Skocz do zawartości

Czy wiesz, że... dobrym sposobem na rozładowanie energii jest karuzela? -

dobrym sposobem na rozładowanie energii jest karuzela?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

GRYZIENIE: mebli / ścian / niszczenie pokoju / itp.

gryzie gryzie ściany niszczy obgryza zjada tapety przegryzł kabel

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

#26 Magdaa

Magdaa

Zaawansowany zamiatacz bobków

• Użytkownik
  • 128 postów
  • LokalizacjaHolandia

Napisano 12 wrzesień 2013 - 09:10

Napiszę Wam co się u mnie sprawdza i może to pomoże.
Szynszyla wypuszczam każdego dnia z klatki wtedy kiedy się budzi czyli około 18-stej. Biega w trzech pomieszczeniach czyli kuchni ,jadalni i w salonie. Każdego dnia w tych samych miejscach rozkładam koszyki wiklinowe, 2 kartony jego pluszaki i zabawki dla gryzoni kupione w sklepie zoologicznym. Gdy zabierał się za meble od razu reagowaliśmy a gdy gryzie koszyki lub kartony nie odzywamy się nic. Gdy zaczyna się zabierać np za tapetę gananianie jego nic nie daję bo jak wiemy szyszki są uparte, dajemy mu gałązki które uwielbia ( Dako-Art, Naturalne Gryzaki) i to pomaga. Mamy szynszyla od 7 miesięcy i w domu nie zniszczył nam nic, ale koszyki i kartony które mu zostawiamy są doszczętnie zniszczone :-) . Poprzedni szynszyl i królik zdemolowały nam mieszkanie. To o czym napisałam bardzo się sprawdza u mnie w domu więc może i Wam pomoże
  • 0
(\_/) / /
(o.o) //
(> <)

Magda

#27 Yoshiko

Yoshiko

Zakaźnie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 3138 postów
  • LokalizacjaKostrzyn nad Odrą/Jastrzębie-Zdrój
  • Województwo:Śląskie

Napisano 12 wrzesień 2013 - 11:28

Magdaa, o kurcze...ciekawe...jak już będę miała wszystkie kulki w docelowym pomieszczeniu i klatce...to wypróbuję na bank :D
  • 0
...Baka wa shinanakya naoranai... - ...Unless an idiot dies, he won't be cured...

Kourin :serce: - ze mną od 16.01.2012
Saki :serce: - ze mną od 12.01.2013
Hotaru :serce: - ze mną od 9.08.2013
Shinju :serce: - ze mną od 10.04.2014

Risa [*]...16.12.2011 - 7.04.2013... :( - na zawsze w moim :serce:

#28 Magdaa

Magdaa

• Użytkownik
  • 128 postów
  • LokalizacjaHolandia

Napisano 12 wrzesień 2013 - 12:11

Każda szynszyla jest inna ale te metody w 100% się u mnie sprawdzają. Szukałam jakiegoś rozwiązania ponieważ poprzedni szynszyl zdemolował mi pokój królik zresztą też. Kupujemy mu też patyczki do gryzienia ale jednak te Dako-Art, Naturalne Gryzaki jakoś najbardziej lubi i one też odciągają jego uwagę od tapet. Dodam też że odkąd dajemy mu koszyki i kartony nie rusza kabli:)
  • 0
(\_/) / /
(o.o) //
(> <)

Magda

#29 xjolax

xjolax

• Użytkownik
  • 108 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Województwo:Pomorskie

Napisano 18 październik 2013 - 08:54

Szynszyla to mądre zwierzątko, dlatego samo bieganie przez dłuższy czas po pokoju może ją nudzić. Moje też nie raz mi coś pogryzły - do tego gryzonie mają zęby. Ciekawa jestem losów szynszyla z początku tego wątku. Moja samiczka też się denerwowała jak była sama, szału dostawała. Bałam się, że nie polubi się z partnerem, ale to pomogło i jest teraz spokojniejsza. Mąż ją ustawił. ;) chociaż to nie zasada.
  • 0

#30 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8873 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 18 październik 2013 - 08:59

Ciekawa jestem losów szynszyla z początku tego wątku

Niestety nie są znane nam losy tego szynszyla, bo jego właścicielka więcej się na forum nie pokazała
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#31 Kate

Kate

Opiekunka Potworów Syberyjskich

• Użytkownik
  • 1858 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Województwo:Podlaskie

Napisano 18 październik 2013 - 13:57

Jak mi mama zrzędzi, że nam te szynki dom zeżrą, to moja odpowiedź niezmiennie brzmi "od tego są oni" :-P
  • 0

#32 Angello24

Angello24

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 631 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Województwo:Łódzkie

Napisano 18 październik 2013 - 18:21

Mój zagustowal w książkach kinga i greya. Całą kolekcja zezarta :-) nie dziwię się że pozniej podczas snu piszczy bo mu się przysni jakąś krwawa jadka :mrgreen: za to nie rusza drewienek :-(
  • 0
Szogunku....jestes i byłeś światłem w moim tunelu....

#33 Metis

Metis

• Użytkownik
  • 135 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 październik 2013 - 14:06

Mój zagustowal w książkach kinga i greya. Całą kolekcja zezarta :-) nie dziwię się że pozniej podczas snu piszczy bo mu się przysni jakąś krwawa jadka :mrgreen: za to nie rusza drewienek :-(

Moje świnki preferują Hobbita:/ Książka się już rozpadła. Jak zabrałam szczątki to przeniosły się na Władce Pierścieni. Ew jako odskocznia gryzą farmakologię -.- . Dobrym rozwiązaniem jest jak było sugerowane wyżej wyrzucenie "zabawek" na wybieg. Odkąd kosz na pranie (taki z wikliny) wylądował na wybiegu jest spokojniej. Chociaż kosz się już rozpada :roll: Do tego mam wrażenie, że to obgryzanie rzeczy których nie można (a wiedzą że nie można w tych swoich czupratych główkach) ma zasugerować: "jestem tu, pogoń się ze mną" :P
  • 0
Karenai Hana

#34 xjolax

xjolax

• Użytkownik
  • 108 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Województwo:Pomorskie

Napisano 19 październik 2013 - 22:06

to Ci dopiero nie da spać :D
  • 0

#35 Angello24

Angello24

• Użytkownik
  • 631 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 20 październik 2013 - 15:45

Metis, posiadam stolik wiklinowy. Na początku podgryzał troche teraz sobie tylko skacze po nim ewentualnie dziabnie kawałek. Dawałam mu już wszystko co możliwe do gryzienia :-( ale widocznie to mały "inteligent" jest i lepsze jest dla niego wchłanianie (pożeranie) wiedzy... odpuścił greyowi, zabrał się za Konstytucje i ordynacje podatkową :-D wskakuje tak cicho, że zanim zaczaje że tam siedzi to pare paragrafów wrąbie ;D stanie i patrzy: no co, dobre to i przydatne w życiu :-) nie mam serca mu zrobić pstryczka itp żeby się oduczył, albo chociaz ograniczył łowy 8-)

[ Dodano: 20 Października 2013, 16:47 ]
xjolax, od pewnego czasu w nocy zabrał się za "ujeżdzanie" kołowrotka. Nie wiem czy to świetna zabawa, czy jest to sposób na rozładowanie emocji po treści wrąbanych książek ;D aktywny się zrobił jak nigdy :-D
  • 0

#36 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 20 październik 2013 - 16:27

no to jak coś przeskrobiesz to adwokata masz pod ręką :lol:
  • 0

#37 Metis

Metis

• Użytkownik
  • 135 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 20 październik 2013 - 16:29

no to jak coś przeskrobiesz to adwokata masz pod ręką :lol:

Raczej niech uważa bo Sierściowi nic nie udowodni i jeszcze przegra sprawę. A jak zasądzą jej dożywotnie alimenty w postaci "pyszne pyszne" na zawołanie to już tak różowo nie będzie... :P
  • 0
Karenai Hana

#38 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 20 październik 2013 - 16:32

a no jest też i taka opcja, że futrzak stanie po drugiej stronie barierki jako pan prokurator, a wtedy faktycznie możesz mieć przechlapane... :roll: to już zależy jak często mu dogadzasz i czy stoi po Twojej stronie :P
  • 0

#39 Angello24

Angello24

• Użytkownik
  • 631 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 20 październik 2013 - 19:38

Dogadzam mu codziennie :-) teraz broń boże go zdenerwować, bo mi się zacznie mądrować jeszcze :-D paragraf zarzuci i leże i kwicze :lol: i migdały polecą w ruch :-D jeszcze niech mi sprawe wytoczy o ograniczenie wolności to już w ogóle z torbami pójde pod most :-)
  • 0

#40 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8873 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 20 październik 2013 - 19:54

Angello24, lepiej przygotuj pokaźny zapas migdałków i morwy białej - zawsze to lepiej mieć argumenty nie d podważenia pod ręką ! :D
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#41 Angello24

Angello24

• Użytkownik
  • 631 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 20 październik 2013 - 20:13

Aniutka, toż to szantaż jest i przekupstwo :-) będzie gorzej...nie pójde pod most...trafie za kratki :lol: od dzisiaj: - Książe życzy sobie migdałka? może morwe? a może jednak suszone jabłuszko? Twe życzenie jest dla mnie rozkazem :-P oszalałam :mrgreen:
  • 0

#42 kaffa

kaffa

W jego domu rządzą szynszyle

• Użytkownik
  • 4556 postów
  • LokalizacjaWrocław\Shrekownia\
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 21 październik 2013 - 07:26

Angello24, heheheh na pocieszenie ci powiem że większośc klusek wykorzysuje swoją urokliwość i my opiekunowi mamy przerąbane jak pinokio w krainie termitów.
Gdzie by mi przyszło do głowy że będę latać po łace i zbierać mlecz, albo ganiać po sadach i ciać gałezie jabłonki, gruszy, jeszczyny. No w życiu..... albo dla szynszyli siać poziomki, maliny czy truskawki :roll: . Jak by mi ktoś powiedział to bym go po łbie popukała.
  • 0

#43 Angello24

Angello24

• Użytkownik
  • 631 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 21 październik 2013 - 07:40

kaffa, Robie tak samo, plusem jest to że nie mieszkam w mieście :-) rodzice dziwnie się na mnie patrza, mama prawie zawału dostała jak wsadzałam gałązki do piekarnika :lol: szczera prawda, że wykorzystują swój urok, bo jak można się oprzeć takiej kulce :lol: w następnym sezonie zamierzem wykorzystać kawałek działki na ogródek :-D jakos nie jestem przekonana do tych wszystkich wynalazków w torebkach :-) i nawet nie jestem zła na niego za poobgryzane ksiązki, torby, meble :-) ale co jak co cwaniaki z nich niezłe :-D
  • 0

#44 Yoshiko

Yoshiko

Zakaźnie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 3138 postów
  • LokalizacjaKostrzyn nad Odrą/Jastrzębie-Zdrój
  • Województwo:Śląskie

Napisano 21 październik 2013 - 11:39

my opiekunowi mamy przerąbane jak pinokio w krainie termitów.

buhahaha....leżę i się krztuszę śmiechem... :lol:

...ale pomimo wszytsko i w brew wszystkiemu - szczęśliwi Ci co mają dane być szynszylowymi niewolnikami... :D
  • 0
...Baka wa shinanakya naoranai... - ...Unless an idiot dies, he won't be cured...

Kourin :serce: - ze mną od 16.01.2012
Saki :serce: - ze mną od 12.01.2013
Hotaru :serce: - ze mną od 9.08.2013
Shinju :serce: - ze mną od 10.04.2014

Risa [*]...16.12.2011 - 7.04.2013... :( - na zawsze w moim :serce:

#45 sandrro

sandrro

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 18 postów
  • LokalizacjaŻelimucha
  • Województwo:Zachodniopomorskie

Napisano 28 luty 2014 - 15:13

kurcze moja parka szynszyli trochę inaczej psują samiczka jest grzeczna a jeśli coś skrobnie delikatnie to jak wypowiem jej imię lub za cmokam to przestaje i bawi się dalej, ale samczyk jest tragiczny skacze od podłogi na wysokość ok. 1 metra szok ale strasznie demoluje pokój nie tylko meble ale ściany które są pokryte tapetą no i listwy tragedia szylki mają codzienny wybieg wieczorny ok. 1 do 2 godzin nie wiem czy to nie za mało poradzicie coś? :(
  • 0

#46 Quiet

Quiet

Gipsuje dziury w ścianach

• Użytkownik
  • 2091 postów
  • LokalizacjaTrzebnica

Napisano 28 luty 2014 - 15:31

sandrro, jedyne co moge doradzić to odgradzanie części mieszkania takim płotkiem
http://www.forum-szy...htm?pic_id=3586
im wyższy tym lepszy
  • 0

#47 sandrro

sandrro

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 18 postów
  • LokalizacjaŻelimucha
  • Województwo:Zachodniopomorskie

Napisano 28 luty 2014 - 15:36

Quiet, dzięki za pomoc a pamiętasz może ile kosztuje taki płotek? i gdzie można go kupić? :)
  • 0

#48 Quiet

Quiet

Gipsuje dziury w ścianach

• Użytkownik
  • 2091 postów
  • LokalizacjaTrzebnica

Napisano 28 luty 2014 - 15:39

sandrro, ja za tki zapłaciłąm ok 50 zł wyższe sa droższe, ale nie wiem gdzie był kupiony bo mi Kaffa kupowała gdzieś z allegro napisz do niej lub zapytaj na sb(na dole strony głównej taki gadulec) tu dużo osób ma takie płotki
  • 0

#49 kaffa

kaffa

W jego domu rządzą szynszyle

• Użytkownik
  • 4556 postów
  • LokalizacjaWrocław\Shrekownia\

Napisano 28 luty 2014 - 18:22

kupiony na allegro nie wiem jaki na nick użytkownik ale firma PYKO s.c ul.kujawska 14 68-200 żary. ja mam ten najwyższy za 156zł.
ten niższy jedna z moich szynszyli nauczyła się przeskakiwać
Niestety na niszczenie nie ma lekarstwa, są takie co nie demolują a są takie osobniki że dzień bez demolki to dzień stracony
  • 0

#50 Kate

Kate

Opiekunka Potworów Syberyjskich

• Użytkownik
  • 1858 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Województwo:Podlaskie

Napisano 28 luty 2014 - 19:03

kaffa, najwyższy czyli ile? Ja największy znalazłam 90cm i chyba go kupię, bo już mnie te glonojady denerwują :-P
  • 0

Zobacz podobne tematy z jednym lub większą ilością słów kluczowych: gryzie, gryzie ściany, niszczy, obgryza, zjada tapety, przegryzł kabel

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych