Skocz do zawartości

Czy wiesz, że... szynszyla może dożyć 20 lat? -

szynszyla może dożyć 20 lat?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

STRACH: Boi, wyrywa, trzęsie się / gryzie lub fuka podczas brania na ręce/ inne

strach boi się trzęsie się gryzie fuka branie na ręce

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
402 odpowiedzi w tym temacie

#101 Asia

Asia

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 22 grudzień 2010 - 08:24

Najważniejsze żeby się szyszka nie bała :-) nasze też się nie boją....cwaniaczki się chowają i uciekają jak trzeba wracać do swojego domku :-)
  • 0
Asia

#102 Szysza

Szysza

Zaawansowany zamiatacz bobków

• Użytkownik
  • 137 postów
  • LokalizacjaSloviansk

Napisano 22 grudzień 2010 - 10:46

Moje to trochę mnie rozśmieszaja jak je łapię do klatki.Nagram filmik i wrzuce na jutuba:) to zobaczycie :)

[ Komentarz dodany przez: Michał: 22 Grudzień 2010, 12:27 ]

Zaczynasz zbaczać z tematu! To jest temat "szynszyl się boi" a nie "szynszyl mnie rozśmiesza" :)
  • 0
Szymek - od 8 Lipca 2009

Tosia - 7 Maja 2010

Alek - 10 Czerwca 2012

Kali - 10 Czerwca 2012

#103 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 22 grudzień 2010 - 22:59

Ale czasami jest dwa w jednym :-) naszym ostatnio strach jest obcy...cwaniaczki robią co chcą..... nie ma mowy o jakimkolwiek strachu z ich strony :-)
  • 0
Asia

#104 ardi

ardi

• Użytkownik
  • 116 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 05 styczeń 2011 - 13:24

Witam Serdecznie.

Jestem tu pierwszy raz i mam kilka pytań. Dostałam swoje zwierzątko 6 dni temu. ale już 2 dnia pobytu u nas puściłam je na pokój aby zwiedziło sobie kąty. Faktycznie jak wkladam rece do klatki to wskakuje na nie, nawet je odpycha aby wyjść, ale na wolności nie ma opcji żeby go złapać:) myślę, że posiadanie takiego zwierzątka jest ciekawe, bo ciągle rozwija instynkty i cierpliwość:)

CZy nie za wcześnie wypuściłam małego na pokój?

ja nie mam za bardzo czym go przekupować bo nie lubi rodzynek a kupiłam mu kolbę to omija ją z daleka:) brzoskwiniowo biszkoptowa.

pozdrawiam :)
  • 0

#105 olcia288

olcia288

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 565 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 05 styczeń 2011 - 16:54

Oj to masz wybrednego szynszylak ;P Nie zawcześnie go wypuszczasz, właśnie powiinien zobaczyć terytorium ;P
  • 0

Tofa 4 lata

#106 kasia_tomeq

kasia_tomeq

• Użytkownik
  • 729 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 05 styczeń 2011 - 16:58

Myślę że dwa dni to wystarczający czas żeby przyzwyczaił się do klatki i zaczął poszerzać swoje terytorium:) tylko zabezpiecz pokój.

Co do smakołyków rodzynek i kolb to nie masz czego żałować ja w ogóle kolb ani rodzynek nie podaję. Spróbuj suszonym jabłuszkiem więcej o smakołykach poczytaj TU
  • 0

#107 ardi

ardi

• Użytkownik
  • 116 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 05 styczeń 2011 - 18:51

Dziékuje bardzo:)

no jest wybredny; jak juz wejdzie mi na kolana podczas wycieczek po pokoju, to wystarczy, ze powoli wstaje a on po prostu z predkosciá swiatla ucieka do kryjówki za biurkiem:)

myslicie ze to przejsciowe? bo jak juz jest dobrze i nawet da sie poglaskac to innym razem ucieka gdzie pieprz rosnie :)

pozdrawiam
  • 0

#108 kasia_tomeq

kasia_tomeq

• Użytkownik
  • 729 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 05 styczeń 2011 - 21:49

Z czasem sama się przekonasz moje szynszyle (mam je prawie rok) do tej pory jak widzą, że koniec wybiegu to śladu po nich nie ma - to takie mądre i sprytne zwierzątka:)
  • 0

#109 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 05 styczeń 2011 - 23:39

U nas jest dokładnie tak samo :-) biegają, skaczą ale jak widzą że szykujemy się do spania to nie widać żadnego. Niezwykle mądre szkodniki :-)
  • 0
Asia

#110 ardi

ardi

• Użytkownik
  • 116 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 06 styczeń 2011 - 11:01

No tak, naprawę mądre :) ale szkoda że na ręce to po prostu jak w ogień... :) uczę go na razie, że na ręce tylko jak wychodzi z klatki na wybieg więc może zrozumie , że na rączki to samo dobro:)
  • 0

#111 olcia288

olcia288

• Użytkownik
  • 565 postów

Napisano 06 styczeń 2011 - 12:32

Dziékuje bardzo:)

no jest wybredny; jak juz wejdzie mi na kolana podczas wycieczek po pokoju, to wystarczy, ze powoli wstaje a on po prostu z predkosciá swiatla ucieka do kryjówki za biurkiem:)

myslicie ze to przejsciowe? bo jak juz jest dobrze i nawet da sie poglaskac to innym razem ucieka gdzie pieprz rosnie :)

pozdrawiam

To uciekanie to napewno każdy szynszyl ucieknie bo się np. przestraszy a nie to że się ciebie boi ;)
  • 0

Tofa 4 lata

#112 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 06 styczeń 2011 - 13:43

Olcia ma racje...to są bardzo płochliwe zwierzaczki. Ale spokojnie...wszystko w swoim czasie :-)

nasze maluchy się nie boją...od pierwszych dni były brane na rączki... i jakoś tak się nauczyły, co nie znaczy, że przepadają za tym :-) :-P
  • 0
Asia

#113 ardi

ardi

• Użytkownik
  • 116 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 06 styczeń 2011 - 14:50

ehh:( obawiam się, że mój maluch jednak nie lubi brania na rączki. a na prawde robie to przesadnie delikatnie :( z Cffaniaka jest taka Zosia - Samosia :) i już pierwszy kabel zaliczył:) od telewizora :P
  • 0

#114 olcia288

olcia288

• Użytkownik
  • 565 postów

Napisano 06 styczeń 2011 - 19:07

Raczej moja Tofa też nie lubi być brana na ręce ale po kilku minutach się przyzwyczaja i czasem śpi ;) Gdy ją wypuszczam to naturalnie się wystrasz, spłoszy coś puknie albo huknie ;)
  • 0

Tofa 4 lata

#115 ardi

ardi

• Użytkownik
  • 116 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 06 styczeń 2011 - 19:55

tak, tylko moj podczas brania na rece przez 3 sekundy jest ok, a później jak oparzony! ucieka i sie wyrywa. ale jestem baaardzo cierpliwa:) na lozko do mnie przychodzi, chodzi po mnie i skacze na nogi jak chodze po pokoju:) prawie calymi dniami lata po pomieszczeniu, mieszkam w akademiku, nie ma tu wielkiej przestrzeni ale duzo zakamarków:) przychodzi na jedzonko do reki:) jest świetny, moze jak sie wyprowadze z akademika w przyszlym roku sprawimy mu dziewczyne :) dodam ze Cffaniak jest z fermy. niby ma 4 miesiace ale uwazam ze jest duzy jak na 4 miesiace:)
  • 0

#116 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 06 styczeń 2011 - 20:21

Chyba urokiem szylka jest to, że byle czego się boi :-) urocze są....

to Twój szylek może jest starszy .....4 m-ce to jeszcze osesek :-)
  • 0
Asia

#117 ardi

ardi

• Użytkownik
  • 116 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 07 styczeń 2011 - 17:15

skoro 4 miesiące to osesek, to moj nie jest oseskiem :D z pewnością. a biorąc pod uwagę, że jest z fermy to pewnie ma z pół roku i wcześniej miał znikomy kontakt z człowiekiem... ehhh stąd ta jego niesamowita dzikość....

[ Dodano: 7 Styczeń 2011, 20:08 ]

Sami ocencie:)

Pozdrawiam!!
  • 0

#118 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 08 styczeń 2011 - 11:14

Nooo jest to całkiem prawdopodobne...Ja mam 3 m-czne i wierz mi że to jeszcze malutkie dzieciaki :-) a z fermy są bojaźliwe szynszylki....nasz Edzio jest z fermy i jak przyjechał to był z niego okropnie wystraszony zwierzak i dużo czasu minęło zanim się to zmieniło....Teraz jest panem domu :mrgreen:
  • 0
Asia

#119 ardi

ardi

• Użytkownik
  • 116 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 08 styczeń 2011 - 18:11

cieszę sie Asiu , że piszesz że fermowego szalonego szyszka da sie ucywilizować. szczerze powiem, że po tyg bycia u nas robi niesamowite "postępy". Skacze niemal wszędzie. Jego szczytowe godziny tzn od 18 do 21 to pokoj jest w niebezpieczenstwie. nawet ręczniki obgryza. jak wkładam rękę do klatki to odpycha moje ręce, zrzuca magnesy z lodówki, zrzuca wszystko z półek, obgryza buty, no po prostu lobuz taki ze hoho :) a i muszę powiedzieć , ze mały stał sie cudownym rozładowywującym emocje w moim długoletnim związku Cffaniakiem:)

Pozdrawiam!!
  • 0

#120 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 08 styczeń 2011 - 21:27

No to widze, że trafił Ci się taki sam łobuziak jak nam:)) ale spokojnie....opamięta się troche jak już wszystkiego spróbuje :-P Nie powiem, Edzio jest szkodnikiem ale przynajmniej da się już przytulić, wyczochrać futerko itd..... :-P potem sie otrzepuje jak szalony ale uroczo wtedy wygląda ;-) reszta ferajny podobnie.....
  • 0
Asia

#121 ardi

ardi

• Użytkownik
  • 116 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 08 styczeń 2011 - 21:37

No jak ja wam tej możliwości czochrania zazdroszczę:) ! ale może wszystko w swoim czasie :)

Pozrawiam!
  • 0

#122 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 08 styczeń 2011 - 21:42

No pewnie że tak. Cierpliwość wynagradza :-) nie jest to godzinne przytulanie..ale zawsze coś.... Dużo radości to sam fakt, że nasz pupil się już nie boi:))))
  • 0
Asia

#123 Pierzak41

Pierzak41

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 2 postów
  • LokalizacjaWLKP

Napisano 09 styczeń 2011 - 22:36

Na wstępie witam Wszystkich :-)

Ogółem nie chciałem się rejestrować, ale po prostu Wasze rady są tak skuteczne, że rezultaty widzę dosłownie po godzinie :-D i wielka dla Was pochwała za profesjonalizm i podziękowanie :-)

pozdrawiam :-)
  • 0
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności...

#124 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 09 styczeń 2011 - 23:05

Cześć :-) każdy stara się jak może...pozdrawiam :-)
  • 0
Asia

#125 Pierzak41

Pierzak41

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 2 postów
  • LokalizacjaWLKP

Napisano 10 styczeń 2011 - 00:58

dokładnie każdy orze jak może :-) bynajmniej w tej tematyce będę musiał konia odstawić i nabyć ciągnik :-D a widzę że z rad z tego Forum powinno być łatwiej :) więc raczej będę tu stałym już gościem :) fakt te postępy małe ale zawsze już cieszą serducho :) przynajmniej jest już jakaś pewność że jutro będzie lepsze :) jak co będę pytał :)
  • 0
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności...

Zobacz podobne tematy z jednym lub większą ilością słów kluczowych: strach, boi się, trzęsie się, gryzie, fuka, branie na ręce

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych