Skocz do zawartości

Czy wiesz, że... dobrym sposobem na rozładowanie energii jest karuzela? -

dobrym sposobem na rozładowanie energii jest karuzela?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Czerwony/brązowy/bordowy mocz u szynszyli.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 snowa

snowa

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 3 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 08 luty 2021 - 09:48

Witam. Szynszyle mam dopiero od tygodnia. Dziś rano zauważyłam taką małą czerwoną, jakby bordową plamkę. Czytałam że może być to zbyt słodka dieta aczkolwiek Harry dostaje po pół łyżki trzech rodzajów granulatów. Jeden jest to jego stała karma, którą żywił się jeszcze u hodowcy więc mieszam mu z innymi aby się powoli przyzwyczajał do innej. Druga to jest klasyczna Versele laga chinchilla, a trzecia to Versele laga nature - jest to taki bardziej naturalny granulat z niewielkim dodatkiem suszonych dodatków, głównie warzyw. Oprócz granulatu daję mu pół łyżki ziół podstawowych na dobę. Dostaje oprócz tego gałązki i oczywiście siano. Słodkie przekąski takie jak hibiskus dostaje rzadko, ostatnio dostał dwa/trzy dni temu niewielką ilość dla smaku do karmy. Martwię się więc proszę o odpowiedź i ewentualnie co mam odstawić w jego diecie.
  • 0

#2 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8873 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 16 luty 2021 - 11:35

Witam. Szynszyle mam dopiero od tygodnia. Dziś rano zauważyłam taką małą czerwoną, jakby bordową plamkę. Czytałam że może być to zbyt słodka dieta aczkolwiek Harry dostaje po pół łyżki trzech rodzajów granulatów. Jeden jest to jego stała karma, którą żywił się jeszcze u hodowcy więc mieszam mu z innymi aby się powoli przyzwyczajał do innej. Druga to jest klasyczna Versele laga chinchilla, a trzecia to Versele laga nature - jest to taki bardziej naturalny granulat z niewielkim dodatkiem suszonych dodatków, głównie warzyw. Oprócz granulatu daję mu pół łyżki ziół podstawowych na dobę. Dostaje oprócz tego gałązki i oczywiście siano. Słodkie przekąski takie jak hibiskus dostaje rzadko, ostatnio dostał dwa/trzy dni temu niewielką ilość dla smaku do karmy. Martwię się więc proszę o odpowiedź i ewentualnie co mam odstawić w jego diecie.

Mocz szynszyli się utlenia. Po kilkunastu minutach staje się rudobrązowy i to jest naturalne. Jeśli chodzi o żywienie, to dietę szynszyli w 80% powinno stanowić sianko. 20% powinna stanowić mieszanka ziołowa (najlepiej przygotowana przez firmę która specjalizuje się w produkowaniu takich mieszanek ziołowych np: Manufaktura Lovely Chinchillas, Yupi, Royal Herbs, Herbal Pets, Zuzala czy Niezłe ziółko). Karma jeśli musi być stosowana (zdrowe zwierzę w ogóle jej nie potrzebuje w diecie) to powinien być to bezzbożowy pelet np JR Farm Grainless Copmlete 

• 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych