66 kasia_tomeq

kasia_tomeq

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 729 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 25 listopad 2010 - 13:03

Jądra zaczynają być widoczne ok 6 miesiąca co do odległości jest różnica ale o wiele łatwiej dostrzec u starszych szynszyli już powoli osiągających dojrzałość jeśli ktoś wcześniej nie miał takich doświadczeń to ciężko rozpoznać kluczowe różnice.

Odsyłam do tematu o rozpoznawaniu płci są tu obrazki

płeć rozpoznawanie
  • 0

#67 ANASZTA

ANASZTA

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 396 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 25 listopad 2010 - 17:40

Wielkość cewki moczowej nie ma tu znaczenia, a jądra u maluszka są schowane do ok6 miesiąca, jeśli zaś chodzi o wolną przestrzeń pomiędzy odbytem a cewką to jest ona zawsze ale czasem bardzo wąziutka (samiczka- chociaż nie jest to regułą).
  • 0

#68 Mloda_Angelina_

Mloda_Angelina_

• Użytkownik
  • 90 postów
  • LokalizacjaGrzegorzew

Napisano 02 grudzień 2010 - 15:20

no ja co do mojej też nie jestem pewna 70 % jestem za tym że to Ona , dlatego teraz wabi się Ecri ;)))
  • 0
Angelina ;) Pozdrawiam =)

Nie mam podpisu bo zabrakło długopisu, pożycz długopis, a będzie podpis !!!;D

Brak podpisu-Proszę wrzucić Monetę;)))))))

#69 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 02 grudzień 2010 - 19:54

No, my byliśmy dziś u weter.... i na 100% jest dziewczynka a 90% chłopczyk :-) Pan też nie był pewny :-)
  • 0
Asia

#70 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 02 grudzień 2010 - 20:12

No, my byliśmy dziś u weter.... i na 100% jest dziewczynka a 90% chłopczyk :-) Pan też nie był pewny :-)

przeciez to się tak łatwo rozpoznaje :( jesli chce się mieć 100% pewnosci, można nacisnąć lekko kciukiem nad cewką moczową, jesli zejdzie napletek to jest to samczyk, jesli cewka lekko się rozchyli to jest to samiczka :)
  • 0

#71 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 03 grudzień 2010 - 00:24

No widzisz, niby proste ale jednak nie dla wszystkich:) naciskał, naciskał a pewności nie miał. Już się sami śmiejemy bo co chwilę trzeba imiona zamieniać:)) ja nie potrafię odróżnić 100% - towo. Nic na to nie poradzę:( Może to być dla niektórych śmieszne, ale tak właśnie jest :-( nie mam doświadczenia w tym temacie....
  • 0
Asia

#72 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 03 grudzień 2010 - 17:59

Asia, nikt się z Ciebie nie smieje :) po prostu lekarz już nie powinien mieć wątpliwości, no ale w tym kraju wciąż jest jak jest.
  • 0

#73 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 03 grudzień 2010 - 21:59

Eee luzik, sama chciałabym być już pewna bo nie wiem co robić......a tu prosze...nawet weterynarz nie wie :-)
  • 0
Asia

#74 mikasu82

mikasu82

W wolnych chwilach szyje hamak

• Użytkownik
  • 33 postów
  • LokalizacjaJaktorów

Napisano 19 grudzień 2010 - 19:30

Witam! Jestem nowa na forum ale mam ten sam problem! Mam szyszunię już pół roku. Jest to około 3 letnie zwierze mam pytanie samiec czy samica? Pytam się w celu nie rozmnożenia ich!!!!! Chce kupić drugie zwierze do towarzystwa i nie bardzo chce aby mieli dzieci - to jeszcze dla mnie za duża odpowiedzialność. Czytam wszystkie wypowiedzi i oglądam fotki i już głupieje! A tym bardziej jestem zdezorientowana że weterynarz powiedział mi że to samiczka(na 90) a poprzedni właściciel twierdził że chłopka. To fotka najlepsza jaką się udało zrobić , bo Szyszuni nie bardzo podobała się pozycja a ja nie chciałam jej denerwować!

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

#75 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 19 grudzień 2010 - 20:55

Ja już się wyedukowałam:) moje maluchy to chłoptaś i dziewuszka :-) a Twoja to wg mnie dziewuszka, ale niech jeszcze ktoś się wypowie :mrgreen: pozdrawiam...
  • 0
Asia

Zobacz podobne tematy z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rozpoznawanie płci, płeć, samiec czy samiczka, samiczka czy samiec, chłopak czy dziewczyna, dziewczyna czy chłopak, jaka to płeć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych